Geen muisklik maar zelf naar loket Stadskerk: Jezus houdt ook van Vlissingen Poelpop is 'nieuw muziekfeest' in Goes Jongerenloket wil werkzoekenden snel aan werk en opleiding helpen WALCHEREN 7 Martin Weeda is jobhunter voor jongeren. Hij zoekt werkplekken waar jongeren voor warmlopen. Langzaamaan wordt het beter voor jonge werk zoekenden: de econo mie trekt aan. Maar buiten seizoenswerk, tijdelijke contracten en contracten voor een schamele paar uur per week was er lange tijd geen werk voor jongeren. Vooral niet voor hen die hun school te vroeg afbraken. Hun nood is hoog: nu leven op Walche ren 554 jongeren tussen de 18 en 27 jaar van een 'tijdelijk inkomen'; de bijstand. Met partners meegere kend zijn het er 614. „Dat is zon der ww- en wajonggerechtigden en jongeren die steun krijgen van de kerken", zegt Orioniswoord- voerster Marcia Wielemaker. Veel trek in ondersteuning door de 'so ciale werkplaats' Orionis hadden jongeren vaak ook niet, weet job hunter Martin Weeda. „Vroeger kwamen ze alleen als er een pro bleem was met de uitkering. We vertelden ze te veel wat ze moes ten doen. Sinds anderhalfjaar luis teren we meer naar wat jongeren willen. We leren ze dat ontdekken en leren ze weer dromen over een loopbaan. Nu druppelen ze steeds meer binnen en komen ze ook voor ideeën." Hij heeft successen om mee te schermen. „Van de zes tig schilders die hier een oplei ding deden, hebben er 59 een baan. Van de zestig mensen in het startbanenproject, zes maanden op een betaalde werkervarings plaats, zijn er na een jaar twaalf te ruggevallen naar een uitkering. De rest werkt." Snel handelen is belangrijk voor jongeren, weet Weeda. Ter mijnen als 'enkele weken' verdwij nen bij jonge mensen in uitzicht loosheid. Binnen een week na het eerste gesprek kan iemand een werkplek of een detachering via het werkbedrijf hebben, of een vak gaan leren, of vaardigheden bijschaven. „Jongeren hebben net werken die verder reiken dan ze 'Van de zestig schilders die hier een opleiding deden, hebben er 59 een baan' zelf denken. Ze zien ook verban den niet: wat ze bij de sportvereni ging doen, kan nut hebben in een baan." Iedereen krijgt een job- coach. „Vooral de eerste weken is dat belangrijk. Jongeren die werk loos blijven, raken in een sociaal vacuüm; ze kennen elkaar alle maal", merkt Weeda. „En: we gaan zolang door als nodig is. Wij geven niemand op." VLISSINGEN. Jongeren tus sen de 18 en 27 jaar die zich vanaf dinsdag 1 sep tember bij Orionis mel den om een uitkering aan te vragen, komen te recht bij het Jongerenlo ket. Ze moeten in per soon naar het gebouw aan de Oost-Souburgse- weg in Vlissingen; aan vragen via de website kan niet meer. Dezelfde dag wordt in een ge sprek gekeken waar hun kansen liggen: in werk, een opleiding, een 'skills- training', waarin ze uit zoeken wat ze kunnen, wat voor netwerk ze hebben en vooral waar ze toekomst in zien. Bin nen een week wordt een werkplek of scholing ge- Jongeren zoeken uit wat ze kunnen en willen met de 'skillstraining' regeld; een leerwerk- plek, een detachering, het opkrikken van vaar digheden. Storende pro blemen, zoals met geld, woonruimte of gezond heid, worden opgepakt met schuldhulpverle ning en Porthos. Het lo ket is elke werkdag open van 9.00 tot 12.00 uur. Afspraak is niet nodig. VLISSINGEN. De zes evangelische kerken van de Vlissingse Stads kerk gaan zaterdag 5 september de straat op om hun liefde voor Jezus te tonen. Met borden, vlag gen en muziek bestormen zij de binnenstad van Vlissingen. Dat doen ze niet om de kerk te promoten, zegt organisator Ad de Groot. „Wij willen enkel aan onze omgeving laten weten dat we van Jezus houden. In deze mars maken we bekend dat Je zus van alle mensen houdt. Dus ook van Vlissingen." Dergelijke marsen werden in de jaren negentig regelmatig ge houden in de Randstad. In het buitenland vinden ze nog steeds plaats en onlangs was er nog een in Rotterdam. De mars in Vlissin gen is de eerste in Zeeland. „Het was een opdracht van God aan 'Het was een opdracht van God aan mij. Een droom die ik wil verwezenlijken' mij", aldus De Groot. „Een droom die ik wil verwezenlijken. Door die liefde over te brengen aan mensen op straat, hopen we ze naar onze kerk te halen." GOES. Goes heeft er een evene ment bij. Op zaterdag 12 septem ber vindt namelijk voor de eer ste keer Poelpop plaats, volgens de organisatie 'het nieuwe mu ziekfeest je van Goes'. Het muziekfestivalletje komt uit de koker van wijkvereniging Overturia en komt voort uit twee eerdere wijkfeesten met muzikale optredens. Die werden georganiseerd voor de bewoners van de wijken Overzuid, Ouver ture en Aria. Poelpop is voor ie dereen in Goes (en daarbuiten) die van (pop)muziek houdt. Plaats van handeling is een tent op de skeelerbaan aan het Jim Morrisonpad, waar tijdens de eerste editie vier artiesten op treden. Het veld is open vanaf 16.00 uur, dweilband Pink Panthers trapt af met een rond gang door de buurt. Vanaf 17.00 uur is er een bar becue (aanmelden noodzakelijk via de website www.poelpop.nl) Tot 19.00 uur treedt zangeres Pa tricia Foort op met disco, soul jazz en hits van toen en nu, ge volgd door coverband Soul Ses sions. Van 22.00 tot 24.00 uur brengt Schipper en Bemanning van Kees Schipper bluesrock. De toegang tot het muzikale gedeel te van festival Poelpop is gratis. huishoudelijke hulpen! DINSDAG 25 AUGUSTUS 2015 'Wij geven niemand op' door Claudia Sondervan Martin Weeda, jobhunter door Wendy Wagenmakers Ad de Groot, Stadskerk door Luc Oggel Gezocht: Zeeuws Schoon zoekt Schrijf je in via www.zeeuwsschoon.nl Ook voor tijdelijk werk in vakantieperioden! Uurloon: 12,20 Onderdeel van Zorgstroom Eeeuws Martin Weeda, job hunter van het jonge- renteam van Orionis: „Vroeger zeiden we jongeren wat ze moesten doen. Nu helpen we hen ont dekken wat ze kun nen en graag willen. Dat werkt beter." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36