BEC Zeeuwen in Provoost verrast compagnon Hengst Wielrenner Matthijs Eversdijk kan na een zware valpartij een streep door zijn najaar zetten. wereld van iervoeding. 12 's/t- a cl m Topatlete Broersen geeft begin oktober dinic bij Delta Sport Goesenaar De Jong hoogst geklasseerde Zeeuw in de Ronde van Frans-Guyana Atletiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee heeft één van 's we relds beste meerkampsters be reid gevonden een clinic te ge ven. Nadine Broersen, die zon dag nog als vierde eindigde op de zevenkamp van het WK in Pe king, komt op zaterdag 3 oktober naar de baan in Zierikzee. Wat het programma van die dag is, is nog niet bekend. Broersen (25) is de regerend we reldkampioene indoor op de vijf kamp. Die titel veroverde ze be gin 2014. De atlete uit het Noord-Hollandse Hoorn is daar naast veelvoudig Nederlands kampioene hoogspringen en met 1,94 meter houdster van het Zilver Koole op NK halve triatlon Floris Jan Koole uit Oostkapelle kreeg bij het NK halve triatlon een zilveren medaille omgehan gen. Chris Brands (Hilversum) bleef hem voor. Na 1900 meter zwemmen, 90 km fietsen en halve marathon hardlopen kroonde Brands zich in 4.05,17 tot Nederlands kam pioen H45. Koole tekende voor een tweede plaats in 4.29,37. nationale record. De clinic van Broersen valt op de eerste zater dag van oktober precies samen met de Kustmarathon. Delta Sport begrijpt dat de com binatie niet heel gelukkig is, maar de Zierikzeese club was af hankelijk van de agenda van Broersen. Tewari tweede bij 'Sterkste man' Vlissinger Romario Tewari is zondag bij de wedstrijd 'De sterk ste man van Nederland' in ge wichtsklasse -105 kilo tweede ge worden. In het Gelderse Klaren- beek deed hij met vijftien ande ren mee aan de onderdelen 'log- lift', 'vat van 20 kilo hooggooien', deadlift 300 kilo', 'timberwalk' en het tillen van 'atlas stones' van 110,120,135,155 en 170 kilo. Michaël de Jong is als achtste geëindigd in de Ronde van Frans-Guyana. De Goesenaar was daarmee de beste van een zestal Zeeuwen dat deelnam aan de Zuid-Amerikaanse wielerronde voor amateurs. De renner van wie lervereniging ZRTC Theo Middel kamp moest in het eindklasse ment een kleine vijf minuten toe geven op winnaar Boris Carene uit Guadeloupe. De prestatie van De Jong was tevens goed voor de tweede plek in het jongerenklasse- ment. Ploeggenoot Dylan de Kok (zestiende) eindigde in de top twintig van de negendaagse ritten koers. De Kok was ook verant woordelijk voor de beste ereplaat sen namens Middelkamp. Hij ein digde in beide tijdritten op plek twee. Mede daardoor legde de Zeeuwse formatie in het ploegen- klassement beslag op plaats vijf. sport kort WILHELMINADORP. Matthijs Eversdijk kan een streep door zijn najaar zetten. Zondag liep hij bij een zware valpartij in de GP Jef Scherens-Rondom Leu ven een sleutelbeenbreuk en een scheurtje in zijn spaakbeen op. Voor de 22-jarige renner is dat een enorme domper, al kijkt hij terug op een mooi wie- Ierseizoen. „Ik heb mijn ambi tie om een continentale renner te worden waargemaakt." Het ging in de openingsfase van de Grote Prijs Jef Scherens - Rondom Leuven al fout. Na dat Eversdijk eerst nog mee had gezeten in een ontsnap pingspoging, betrok een colle ga-wielrenner hem bij een zwa re valpartij na zo'n twintig mi- 'Ik heb mijn ambitie om een continentale renner te worden waargemaakt' nuten koers. „Het parkoers was op dat punt slecht afgezet", verwijt Eversdijk de organisatie. „De weg werd bovendien smaller, maar er waren geen seingevers. Een ren ner voor mij reed tegen een drang hek, dat gedeeltelijk op de weg stond. Het tempo lag hoog, waar door ontwijken onmogelijk was." De renner uit Wilhelminadorp ging tegen de grond en voelde meteen dat het fout was. „Ik heb al eens eerder mijn sleutelbeen ge broken, dus ik herkende het di rect. Ik wist dat het geen zin had opnieuw te vertrekken en ben in de ambulance gestapt. Vervolgens brachten de hulpverleners me naar het medisch centrum in Leu ven. Daar werd ik vlug geholpen." Een sleutelbeenbreuk en een scheurtje in de radius (spaakbeen) bleek de diagnose. Eversdijk moet de komende periode zijn racefiets in de schuur laten staan. „Er was geen operatie of gips nodig, waar door ik na vier weken al hersteld zou kunnen zijn. Dat is echter van het genezingsproces afhankelijk." Over vier weken is het seizoen echter zo goed als ten einde. „Ik wilde nog in een aantal wedstrij den goed rijden, maar dat gaat nu niet meer. Deze valpartij zet een flinke streep door de rekening." Toch laat Eversdijk, die het sei zoen begon bij wielerclub DRC de Mol, zijn seizoen niet vergallen door deze tegenslag. „Ik ben tevre den over mijn jaar. Mijn nieuwe ploeg Cycling Team Join's-De Rij ke bevalt uitstekend en ik heb mijn ambitie om een continentale renner te worden waargemaakt." FC Dordrecht verloor gistera vond met flinke cijfers van NAC De combinatie Hengst/Provoost is pas dit jaar actiefin de Zeeuw se duivensport. Hierbij wordt sa mengewerkt door de 49-jarige Lourens-Jan Hengst en de 24-ja- rige Jacco Provoost. Voorheen be oefenden beiden individueel, en niet zonder succes, de dui vensport. Zo won Hengst onder meer al een keer provinciaal Dax en St. Vincent, terwijl Provoost in 2014 een keer de snelste van Zeeland had op Roye. Door dat combinatiespel kon het zaterdag gebeuren dat Hengst, die op de terugweg was vanuit Italië, door zijn compag non op de hoogte werd gebracht van het feit dat ze de snelste van Zeeland hadden op het concours vanuit Roye. Hengst had er veer tien dagen Italië op zitten. „In deze zege heb ik dus to taal geen aandeel gehad", beken de hij. „Ik concentreer me op de grote fond. De jonge zijn voor Jacco. De vliegduiven zitten bij mij, maar we wonen op een boogscheut afstand van elkaar aan de Prelaatweg. Bij Jacco zit ten de kwekers. We draaiden een goed seizoen op de grote fond. We staan straks in januari twee keer op het podium als de winnaars van de ZLU concour sen in Kerkrade worden gehul digd. Dit met Agen en St. Vin cent. We pakten in het Samen spel 7 al de marathontitel. Dus zei ik tegen Jacco: 'De jonge zijn voor jou'. Provoost begon met pech. Op het eerste concours voor jonge 'We staan in januari twee keer op het podium als de winnaars van de ZLU concoursen in Kerkrade worden gehuldigd' Sport sport@pzc.nl KLAZIENAVEEN CAYENNE KLARENBEEK ASTANA Van 't Westende loot wereldtopper Judoka Sam van 't Westende (foto) uit Vlissingsen is op het wereldkampioenschap judo gekoppeld aan Victor Scvortov, die uitkomt voor de Vere nigde Arabische Emira ten. Daarbij treft de Walcherse debutant het in de eerste ronde niet: Scvortov is im mers de nummer elf van de wereld in de ca tegorie -73 kilo. Van 't Westende zelf staat 61e. De twee kwamen el kaar eerder dit jaar al tegen bij de Grand Prix van Düsseldorf. In die partij maakte de Zeeuw de eerste sco re, maar uiteindelijk verloor hij nipt. Van 't Westende ju- doot morgen. Het WK is in de Ka- zachstaanse hoofd stad Astana. OECSTCEEST Bijrol De Bree bij invitatietoernooi Biljarter Peter de Bree uit Middelburg is tij dens het jaarlijkse ka der 47/2 invitatie top toernooi in Oegst- geest slechts zevende geworden. Het zat de viervoudig winnaar van het toernooi niet mee. Bij meerdere par tijen verloor hij on danks hoge moyennes. AYIA NAPA Bouwman gaat winnend van start Voetballer Pim Bouw man is succesvol van start gegaan in de hoogste divisie op Cy prus. Met EN Paralim- ni ging hij in de eerste competitieronde op bezoek bij Ayia Napa, waar hij met 2-0 won. De uit Vlissingen af komstige middenvel der werd in de laatste minuut gewisseld. Eversdijk eindigt in mineur door Job de Feijter Matthijs Eversdijk Kevin Brands laat Robbert te Loeke, foto Erwin Spek/ProShots door Mitchell Minnaard VLISSINGEN. De Zeeuwen die dit seizoen actief zijn in de Jupiler Lea gue waren gisteravond weinig suc cesvol. Van de Zeeuwse voetballers kwam enkel Istvan Bakx in actie. De uit Vlissingen afkomstige aanval ler verloor op bezoek bij Achilles '29 met 1-0. Assistent-trainers Gé- rard de Nooijer uit Oost-Souburg en Rody Hoegee (Goes) kregen het in de vierde speelronde het zwaarst te verduren. Zij verloren met FC Dordrecht met 7-0 van NAC Breda. door Fred Rabout OOSTBURG. Een jonge, blauwe dui- vin van de combinatie Hengst/Pro voost uit Aagtekerke was zater dag de snelste van Zeeland op het vitesseconcours vanuit Roye. Het was de derde 'natoer' van de zes die dit seizoen op de kalender staan. Hierin nemen de oude en jonge duiven het tegen elkaar op. Dus het was knap dat een jonkie de senioren klopte. nederlanii ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60