Jupiler League weinig succesvol Nonnekes staat in finale slechts twee games af met gezamenlijke zege DING 1 m 1 Kaldoon wil kinderen op Ambon blij maken 13 Breda, dat net als De Schapenkop pen vorig seizoen degradeerde uit de eredivisie. Het werd in Breda 7-0. Kevin Brands was er met twee treffers voor verantwoorde lijk dat de thuisploeg met een 2-o-voorsprong de rust in ging. Na rust maakte Mats Seuntjes er al snel 3-0 van. Nadat Dord- recht-speler Josimar Lima in de tachtigste minuut de rode kaart ontving, liep het scoreverloop pas echt op. Na die prent wisten Dan ny Verbeek, Elson Hooi, Uros Ma- tic en opnieuw Seuntjes het net nog te vinden tegen de ploeg waar Gérard de Nooijer en Rody Hoe- gee assistent-trainer zijn. Hoofdcoach Peter van Vossen, duiven, Quievrain, gingen er ze ventig de mand in. Exact de helft kwam terug. De rest is tot nu toe niet meer gezien. Hij stopte voor het concours vanuit Roye 33 doffers en duivin- nen, gespeeld op het nest, in de mand. Onder uitstekende om standigheden werden ze zater dagmorgen om acht uur in het Franse plaats gelost. De wind kwam uit het zuidoosten, een voordeel voor de duiven die in het westen van de provincie hun thuishaven hebben. Om acht mi nuten over tien meldde een jon ge, blauwe duivin zich aan de Prelaatweg in Aagtekerke. Een duivin op jonkies van een dag of vijf. Voor Provoost was het toen af wachten wat de concurrentie te afkomstig uit Zierikzee, ging met Fortuna Sittard in het eigen sta dion flink onderuit tegen FC Vo- lendam. De bezoekers gingen naar huis met een 6-o-overwinning dankzij treffers van Kees Kwak man (2), Jack Tuyp, Daniël van Son en twee eigen doelpunten van Joeri Schroyen. De Volendam- mers gaan daardoor ongeslagen aan kop met twaalf punten uit FC Volendam gaat door de 6-0-overwinning op het Fortuna Sittard van Peter van Vossen ongeslagen aan kop melden had. Zijn 'blauwtje', die met een snelheid van 1636 meter per minuut de 210 kilometer had afgelegd, bleek de snelste van Zeeland te zijn. Gelijk seinde zijn compagnon in. Die vernam het nieuws en trapte het gaspe daal nog maar iets dieper in. Hengst: „Het was dus niet mijn succes, want Jacco doet het met de jonge duiven. Zeker de afgelo pen veertien dagen stond hij er alleen voor. Dit is het grote voor deel van een combinatie, zeker als je elkaar aanvoelt." Komend weekeinde staat de vierde natoer voor oude en jonge duiven op de agenda. Dit met Pont St. Maxence als lossings plaats. Voor jonge duiven is er het provinciale midfondcon- cours vanuit Fontenay. vier duels. Spits Tom Boere stond bij FC Eindhoven nog steeds aan de kant met een hamstringblessure. De ploeg van de 22-jarige Terneuzenaar bleef tegen Jong Ajax steken op een doelpuntloos gelijkspel. Tel star verloor zonder de gebles seerde Thomas van den Hou ten (Goes) met 1-0 van MVV. Voor Augustine Loof stond er gisteravond geen duel ge pland. De verdediger uit Koe wacht was vrijgeroosterd met Jong PSV, in de competitie die door het terugtrekken van Jong FC Twente dit seizoen het one ven aantal van negentien deel nemers kent. Slechts twee games verloor Non nekes in de eindstrijd: 6-1 6-1. In totaal kreeg hij het gehele toer nooi slechts elf games tegen in drie duels. Stephanie van Sabben had bij de vrouwen meer moeite om de eindzege veilig te stellen. Ze had in de finale drie sets nodig te gen Jacqueline Haver: 4-6 6-2 6-0. Het mannendubbelspel was een prooi voor Martijn Hendriksen en Menno Kole. In een driesetter (7-6 5-7 6-1) versloegen zij Tim Kleppe en Sander Pleijte. Marloes en Merel Meulmeester hadden in het vrou- wendubbel minder moeite om de toernooizege binnen te slepen. Co- rine Davidse en Janita Mol werden met 6-0 7-5 naar huis gestuurd. Ook in het gemengd dubbel was Marloes Meulmeester succes vol. Samen met Stefan Nonnekes versloeg zij Sander Pleijte en Evi Ovaa met tweemaal 6-4. Een delegatie van de Middelburgse voetbalvereniging Jong Ambon is neergestreken in Jakarta en reist mor gen door naar Ambon. Elke dag komt een deelnemer aan de bijzonde re reis aan het woord. Vandaag in deel 1: Khalid Kaldoon. Terwijl het vliegtuig de da ling boven Jakarta al een tijdje heeft ingezet en de landingsbaan steeds dich terbij komt, wordt aan de kant van de linkervleugel flink gela chen. Als dat het geval is, is Kha lid Kaldoon meestal ook van de partij. „Je moet een beetje voor sfeer zorgen, hè", zegt hij even la ter aan de bagageband. „Dit was een lange reis, ik heb denk ik maar een uurtje geslapen. Maar het is het allemaal waard." Ik heb wat extra kleren in mijn koffer gestopt, wat oude voetbalshirts waar ik niets meer mee deed' Op het moment dat duidelijk werd dat de eerste selectie van Jong Ambon naar Jakarta en Am- bon zou gaan, kende Kaldoon geen twijfels. „Ik wilde heel graag mee", vertelt de 25-jarige verdedi ger. „Mijn vriendin is half-Indone- sisch en de Molukse cultuur spreekt me aan. Het zijn stuk voor stuk warme mensen. Daarom wil de ik ook graag bij deze club ko men voetballen." Kaldoon, geboren in Irak, kwam in 1996 met zijn familie naar Nederland. „Ik was zes. Mijn broertje Taha was pas twee. We hebben de eerste anderhalfjaar in Amsterdam gewoond en kwamen na een woningruil in Middelburg terecht." Tot de zomer van 2014 speelde hij bij FC Dauwendaele. „Eerst in de jeugd, daarna bij de eerste selec tie. Ik heb onder anderen Gérard de Nooijer en Marcel Lourens als trainers gehad. Nu speel ik voor het tweede seizoen bij Jong Am- bon en heb het prima naar m'n zin, net als mijn broer Taha." In Jakarta stapt de ploeg van Jong Ambon vandaag voor het eerst het veld op. Net als een aan tal medespelers was Khalid Kal doon gisteren echter ook al in de fitnessruimte van het FM7 Resort Hotel te vinden. „Even iets doen na die reis, even lekker trainen." Morgen stapt hij opnieuw het vliegtuig in, dan heet de bestem ming Ambon. Kaldoon is vooral benieuwd hoe de mensen op Am- bon zijn ploeg gaan ontvangen. „Onze komst is flink gepromoot en er is een competitie georgani seerd. De nummers één en twee mogen tegen ons spelen. Mooi toch? Ik ben ook benieuwd hoe veel mensen er op de wedstrijd af komen." Toch kijkt hij misschien nog wel meer uit naar de ontmoetin gen met kinderen op Ambon. „Ik ben benieuwd wat we voor ze kunnen betekenen. Ik heb wat extra kleren in mijn koffer ge stopt, wat oude voetbalshirts waar ik niets meer mee deed. Die wil ik op Ambon uitdelen. Ik denk dat je de mensen daar blij kunt maken met iets kleins. Daar staan wij in Nederland vaak niet bij stil." DINSDAG 25 AUGUSTUS 2015 doelman van FC Dordrecht, kansloos als Khalid Kaldoon (I) op Schiphol. DUIVENSPORT Roye met oude en jonge duiven. Samenspel 1 (1621 m/m): 1. A. Cernaert, 2,3,9. J. v.d. Plasse, 4. T. de Jonge, 5. I. Note- baart, 6,7. J. Kools, 8. H. de Poorter, 10. Comb, de Wever. Samenspel 2 (1569 m/m): 1. L. Breepoel, 2. Comb, de Mul/Vermeirssen, 3,4. Comb. Hamelink, 5,6. J. de Ritter, 7. Comb. Temmerman/ Snap, 8. Cebr. Dekker, 9. A. de Meijer, Comb. Peeman/v.d. Lijke. Samenspel 3 (1467 m/m): 1. J. Verheyden, 2. A. van Daalen&Zn, 3. P. de Koster, 4. C.Koene, 5,9. M. Risseeuw, 6. Comb. Bisschop/de Waal, 7. Comb. E&M. Kint, 8. Joh. van Spaandonck, 10. A. Schuren. Samenspel 4 (1603 m/m): 1,2,4,5,6. Comb. R&L. Traas, 3,9,10. W. Seg- boer, 7. Comb, de Kooning, 8. H. de Vos. Samenspel S (1552 m/m): 1,4,5,9,10. M. Hengsdijk, 2. D. de Voogd, 3,8. A. van Iwaarden&Dtr, 6. E. van Hijfte, 7. Comb. Korstanje. Samenspel 6 (1583 m/m): 1,10. J. den Hengst, 2,6,8. W. Blom, 3,5,9. C. Croenleer, 4. J. Kristelijn, 7, K. Priem. Sa menspel 7 (1636 m/m): 1. Comb. Hengst/Provoost, 2. Joshua Hoek, 3. P. van Dongen, 4. JP. Hengst, 5. Comb. Beekman&Zn, 6. Comb, de Ridder, 7. K. Minderhoud, 8,9. K. Kwekkeboom, 10. Comb. A. Houmes&Zn. door Daniel Vervelde HEINKENSZAND. Stefan Nonnekes was oppermachtig tijdens het Zee land Refinery tennistoernooi in Heinkenszand. De tennisser eindig de als eerste in de poulefase van de hoogste afdeling van het man- nentoernooi, zonder een set te ver liezen, en won zondag in de finale afgetekend van Rogier Tax. Op het toernooi waren voor het eerst ra- ningpunten te verdienen. maker van de 2-0. De middenvelder van NAC Breda scoorde twee keer. jONGj^Wèoy door Barry van der Hooft www.pzc.nl/jongambon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61