liMlIUllllMMM Strandweer Overboekt hun te koop staande huis op ZOMER 9 a rmsra I •tv fa/iz.s -V i i *rr :L I ./F- ftjji jscl ÉE' 'Tï M L votten, terwijl je zelf lekker op het terras kunt genieten van een hapje en een drankje." Het heb ben van zo'n jong dochtertje vormt voor de ouders overigens een goed excuus om zelf weer eens een keer van de kabelbaan te gaan. „Het voelt echt als een tweede jeugd", grapt Jolanda. Vanaf vandaag worden er vol op hutten gebouwd in het dorp van de familie Krijger; de Kinder vakantiedagen zijn begonnen. „Slepen met paletten, timmeren, verven, het zijn drie dagen vol met leuke activiteiten voor kinde ren. Jolé vind ik alleen nog een beetje te klein om daar aan mee 'Alleen wanneer je even weggaat uit je normale omgeving kom je echt tot rust' te doen. Misschien als ze wat ouder is. Donderdag gaan we na tuurlijk wel kijken naar de tradi tionele verbranding van de hut ten in het park. Dat grote kamp vuur is ieder jaar een indrukwek kend spektakel." Het is in ieder geval iets an ders dan het vissen waar het ge zin regelmatig een uitje van maakt. „Vissen klinkt misschien saai, maar het is echt heel gezel lig. De gevangen vissen eet de va der van mijn man altijd op. Zelf houden we daar niet zo van." Mi gggy Vanuit Bavel gingen ze op pad naar een cam ping in Nieuwvliet. He lemaal goed pakte dat niet uit, want de camping zat vol geboekt. „En dus kwamen we hier terecht", wijst Joost van Bavel om zich heen. Met hier bedoelt hij camping Zeebad Breskens. „Dat bevalt ook prima hoor. We slapen en eten er, de rest van de dag zijn we de hort op." De familie Van Bavel is twee weken in Zeeuws-Vlaanderen, tijd genoeg dus om van alles te doen. „Maar dat is niet de plan ning. Bij goed weer gaan we ge woon aan zee zitten. Dus op een ideale vakantie, komen wij daar niet meer vanaf." Gelukkig heb je bij een vakantie in Nederland al tijd wel één of twee dagen slecht weer, maar wat zijn dan de plan nen? „Een dagje Sluis of Vlissin- gen. Dat moeten we eigenlijk nog even bekijken. Je staat vanaf Bres kens zo aan de andere kant van de Westerschelde en ook België is niet ver weg. Opties genoeg dus. Maar dat zijn zaken die we kun nen beslissen als het slechte weer daar is. En daar gaan we natuurlijk niet van uit." Ondertussen komen de twee dochters van Joost ook aan tafel zitten. „Laten we hopen dat het goed weer blijft, want wij willen strand", zeggen zij. 'Bij goed weer gaan we gewoon aan zee zitten. Dus op een ideale vakantie, komen wij daar niet meer vanaf Na drie weken op cam ping Zeebad komt Ton Stipsens tot de conclu sie dat hij een mooie va kantie heeft gehad. „Ja, het was weer heerlijk hier. Goed weer ge had en veel leuke dingen gedaan. Of ja, veel. Vooral veel aan het strand gelegen. Maar dat mag toch wel op vakantie? Ik vind van wel", zegt hij enthousiast. En dat terwijl Ton Stipsens en zijn vrouw helemaal niet van plan waren op camping Zeebad te staan. „We hebben negentien jaar op de Panneschuur gezeten, maar door een overboeking werden we hier naartoe verplaatst. Dat was natuurlijk wel even schrikken, zo'n verandering na al die jaren." Klagen wil Ton er echter niet over. „We zitten nog steeds vlak bij de zee. Daar gaat het om." Met de caravan achter de auto is Ton drie weken geleden vanuit het Limburgse Obbicht naar Bres kens gekomen. „Volgend jaar ko men we weer terug naar de regio om aan het strand te liggen. En oh ja, we hebben nog iets gedaan. Midgetgolven, op een veldje hier vlakbij. Dat was ook wel erg leuk om te doen. Voor iedereen die hier op vakantie is, kan ik dat aan raden. Voor op de dagen dat het minder weer is, al hebben wij die amper gehad." 'We hebben negentien jaar op de Panneschuur gezeten, maar door een overboeking werden we hier naartoe verplaatst' Zierikzee Zierikzee Serooskerke (S) DINSDAG 25 AUGUSTUS 2015 op de schop ■■■1 criv^F'"t ->J SÜ' Ev---!QiMjL P- Jolanda Krijger besteedt haar vakantie aan opknappen en opruimen. Dochter Jolé kijkt toe. foto Marcelle Davidse Jolanda Krijger, thuisblijver QuiT /-A *r M Joost van Boxtel wil met goed weer alleen aan zee zitten. Ton Stipsens: „We hebben vooral veel aan het strand gelegen." Meer agendanieuws op onze website en een beetje schmink Deelname: en treeprijs museum Terra Maris. Bij de ba lie melden. Locatie: Duinvlietweg 6, van 11.00 tot 11.30 uur. Oostkapelle Toren beklimmen en open kerk. Bezoek kerk: gratis. Toren beklimmen: kinderen 0.50 euro en volwassenen 1,50 euro. Lo catie: Waterstraat 1, van 19.00 tot 20.00 uur. Oostkapelle Live muziek Rosmarijn bij De Boschhoek Locatie: Vroonweg 1vanaf 20.00 uur. Domburg Kerk bezichtigen, orgelspel, boekentafel, presentatie wereldwinkel. Locatie: Markt 1, van 20.30 tot 21.30 uur. Renesse Sportbreak Renesse, onder meer trefbal, beachsoccer, kwallenballen en estafette. Locatie: strandovergang Laone, hele dag. Première van de film 'Silhouetten tegen het licht' in de Dikke Toren. Locatie: Kerkplein 1, gehele dag. Informatie 0111-450524. Zierikzee Stadswandeling met monumentbezoek. Locatie: Nieuwe Haven 7 (VVV Zierik zee), 10.30 tot 12.30 uur. Hutten bouwen voor kinderen. Locatie: Hattveldpark 1, van 9.00 tot 16.00 uur. Bruinvissafari in een zeekajak op de Oos- terschelde. Aanmelden via info@outdoorinspiration.nl of 06-20526380. Locatie: Schelphoek, van 10.00 tot 12.30 uur. Burgh-Haamstede Yoga aan Zee. Locatie: Klimbos Westen- schouwen (Excursieschuur Staatsbosbe heer), parkeerplaats De Rotonde, Duin pad 1van 9.45 tot 11.15 uur. Burghsluis Rondje Pontje tussen Burghsluis, Colijns- Anna van Borssele laat Veere zien. archieffoto Ruben Oreel plaat en Zierikzee. Het is mogelijk naar één van de aanlegplaatsen te fietsen en een stuk mee te varen met het schip, maar mensen kunnen ook vanuit Burgh- sluit de hele vaart meemaken. Vertrek Burghsluis om 13.45 uur, vertrek Colijns- plaat 15.30 uur, vertrek Zierikzee 16.30 uur. Locatie: Nieuwe Havenweg. Reserve ren niet nodig. Cadzand Fietsen door het Land van Cadzand. Tij dens deze tocht wordt o.a. een bezoek gebracht aan 'Het Zwin' i.v.m. de werk zaamheden rond de uitbreiding van dit natuurgebied. Kosten 5 euro, inclusief comsumptie. Locatie: Zuidzandsestraat 3 (molen Cadzand), 9.30 tot 12.30 uur. Breskens Rondvaart naar de zeehondjes met de Festijn. Meer info: www.defestijn.nl. Lo catie: Keerdam 110.00 tot 11.00 uur. Sluis Rondleiding met gids met bezichtiging Belfort Museum. Kosten 5,50 euro pp. Aanmelden via: tel. 0031 (0)117 461700 ofsluis@vwzeeland.nl. Locatie: VVV-Kan- toor, Groote Markt 1, van 10.30 tot 12.30 uur. Breskens Rondleiding St. Barbara Kerk. Locatie: Eu ropastraat 7, van 13.30 tot 14.30 uur. Cadzand Eindseizoen-expositie in de dorpskerk: werken van Ives de Roo en Cathi v.d. Heyden. Toegang gratis. Info: 0117-85195. Locatie: Prinsestraat 17, van 14.00 tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38