Vijf tips Geen Zeeland zonder de zee gezien te hebben Jolanda en René Krijger ruimen tijdens vakantie 8 ZOMER Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Elke dag geeft een thuisblijver tips. Zoek de sneeuw op in de skihal in Terneuzen. Een dagje strand af sluiten bij brasserie De Landing in Baar land. Bezoek met de kinde ren Molen de Jonge Johannes in Seroos- kerke. Zwemmen bij het Omnium en een be zoek aan het pop-up pretpark daar. Kijken naar de grote hut verbranding don derdagavond in het park in Borssele. Niet dat Els en Susan dit jaar zelf op de camping staan. „We zijn hier vandaag gewoon op bezoek bij iemand die op camping Groe- de staat. Vroeger hebben we hier zelf ook wel eens gestaan", legt Els uit. „Het is eigenlijk een reü nie, zou je kunnen zeggen." Susan vult haar verder aan. „En dan aten we ook vaak frietjes, bij hetzelfde tentje als waar we nu zitten." Dit jaar staan moeder en doch ter dus niet op de camping in Zee land, maar een dagje konden ze toch niet overslaan. „Het hoort bij de zomer. We hebben de hele dag aan zee gelegen. Tja, geen Zeeland zonder de zee gezien te hebben, toch?" Wanneer Els zich probeert te herinneren wanneer ze hier voor het laatst gestaan hebben, ontstaat er wat verwarring." „2001", zegt Els. „Nee, veel lan ger geleden", antwoordt Susan. Op deze manier gaan de twee nog even door. „Nou, het maakt niet uit", besluiten ze uiteindelijk. De friet smaakt nog steeds goed. Al is het moeilijk te zeggen of hij veer tien jaar geleden even lekker was. Dat herinner ik me niet meer hoor. Maar met een briesje hier aan een tafeltje afkoelen na een dag aan het strand, dat is heer lijk." 'Gewoon een vette hap vandaag. Af en toe is dat heerlijk. Zeker na een dagje aan de zee te hebben gelegen' Schilderen, sauzen, de tuin opknappen en meubels opruimen. Jo landa Krijger heeft net een week vakantie, maar heerlijk in een strandstoel liggen is er nog niet veel van gekomen. Ze is druk aan de slag geweest in en om haar te koop staande huis aan de Oostsin gel in Borssele. Het aantrekken van de huizenmarkt in combina tie met een rekenfoutje tijdens de wintersportvakantie zorgt er voor dat de familie Krijger uit Borssele dit jaar de zomer door brengt in Zeeland. „We hebben al vier kijkers ge had. Alleen vonden zij het boven ste gedeelte van het huis te vol. Toen ben ik daar opruiming gaan houden en zo is van het een het ander gekomen. Nu nemen we de hele woning onder handen", verklaart Jolanda terwijl ze een blik op het huis werpt. Samen met haar man René pakt ze even een rustmoment je aan de tuintafel in de zonnige achtertuin. „Zolang het huis nog niet is verkocht, kunnen we zelf nog van ons werk genieten", zegt de Borsselse. Demonstratief zakt ze iets verder onderuit in haar stoel. Ondertussen kijkt René naar de weersverwachting op zijn mobiel. „Waarom zou je ei genlijk op vakantie gaan. Het weer is hier prima te doen. Bo vendien vind ik vakantie ook mo menten pakken waarop je hele maal niets doet. Daar hoefje het dorp niet voor te verlaten." Toch mist Jolanda het naar het buitenland gaan wel. „Alleen wanneer je even weggaat uit je normale omgeving kom je echt tot rust. Nu we hier in Zeeland blijven, houden we ons bezig met klusjes waar we normaal ge sproken niet aan toe komen. Er is altijd wel iets te doen. Daardoor kan ik mezelf niet de volle hon derd procent ontspannen." Aan het roze Barbie badje in de tuin valt af te leiden dat het stel nog een kleintje heeft. „Ons dochtertje Jolé heeft er totaal geen moeite mee om de zomer in Borssele door te brengen. Ze is vier jaar en kan zich de hele dag zoet houden in haar zwembadje. Samen met Ricky, ons hondje, vermaakt zij zich prima in de ach tertuin." Toch probeert het stel tussen de bedrijvigheden door leuke uitjes te verzinnen. „Ik probeer er altijd rekening mee te houden dat er voor Jolé ook wat te bele ven valt." Molen De Jonge Johan nes in Serooskerke is volgens Jo landa een echte aanrader. „De kinderen kunnen dan lekker ra- Agenda Goes door Tom Scheele GROEDE. Een bakje friet en een ba- mihap; dat is wat Susan van den Heuvel en Els van Hoof uit Helvoirt vandaag eten. Een blikje drinken er bij en klaar. „Gewoon een vette hap vandaag, af en toe is dat heer lijk. Zeker na een dagje aan zee te hebben gelegen. Het hoort toch ook een beetje bij het campingle ven." Els van Hoof Susan van den Heuvel (links) en Els van Hoof eten een frietje op dezelfde plek als veertien jaar geleden, foto Peter Nicolai Hele woning door Janneke Koster Weekmarkt. Locatie: Grote Markt, hele dag Kapelle Weekmarkt. Locatie: C.D. Vereekestraat, van 8.00 tot 12.00 uur. Wolphaartsdijk Yoga op een Stand Up Paddleboard. Meer info: www.flow-liveyoga.nl. Locatie: bij Kanoa aan het Veerse Meer, Muidenweg 225, van 18.00 tot 20.00 uur. Wemeldinge Vaartocht Wemeldinge - Hansweert - Hoedekenskerke, met de stoomtrein naar Goes. Daarna op de fiets terug naar Wemeldinge of dezelfde reis in omge keerde volgorde. Verzamelen onderaan het havenkantoor in Wemeldinge, Sluis- plateau. Reserveren via www.wemeldin- ge.info/zomerprogramma. Wemeldinge Pilates Yoga Beach. Meer info via www.pilatesstudiozeeland.nl. Locatie: Strandje bij Camping Linda, van 10.00 tot 11.00 uur. Wemeldinge Zeeuwse Bingo in de Wemel. Locatie: Dorpsplein 1, van 20.00 tot 22.00 uur. Tholen Weekmarkt. Locatie: Markt, van 9.00 tot 12.00 uur. Scherpenisse Weekmarkt. Locatie: Spuidamstraat, van 13.00 tot 14.30 uur. Poortvliet Weekmarkt. Locatie: Kerkplein, van 15.00 tot 17.00 uur. Sint-Annaland Boottocht met de Frisia van Sint-Anna- land naar Zierikzee. Vertrek 9.00 uur, aankomst Zierikzee 10.30 uur. De boot gaat om 16.15 uur terug en is om 17.45 uur terug in Sint-Annaland. Locatie: Bou levard 4. Middelburg Zeeland Nazomerfestival. Kijk voor het volledige programma en de locaties op www.nazomerfestival.nl. Domburg Beach Yoga op het strand. Deelname 8 euro pp. Locatie: Strandovergang Water toren Oost, van 9.30 tot 10.30 uur. Veere Historische markt, met antiek, brocante en streekproducten. Vandaag staan kle derdracht en schapen scheren centraal. Meer info: www.historischemarktvee- re.nl. Locatie: Markt en Kaai, van 10.00 tot 17.00 uur. Veere Rondwandeling Veere met Anna van Bor- sele. Kosten 8 euro pp voor volwassenen en 4 euro pp voor kinderen t/m 12 jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle VVV's in Zeeland of online via www.wvzeeland/nl/webshop/e-tickets. Locatie: Markt 5 (VVV Veere), van 13.30 tot 15.00 uur. Zoutelande Seizoensmarkt. Locatie: Langstraat en Willibrordusplein, van 10.00 tot 19.00 uur. Zoutelande Demonstratie schelpen schilderen tij dens de weekmarkt. Locatie: Langendam 10, van 10.00 tot 16.00 uur. Oostkapelle Natuurhalfuurtje: het ukkepukpad. Een pad vol met kleine, grootse ontdekkin gen met een verhaaltje, verstopplekjes Het Belfort in Sluis, archieffoto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37