1 <52 Tï 'Wie wil niet Dafne zijn?' Op de 200 meter van vrijdag heeft ze naar eigen zeggen nog meer kans Haar familie was in Peking getuige van de unieke race. 'Dafne verrast ons elke keer weer.' NIEUWS 3 W A T 7> 'OTA Hoe bijzonder is de zilveren medaille van Dafne Schippers op een sprintnum mer? Henk Kraaijenhof- be kend oud-atletiekcoach van Nel- li Cooman en Troy Douglas - ziet in Schippers een atlete met de zeldzame combinatie van ta lent, mentaliteit en een perfec te lichamelijke conditie. „We kennen allemaal het Olym pisch goud van Ellen van Lan gen in 1992, maar daarvoor en daarna wordt het heel stil. Het is namelijk verrekte moeilijk om aan de top te komen in de atletiek. Zeker het onderdeel hardlopen is een oeroude sport, die mondiaal wordt be- dreven en die mensen jg gemakkelijk kunnen 'y* beoefenen. Gezien fl die enorme concur- H rentie is dit een pri- v ma prestatie." „Bijna alles, behalve versnellen. Vanaf het blok tot de 40 meter verliest ze 2 meter op de rest. Dan haalt ze aan het eind wel weer 1 meter in, wat grandioos is, maar uiteindelijk komt ze wel wat te kort. „Nee hoor, kleur is geen handi cap. Ook als je paars bent, kun je wellicht hard lopen. En er be staan ook trage donkere mensen. Dafne heeft als ervaren meerkam- ■rj per trouwens ook het W voordeel dat ze ge wend is om heel veel j keer goed te presteren P tijdens één toernooi, ter wijl veel concurrenten zich louter op de sprint hebben toe gelegd." „Absoluut. Dafne is slim, komt goed uit haar woorden en is een positief rolmodel. Je zult zien dat heel veel meisjes die al met atletiek bezig zijn, nu net zo willen worden als Dafne Schippers. Want wie wil er nou niet zo veel sportsucces beha len?" DINSDAG 25 AUGUSTUS 2015 ikt het gewoon. Abnormaal door Arjan Schouten Direct na haar zilveren ra ce sprint Dafne Schippers gehuld in een Nederlandse vlag terug de baan op. Terug naar de start. Naar de kant. Duidelijk op zoek naar ie mand. Naar familie. Naar papa. Va der Ernst is de eerste die ze in haar armen sluit na haar historische zil veren WK-race op de 100 meter. Daarna volgt moeder Karen en dan oudste broer Derk. Ze zijn er alle drie bij in Peking, een trip die nu al niet meer stuk kan. Dol van geluk springt pa Schip pers tegen alle strenge veiligheids maatregelen in over de boarding van de tribune, als hij zijn dochter ziet naderen. „Blijkbaar was dat niet de bedoeling, want meteen zat er een Chinees op m'n rug. Maar ik heb Daf toch even vast kunnen houden. Man, wat is dit bijzonder", jubelt Schippers senior later in de Vader Ernst Schippers pakt Dafne stevig vast na haar zilveren race. Daar na volgen moeder Karen en oudste broer Derk. foto AP catacomben van het Vogelnest. Voor de Chinese agenten moei lijk gaan doen, besluit Schippers met haar vader terug de tribune op te klimmen, waar ze haar moeder om de hals vliegt. Pas dan komen de tranen bij de Utrechtse atlete. „Niet bij mij, hoor. We moeten na tuurlijk niet allemaal gaan huilen", grapt moeder Karen, ondanks het bijzondere moment 30 minuten na de race alweer de nuchterheid zel ve. „De tranen komen bij mij altijd later, ik weet niet wat dat is. Maar ik ben zo blij, joh. Zilver op de 100 meter. Ik kan het niet geloven. Want ze moet het maar even doen, hè. Ze is niet de enige snelle vrouw die in die finale staat." Bovendien komt ze gewoon uit Utrecht, bepaald niet het sprint mekka van de wereld. En die snelle dijen heeft ze ook niet geërfd. Moeder Karen: „Of ik vroeger snel was? Helemaal niet. Ik heb een beetje gebasketbald en ge handbald, maar ik ben niet de spor ter in onze familie. Ik ben meer de passieve genieter. En dit overtreft toch wel weer alles, hè. Dafne ver rast ons elke keer weer." Zo is er de dag voor de grote dag nog contact via Facetime. „De rust die ze toen uitstraalde. Niet normaal", herinnert vader Ernst zich. „Toen wij de indeling van de halve finale zagen, dachten we: dat gaat niet meevallen. Zoveel snelle meiden. Maar ze flikt het gewoon. Abnormaal. En ze kan nog beter, zegt ze. Tja, dan zal het wel." Op de 200 meter heeft ze vrij dag naar eigen zeggen nog meer kans. De familie is er dan ook weer bij. Net als zaterdag tijdens de esta fette. door Edwin van der Aa Hoe uniek is deze prestatie van Dafne eigenlijk? Wat doet ze goed? Heeft Dafne het als blanke vrouw moeilijker dan haar concurrenten? Is ze een voorbeeld?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3