Te koop: entree van Vlissingen Huishoudelijke hulp lampenier 6 WALCHEREN Middelburg, Veere en Vlissingen houden samen mogelijk vier miljoen euro over op post huishoudelijke hulp. Miniconcert Duitse Gisbert Wüst Torentje krijgt make-over Wethouder Saskia Szarafinski zegt dat de meevaller mogelijk nodig is om de tegenvaller op jeugdzorg op te vangen Normen OiuUrwttsesjtoeiüiMpMi PHILIPS 2,95 nu 5 voor 10,00 In de regio Avondvierdaagse in en rond Westkapelle Zomerconcert in kerk Oost-Souburg Schoemaker en hond naar WK in Finland Mijn dorp, mijn stad Gemeenten houden geld over door Emile Calon MIDDELBURG. De drie Walcherse gemeenten houden samen moge lijk ruim vier miljoen euro over op het bedrag dat ze van het Rijk krijgen voor huishoudelijke hulp. Dat blijkt uit een notitie die door het college van burgemeester en wethouders aan de Middelburgse gemeenteraad is gestuurd. Wethouder Saskia Szarafïnski benadrukt dat het om een voorlo pige inschatting gaat op basis van de rekeningen die een groot aan tal zorgaanbieders tot en met april heeft ingediend. Aan de hand daarvan is een voorzichtige berekening gemaakt waaruit blijkt dat de gemeente Veere eind dit jaar mogelijk kan rekenen op een meevaller van 954.000 euro, Middelburg op 1.064.000 en Vlis singen 2.048.000. De verschillen per gemeente zijn wel opvallend. Middelburg en Vlissingsen zijn redelijk gelijk waardig met ruim 47.000 en 44.000 inwoners. Terwijl Veere (bijna 22.000) veel minder inwo ners heeft in vergelijking tot Mid delburg. Alle drie de gemeenten hanteren verschillende normen voor het toekennen van huishou delijke hulp. Szarafinski rekent zich voorlo pig nog niet rijk omdat Den Haag al heeft laten weten dat er nog ge kort wordt op het budget voor de Wmo. Ook is volgens haar voorlo pig nog niet duidelijk hoeveel geld er nodig is voor de jeugd zorg. Het zou volgens haar zelfs best eens zo kunnen zijn dat de gemeente eind dit jaar geconfron teerd wordt met een dusdanig groot tekort voor de jeugdzorg dat de meevaller hard nodig is om dat gat te dichten. De wethouder laat weten dat een eventueel daadwerkelijk over schot in de Wmo-reserve gaat om tegenvallers op te vangen. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. Daar waar de snel weg eindigt en de stad begint, vlak over het spoor waar de trein machinist de rem al intrapt en nog dicht bij het water van Vlis singen ook, daar staat plots veel bedrijfsruimte te koop. Sloestaal is opgedoekt, de be drijfsruimte aan de Edisonweg is verlaten. De hal en de bijbehoren- Mat en helder 25,40,60, 75 en lOOw Gasthuisstraat 41 www.lampeniergoes.nl I goes@lampenier.nl de woning waren de afgelopen maanden zelfs al gekraakt, waar na makelaar Paul Fermont de boel heeft laten dichttimmeren. Daar is de locatie te mooi voor, vindt hij. „Je zou hier een enor me verbeterslag kunnen maken, voor het hele gebied. Het is de optimale zichtlocatie. Dé entree van Vlissingen, zeker nu met die nieuwe weg over het Schelde- kwartier. Binnenkort halen we een hoop struikgewas weg, om te laten zien hoeveel er mogelijk is. De gemeente is flexibel met het bestemmingsplan. Kantoren, onderwijs, bedrijven: veel mag. Je mag zelfs tot 24 meter hoogte bouwen. Sowieso is nieuwbouw wel nodig: het pand is slecht en er zit asbest in het dak. We zijn al in gesprek met belangstellen de beleggers, ontwikkelaars en één potentiële eindgebruiker." Een paar meter verder, op dezelf de Kenniswerf staat het oude pand van Kip Co te koop. WESTKAPELLE In Westkapelle is het van dinsdag 25 tot en met vrijdag 28 augustus de jaarlijkse avondvierdaagse. Ie dere avond lopen deelnemers een route van vijf of tien kilometer. De kosten bedragen vier euro voor alle avonden. Inschrijven kan ook per avond. Vertrek om 18.25 uur vanuit kantine De Storm loop, sportpark De Prelaat in Westkapelle. Meer informatie via avond4daagse@kvstormvogels.nl l6 Zestien kinderen uit groep 7 en 8 van het basis onderwijs doen woensdag, donderdag en vrijdag mee aan de Junior Academy bij Mae Uku in Oost-Souburg. Zorg staat hierbij centraal. De leerlingen worden geïntroduceerd aan het hoger onderwijs en de weg ernaartoe. OOST-SOUBURG In kerkgebouw De Open Haven aan het Oranjeplein in Oost-Sou burg begint donderdagavond om 20.00 uur een instrumentaal zo merconcert. Aan het concert wer ken mee: Wilbert Magré op vleu gel, Wim Magré op orgel en Arjan en Edith Post op trompet. Toe gangskaarten zijn op de avond zelf te koop. Volwassenen betalen 12,50 euro, kinderen t/m 15 jaar 7,50 euro. Kaarten reserveren - met korting - kan via 0525 685413 of www.wimmagre.nl. KRUININGEN Falco Schoemaker uit Kruiningen heeft zich afgelopen weekend met zijn hond in Apeldoorn op het Nederlands Individueel Africhtings Kampioenschap ge kwalificeerd voor het WK in het Finse Lahti. Hij is het vijfde lid van de Duitse Herdervereniging Kringgroep Walcheren dat met zijn hond deelneemt aan de we reldkampioenschappen. ZOUTELANDE Zomeravondconcert In de Protestantse Ca- tharinakerk in Zoute- lande is morgen een zomeravondconcert. De groep Windbroke brengt Keltische mu ziek ten gehore. Aan vang: 20.30 uur. Toe gang kost 6 euro. WESTKAPELLE Aan de kust dag Op en rond de dijk in Westkapelle wordt morgen de 'Aan de kust dag' gehouden. De hele dag staan er activiteiten op het pro gramma, zoals strand jutten Meer informatie is te MIDDELBURG vinden op de website: www.polderhuiswest- kapelle.nl/. (In de agen da aan de rechterkant van de pagina.) MIDDELBURG Expositie Juul Kortekaas (foto) exposeert vanaf don derdag in Galerie T in Middelburg. Negen tien jaar geleden was zij de eerste exposant in de Middelburgse ga lerie. Haar expositie heeft betrekking op tulpen. Vanwege haar 65e verjaardag, schil derde zij 65 tulpjes van 65 centimeter hoog. Tevens verkoopt ze de afbeeldingen voor 65 euro per stuk. Kortekaas heeft altijd een fascinatie voor tul pen gehad. „Omdat ik door mijn vader als kind al in de tulpen stond, is die bloem een deel van mij ge worden." Voor meer informatie over de expositie en de openingstijden, zie de website: www.galerie-t.nl In de serie miniconcerten van het Lange Jan Project geeft de Duitse organist Gisbert Wüst donderdag middag een orgelbespeling in de Koorkerk in Middelburg. Op het Van Vulpen-orgel speelt hij wer ken van componisten als Mendels sohn, Hielscher, Albrechtsberger, Walther en Bach. Gisbert Wüst (1950) studeerde aan de universi teit van Mainz schoolmuziek, Duitse taal- en letterkunde en muziekwetenschap. Hij is cantor, organist en koordirigent van de Sint Medarduskirche in Bendorf/Koblenz. Het miniconcert begint om 15.00 uur, de toegang is vrij. Meer infor matie op de website www.lange- janproject.wordpress.com. KOUDEKERKE. Het torentje op het kerkgebouw aan het Dorpsplein in Koudekerke krijgt komende tijd een andere gedaante, als het onder han den wordt genomen door Bouwbedrijf Kambier uit Koudekerke. Het werk is niet met één dag gedaan. Als alles volgens plan loopt, zijn de werkzaamheden in de loop van december klaar. De dakruiter is eigen dom van de gemeente Veere, terwijl het kerkgebouw bij de kerkelijke ge meente hoort. Kerktorens zijn ten tijde van Napoleon geconfisqueerd door de burgerlijke gemeenten. De torens konden bij veldslagen en oor logen een belangrijke strategische rol spelen, namelijk die van seintoren. Dit verklaart de huidige eigendomssituatie van kerkgebouwen en torens, foto Ruben Oreel tips? mail naar redactie@pzc.nl DOMBURG Strandovergang Watertoren Oost, 09.30-10.30 uur - Beach Yoga; Markt 1,20.30-21.30 uur - Open avond kerk HOOGELANDE Kapel van St. Maar ten, 11.00-17.00 uur - Expositie Coby Severiens (hoeden en sieraden) en Jac queline Geluk (keramiek) MIDDELBURG Park Toorenvliedt, 13.30-16.00 uur - Activiteiten Zomer- festijn; Cinema Middelburg, 20.00 uur - Vertoning filmklassieker 'Hi roshima mon amour' uit 1959 OOSTKAPELLE Waterstraat 1, 19.00-20.00 uur - Dorpskerk open voor bezichtiging en beklimming voor prachtig uit zicht; Noord weg 60,19.30-21.00 uur - Excursie 'Ontdek Walcheren'; Vroon- weg 1,20.00 uur - Live muziek Ros marijn bij de Bo- schhoek VEERE Markt en Kaaien, 10.00-17.00 uur - Historische markt en Rommelmarkt in clubgebouw mu ziekvereniging aan de Oudestraat 9; Markt 5,13.30-15.00 uur - Rondwande ling Veere met An na van Borsele VLISSINGEN Zeeland Nazomer festival, Binnenha- venweg, Lasloods, 20.30 uur - Locatie voorstelling Saul Vrouwenpolder Fort den Haakweg 2,13.00-17.00 uur - Openstelling Pel- grimskerk; Kon. Emmaweg 22, van af 19.00 uur - Avondwandeling door Oranjezon WESTKAPELLE Sportpark De Pre laat, 18.15-23.00 uur - Avond4daagse K.V. Stormvogels (5 en 10 km) ZOUTELANDE Willibrordusplein en Langstraat, 10.00-19.00 uur - Markt; Langendam 10,10.00-16.00 uur - Demonstratie Schelpen schilde ren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35