Meer horeca aan Kraanplein Z'zee Poelpop is 'nieuw muziekfeest' in Goes lampenier 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Vlissingse kerken houden mars om liefde voor Jezus te uiten Urker formatie zingt in Haamstede 'Sushi-, tapas- en wijnbar is van meerwaarde voor horeca Zierikzee' OiuUrwttsesjU>eiüw<pMi PHILIPS 2,95 nu 5 voor 10,00 In de regio Adriaanskerk in de schijnwerpers Zomerconcert met sopraan en piano Mijn dorp, mijn stad Yogadinic Yogastudio Zeeland houdt donderdag een clinic in De Schutse aan de Julianastraat 22 in Burgh-Haamstede. Van 9.00-10.15 uur zijn zestigplussers wel kom, tussen 10.45 en 12.00 uur is de clinic open voor overige leef tijden. Deelname is gra tis. Meer info bij Wille- mijn Schiettekatte: info@yogastudiozeelan d.nl of 06-51244153. door Ton van den Nouweland zierikzee. Burgemeester en wet houders van Schouwen-Duiveland zijn bereid het bestemmingsplan aan te passen, zodat er een sushi- annex tapas- en wijnbar kan wor den gevestigd naast de Call Gall aan het Kraanplein in Zierik zee. Ad Verseput, wethouder „Een dergelijk initiatief geeft een meerwaarde aan de horeca van Zierikzee", vindt wethouder Ad Verseput, die daarom de kantoor/woonbestemming van het pand Kraanplein 4 wil om zetten naar een horecabestem- ming. In het pand is momenteel de reisorganisatie Aqua Sailing Busi ness Event gevestigd. Deze on dernemer wil zijn loopbaan in de horeca voortzetten. Publicatie van zijn plannen vindt hij prema tuur. Hij wil pas meewerken als de vergunningen binnen zijn. De initiatiefnemer wil ook een terras bij zijn sushi/tapasbar. In het B en W-besluit om de be stemming te wijzigen staat dat een terras alleen tegen de gevel van het pand wordt toegestaan. Verseput: „Dit najaar, als Haven park en Kraanplein worden gere noveerd, komt er op de kop van het Kraanplein een terras. We hebben de ondernemer vanaf het begin duidelijk gemaakt dat dit terras door het Griekse restau rant Rhodos en restaurant De Proeverij wordt geëxploiteerd. De sushi zal het dus met een paar tafeltjes tegen de gevel moe ten doen." Verseput kan zich voorstellen dat de sushibar aansluit bij de terrasplannen van Proeverij en Rhodos: „Maar dan zal iedereen toch moeten inschikken. Er ko men geen vierkante meters bij." door Luc Oggel GOES. Goes heeft er een evene ment bij. Op zaterdag 12 septem ber vindt namelijk voor de eerste keer Poelpop plaats, volgens de organisatie 'het nieuwe muziek- feestje van Goes'. Het muziekfestivalletje komt uit de koker van wijkvereniging Overturia en komt voort uit twee eerdere wijkfeesten met muzikale optredens. Die werden georganiseerd voor de bewoners van de wijken Overzuid, Ouver ture en Aria. Poelpop is voor ie dereen in Goes (en daarbuiten) die van (pop)muziek houdt. Plaats van handeling is een tent op de skeelerbaan aan het Jim Morrisonpad, waar tijdens de eerste editie vier artiesten op treden. Het veld is open vanaf 16.00 uur, dweilband Pink Panthers trapt af met een rond gang door de buurt. Vanaf 17.00 uur is er een bar becue (aanmelden noodzakelijk via de website www.poelpop.nl) Tot 19.00 uur treedt zangeres Pa tricia Foort op met disco, soul jazz en hits van toen en nu, ge volgd door coverband Soul Ses sions. Van 22.00 tot 24.00 uur brengt Schipper en Bemanning van Kees Schipper bluesrock. De toegang tot het muzikale gedeel te van festival Poelpop is gratis. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. De zes evangelische kerken van de Vlissingse Stads kerk gaan zaterdag 5 september de straat op om hun liefde voor Jezus te tonen. Met borden, vlag gen en muziek bestormen zij de Mat en helder 25,40,60. 75 en lOOw Gasthuisstraat 41 www.lampeniergoes.nl I goes@lampenier.nl binnenstad van Vlissingen. Dat doen ze niet om de kerk te promoten, zegt organisator Ad de Groot. „Wij willen enkel aan onze omgeving laten weten dat we van Jezus houden. In deze mars maken we bekend dat Je zus van alle mensen houdt. Dus ook van Vlissingen." Dergelijke marsen werden in de jaren negentig regelmatig ge houden in de Randstad. In het buitenland vinden ze nog steeds plaats en onlangs was er nog een in Rotterdam. De mars in Vlissin gen is de eerste in Zeeland. „Het was een opdracht van God aan mij", aldus De Groot. „Een droom die ik wil verwezen lijken. Door die liefde over te brengen aan mensen op straat, hopen we ze naar onze kerk te halen." DREISCHOR In het kader van de Open Monu mentendag wordt iedere maand een monument op Schou wen-Duiveland opengesteld. De ze maand is dat de Adriaanskerk in Dreischor. Zaterdag is deze daarom voor het publiek geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Het monumentale kerkgebouw is gewijd aan Sint Adriaan. De bouw ervan begon in de veertien de eeuw. In de kerk zijn onder an dere de grafmonumenten van Jan en Cornelis Ockerse uit de acht tiende eeuw te zien. 25 Ongeveer 25 boeren doen zaterdag mee met de regionale ploegwedstrijden aan de Weelweg in Scharendijke. Vanaf 12 uur wordt er gestreden om de titel bij de verschillende categorieën. De winnaars doen mee aan de provinciale kampioen schappen op 5 september. ZIERIKZEE In de serie zomerconcerten in de Nieuwe Kerk te Zierikzee geven Marlotte van 't Hoff (sopraan) en Eline de Gast (piano) zaterdag om 16.00 uur een afwisselend pro gramma. Marlotte en Eline voe ren tijdens het zomerconcert wer ken uit van onder andere Schu mann, waaronder de cyclus Frau- enliebe und Leben. Ook het Ameri kaanse lied komt aan bod, waarbij de componisten A. Copland en S. Barber centraal staan. BURGH-HAAMSTEDE OUDDORP Orgelconcert In de dorpskerk van Ouddorp geeft Mar- greeth de Jong uit Mid delburg donderdag om 20.00 uur een or gelconcert op het Van Vulpen-orgel. Zij speelt werken van on der anderen Bach en Mendelssohn.Het colle ge van burgemeester en wethouders van Middelburg benoem de haar in 2014 tot stadsorganist. OUDDORP Pianoconcert In het kader van Klas siek ok! geeft Frederic Voorn (foto) donder dag een pianoconcert in De Overkant in Oud dorp. Voorn is op ver schillende muzikale ge bieden actief. Hij is concertpianist, compo nist en maakt program ma's voor Radio 4. Hij dirigeert vier koren, schrijft artikelen voor diverse bladen en is be zig met een boek over de geschiedenis van piano's en pianisten. In de Overkant speelt hij werken van twee van zijn nieuwste cd's: één is een bloemlezing van 300 jaar klaviermu ziek en de andere is ge wijd aan de Kunst van de Nocturne. Aanvang 20.00 uur, deur open 19.30 uur. Kaartjes kosten 15 euro. Reser veren via tel. 0187- 681789. BURGH-HAAMSTEDE. De Urker Mans Formatie presenteert zaterdag in de Hervormde Kerk van Haamstede haar nieuwe dvd 'Geloof, hoop en liefde'. Het koor staat onder leiding van organist en dirigent Martin Mans. Tijdens het concert wordt de orgelbegeleiding verzorgd door Mark Brandwijk. De Urker Mans Formatie is in 2011 opgericht en heeft een eigen stijl, die geworteld is in de Urker zangtraditie. Aanvang con cert 19.30 uur, toegang kost 17,50 euro. Reserveren via www.martin- mans.nl. Ook bij VW-Haamstede zijn kaarten verkrijgbaar. tips? mail naar redactie@pzc.nl BROUWERSHAVEN Den Osse, 13.30 en 15.30 uur: Rond vaart over de Gre- velingen rederij Zeeland; Grote of Sint Nicolaaskerk, 13.00-16.00 uur: Ex positie, 20.00 uur: Orgelconcert Jan Peter Teeuw en Ma rien Stouten; BRUINISSE Visserijmuseum en Oudheidska mer, 14.00-17.00: Expositie Schilde rijen Annie Scheer- meijer; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrou wen van Nu; 15.00 uur: Muziekles; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uurBridge; 19.30 uur: Volks dansen; 20.15 uur: Yoga; Excursie- schuur Westen- schouwen, 19.00 uur: Excursie Bos- wachterij; Neeltje lans, 17.00 uur: Avondmakreel- rondvaart Hooger- werf; Slot Haamste de, 19.00 uur: Wan deling en bezoek aan slot Haamste de; Strand Westen- schouwen, 9.45- 11.15 uur: Yoga aan zee; Trampoline centrum, vanaf 11.00 uur: Op zoek naar viervoeters met de skelter; BURGHSLUIS Passagierschip De Onrust,11.00 uur: Familierondvaart, 13.45 uur: Minicrui se; 18.30 uur: Na- tuurrondvaart; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstel ling Rien Poort vliet 'Het Brie- schend Paard' en Textielwerken van Els Lemkes; Tref punt de Dorsvloer, 13.15 uur: Spreek uur dokter; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.00- 17.00 uur: 't Wien- keltje; NIEUWERKERK Camping Boeren- rust, tussen 11.00 en 20.00 uur: Speu ren in het maïs- doolhof; OUDDORP Inspiratiecentrum Grevelingen, 10.00-13.00 uur: Workshop fotogra fie; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Koersbalvere- niging Ouwerkerk; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; 19.30 uur: Koersbal- vereniging 2000; RENESSE Atelier Ja Mar Na tuurlijk, 13.30-16.30 uur: Expositie di verse exposanten; Blikmuseum de Blikvanger, 10.00- 12.00 uur: Verkoop expositie minia tuurwinkeltjes; Dorpshuis Renes- se, 19.30 uur: Yoga; Strandovergang Laöne, gehele dag: Sportbreak; SCHARENDIJKE Brouwersdam, Ie der uur vanaf 11.00 uur: Rondrit boe meltreintje; SEROOSKERKE De Schelphoek, 10.00 en 14.00 uur: Bruinvissafari in een zeekajak; Kerk, 13.00-17.00 uur: Openstelling kerk gebouw; ZIERIKZEE Centrum, 10.00- 17.00 uur: Toeris tendag; Hattfield- park, 9.00 uur: Hut- tendorp bouwen voor kinderen; Nieuwe Haven, 14.00 uur: Zeehon- denrondvaart met Frisia, 14.00- 17.00 uur: Zeiltocht mee zeilen met zeilklip- per; Nieuwe Kerk, 12.00-17.00 uur: Ex positie Zomer in de Nieuwe Kerk; Oude Haven, 13.00-16.00 uur: Tentoonstelling N oordhavenpoort; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00- 17.00 uur: Exposi tie Silhouetten te gen het licht en be klimming van de toren; Pleingoed pop-up architec tuurproject; Exposi tie Vloedlagen in de zeereep; VW Nieuwe Haven, 10.30 uur: Stads wandeling met mo- numentbezoek;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58