Slaaphuisje hoort bij strandpaviljoen 'Privacy inwoners van N-Beveland in geding' Walcherse gemeenten houden vier miljoen over op huishoudelijke hulp Vereniging Strandpaviljoenhouders claimt verhuur Schouwse slaaphuisjes SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Het plan voor slaaphuisjes op het strand maakt bij de badgasten in Westenschouwen reacties los. Voor mij zou het per fect zijn", zegt de Bel gische Annie Cauwe- lier enthousiast. „We komen regelmatig van de Zeeuwse kust genieten. Ie dere keer is dat best een eindje rij den. Het zou ideaal zijn als we op het strand kunnen overnachten. Ik vind niet dat het uitzicht door zulke houten hutjes wordt ver- 'Slaaphuisjes zijn niks. Het strand moet natuurlijk zijn. En dat is als je zonder belemmering uitzicht hebt op de duinen' pest. De kust is toch lang genoeg. Bovendien zijn ze vast en zeker goed voor de klandizie van de za ken hier aan het strand. De men sen zullen langer blijven. Ze drin ken dan eens wat en ze moeten toch ook ergens eten." Ruud Mooij denkt dat het wel mee zal vallen met een toename van het aantal klanten. Hij runt snackbar The Sixties, vlakbij de strandtrap van Westenschouwen. „Ik denk niet dat het mij per se meer klanten oplevert. Toch vind ik het een hartstikke goed idee om hier slaaphuisjes te plaatsen. Ik vind het kwaliteitsverbetering. Het is een extra toevoeging aan ons mooie strand." De Duitse Willmes Carmen zit goed ingepakt in een stranddoek van de omgeving te genieten. „Ik vind slaaphuisjes echt helemaal niets. Ik kom hier naartoe voor de natuur. Ik vind het mooi als een strand natuurlijk is. Als je zonder belemmering uitzicht hebt op de duinen." „Op het strand bij Groede zijn er pas ook geplaatst", weet Audrey Brands uit Maastricht. „De huisjes zelf zien er niet verkeerd uit en ze zijn meestal goed bezet. Alleen is het voor de omgeving wel een beetje jammer. Zelf zou ik er geen gebruik van maken. De huur is best hoog. Bovendien loop je het risico dat je er precies zit als het weer minder mooi is." Nikky Stoop en Ruben van den Berg fietsen net weg bij het strand. „Ik zou zeker gebruik wil len maken van slaaphuisjes", zegt Van den Berg, „Dan hoef ik niet eens meer de fiets te pakken om op het strand te komen." Stoop sluit zich daarbij aan: „Het lijkt me stikleuk om van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat uitzicht op het strand en de zee te hebben." Renesse Scharendijke Burgh-Haamstede er slaaphuisjes worden gebouwd op de Schouw se stranden, dan horen die bij de strandpavil joens. Dat laat Piet Fierens namens de gezamenlijke strandpaviljoenhouders weten aan wethouder Ad Verseput. Fierens zegt dat architect Erik van den Bos namens zijn vereniging al onderzoek doet naar de mogelijkhe den van strandslaaphuis- jes, zoals die in Dom burg, Vrouwenpolder en Vlissingen al te vinden zijn. Zaterdag maakte de Zierikzeese stichting Ex ploitatie Strandhuisjes bekend zestig van deze 'Exploitatie slaaphuisjes op strand hoort bij houders van paviljoenen' kotjes te willen bouwen en verhuren. Die zouden in groepjes naast de strandpaviljoens komen te staan. Fierens bena drukt dat het strand 150 meter links en rechts naast de strandtenten is verhuurd aan de pavil joenhouders. Op de PZC-website roept het plan voorname lijk negatieve reacties op. De partij vraagt dat naar aan leiding van resultaten van een onderzoek van de Inspectie SZW, die constateerde dat ge meenten het niet zo nauw ne men met de privacy van burgers. Het gaat dan om het gebruik van Suwinet, een systeem waarmee overheidsorganisaties gegevens van burgers en bedrijven digitaal bij elkaar opvragen en naar el kaar sturen. Uit het onderzoek blijkt dat die gegevens mogelijk worden misbruikt. Ook Noord-Beveland voldoet niet aan alle normen voor een veilig ge bruik van het systeem. BEN wil onder meer weten of gegevens van inwoners in handen van der den zijn gekomen. De Inspectie SZW constateert dat gemeenten het niet zo nauw nemen met de privacy van burgers Wethouder Saskia Szarafinski benadrukt dat het om een voorlo pige inschatting gaat op basis van de rekeningen die een groot aan tal zorgaanbieders tot en met april heeft ingediend. Aan de hand daar van is een voorzichtige bereke ning gemaakt waaruit blijkt dat de gemeente Veere eind dit jaar mogelijk kan rekenen op een mee valler van 954.000 euro, Middel burg op 1.064.000 en Vlissingen 2.048.000. De verschillen per gemeente zijn wel opvallend. Middelburg en Vlis- singsen zijn redelijk gelijkwaardig met ruim 47.000 en 44.000 inwo- Wethouder Szarafinski rekent zich voorlopig nog niet rijk omdat Den Haag al heeft laten weten dat er nog gekort wordt op het budget voor de Wmo ners. Terwijl Veere (bijna 22.000) veel minder inwoners heeft in ver gelijking tot Middelburg. Alle drie de gemeenten hanteren verschil lende normen voor het toekennen van huishoudelijke hulp. Szarafinski rekent zich voorlo pig nog niet rijk omdat Den Haag al heeft laten weten dat er nog ge kort wordt op het budget voor de Wmo. Ook is volgens haar nog niet duidelijk hoeveel geld er no dig is voor de jeugdzorg. Het zou volgens haar zelfs best eens zo kunnen zijn dat de gemeente eind dit jaar geconfronteerd wordt met een dusdanig groot tekort voor de jeugdzorg dat de meevaller hard nodig is om dat gat te dichten. DINSDAG 25 AUGUSTUS 2015 'Slapen op strand stikleuk' door Janneke Koster door Ton van den Nouweland Geschikte gebieden voor slaapstrandhuisjes ft WESTENSCHOUWEN. Als door Luc Oggel WISSENKERKE. Gemeenteraads fractie BEN (Betrokken Noord-Be veland) wil weten welke maatre gelen de gemeente gaat nemen om te voorkomen dat gegevens van inwoners op straat komen te liggen. door Emile Calon MIDDELBURG. De drie Walcherse ge meenten houden samen mogelijk ruim vier miljoen euro over op het bedrag dat ze van het Rijk krijgen voor huishoudelijke hulp. Dat leert een notitie die door het college van burgemeester en wethouders aan de Middelburgse gemeente raad is gestuurd. Piet Fierens, voorzitter van de Vereniging Strandpaviljoenen Schouwse Kust: „Architect Erik van den Bos onder zoekt de mogelijkheden van slaaphuisjes op het strand." foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59