ra ra FTP-servers staan open Praat mee over Doel PZt; COLOFON Guggenheim 11 I 2 WINKEL Tien jaar geleden trof bliksem 2 ZEELAND I kg Het is vandaag precies tien jaar geleden dat Frank Bouwmeester uit Goes tijdens een voetbalwedstrijd tussen Kloetinge 2 en Wolfaartsdijk 2 werd getroffen door de bliksem. Vijf dagen later overleed hij. Twintig jaar oud. Memorialwedstrijd 10 jaar na de blikseminslag COMMENTAAR GroenLinks schaart zich in het bescheiden rijtje pleitbe zorgers voor Zeeuwse inspraak in de toekomst van Doel. België wil twee van de vier oude kerncentrales nog tien jaar openhouden. Internationale verdragen maken grensoverschrijdende inspraak mogelijk, maar in Zeeland blijft het tot nu toe nogal stil. Jan-Frans Mulder, de burgemeester van Hulst, liet zelfs weten dat hij geen behoefte heeft aan een dis cussie over het grote kernenergiepark in zijn buurgemeente. Ken nelijk vindt hij de Belgische afweging van de veiligheidsrisico's voldoende. Het is vreemd dat de burgemeester het belang van brede inspraak niet ziet. Juist in het Zeeuws-Belgische grensgebied is behoefte aan een breed draagvlak onder besluiten. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor de uitbreiding van havens en voor de verbetering van vaarwe gen, allemaal zaken die gedegen samenspraak vereisen. Doel is geen puur Belgische kwes tie. Dat bewijst het structurele overleg tussen de Veiligheidsregio Zeeland, Den Haag en de bei de exploitanten van Doel en Borssele, Electrabel en EPZ. In die kringen ziet men kennelijk wel in, dat Doel in de achtertuin van Zeeland staat (en Borssele in die van de Belgen). België lijkt niet van plan Zeeuwen een stem te geven. Dat is een gemiste kans en een smet op de betrekkingen. Maar het is nog niet te laat om on ze buren wakker te schudden en inspraak te claimen. Geef Zeeuwen inspraak in de toekomst van de kerncentrales in hun achtertuin T: 0118-434021 T: 0118- 434021 T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak Op vakantie in Noord-Spanje stelt de Middelburger aan zijn gezin voor om met z'n allen een bezoek te brengen aan het Guggenheim-museum in Bil bao. Tot zijn verrassing is zijn zoon van vijftien direct enthousiast. Die zoon staat niet bekend als een groot liefhebber van musea. En zeker niet als het om moderne kunst gaat. Maar de zoon stelt zelfs voor zo vroeg moge lijk te gaan zodat de ouders ruim de tijd hebben om alle werken van Jeff Koons en Jean-Michel Basquiat te be kijken. Bij aankomst bij het hypermo derne museum zorgt hij opnieuw voor een verrassing. „Voor mij moetje geen kaartje kopen. Ik zit op het ter ras, want ze hebben hier gratis wifi." Vrachtwagen botst op auto Op de Tractaatweg (N62) bij Westdorpe is gisteren rond 17.45 uur een Bel gische vrachtwagen op een Belgische personen auto gebotst. De bestuur der van de auto moest in de ambulance behandeld worden en is met pijn aan nek en rug naar het zieken huis gebracht. De bestuur der van de vrachtwagen mankeerde niets. De brandweer kwam ook ter plaatse, omdat in eerste in stantie niet duidelijk was hoe ernstig de situatie was. Het verkeer richting Zelzate ondervond hinder van het ongeval. Toets zet rem op instroom pabo Veel minder studenten be ginnen aan de opleiding leerkracht basisonderwijs op de HZ in Vlissingen. Het aantal aanmeldingen voor het nieuwe studie jaar blijft tot nu toe han gen op 88. Vorige jaren was dat ongeveer 130. De nieuwe toelatingstoets voor aardrijkskunde, ge schiedenis en natuur en techniek is de oorzaak. „Veel jongeren moeten daardoor hun droom aan de wilgen hangen", zegt Henk Zielstra, directeur van de Academie voor Educatie Pedagogiek. Regionaal reizen op saldo Zes vervoersbedrijven die actief zijn in Zuid-Hol land en Zeeland zijn een proef begonnen met een gezamenlijke ov-kaart voor reizen op saldo, de Reisbonus. Mensen die re gelmatig gebruikmaken van het openbaar vervoer moeten vaak verschillen de abonnementen kopen. Met de Reisbonus hoeft dat niet. Gebruikers beta len achteraf en krijgen als ze meer reizen ook kor ting. Gisteren begon een promotie-actie. De proef loopt tot 16 mei 2016. 4431 NK 's-Gravenpo\der T (0113) 312244 M 06 53314189 www.keukenoutletwinkel.nl In de woonkamer van de fa milie Bouwmeester in Goes valt het oog direct op de muur. Er hangt een grote fo to van hun zoon en broer Frank. „Elke ochtend begroet ik hem", vertelt vader Meindert. „En als ik naar bed ga, zeg ik hem welterus ten." Hectiek Het leven van de familie Bouw meester veranderde tien jaar gele den voorgoed. Een normale dag met enige hectiek rondom het avondeten. „Frank was pas laat terug van zijn werk", vertelt moe der Corry. „Als een gek heeft hij gegeten. Al snel werd hij opge haald om naar het Wesselopark (sportpark v.v. Kloetinge) te gaan. We hebben niet eens fat soenlijk doei kunnen zeggen." Meindert was er altijd bij als zijn zoon moest voetballen. Die bewuste donderdagavond bleef hij thuis. „Eerder die week had Frank ook al een wedstrijd ge speeld. Tegen Kapelle maakte hij het winnende doelpunt. Toen Frank van huis vertrok, zei hij: 'Je hoeft niet te komen. Ik speel toch niet'. De trainer had kenne lijk genoeg van hem gezien." De blikseminslag Later die avond ging Meindert toch. Op het moment van ver trek, werd het opeens slecht weer. Betrokkenen spreken wis selend over de weersomstandig heden van dat moment. Mein dert herinnert zich 'een groenige lucht' en onweer. „Ik besloot daarom even te wachten." Op dat moment sloeg de blik sem in op het Wesselopark. Ver zorger Jan Kloet zat in de dug-out. „Opeens was daar een enorme oerknal." Het geluid was angstaanjagend. „Alsof er een ra ket insloeg", voegt Hannie Kloet, destijds bestuurslid van Kloetin ge, eraan toe. Desillusie Frank stond toch in de basisop stelling, omdat twee andere spe lers niet beschikbaar waren. Ser ge Quinten, indertijd aanvoerder van Kloetinge 2, stond op het mo ment van de blikseminslag in de buurt van hem. „Ik voelde een klap in m'n nek. Het werd zwart voor mijn ogen en ik stortte neer, net zoals veertien andere veldspelers." Als één van de laatsten stond Quinten op. „Toen ik bijkwam, 'Ik voelde een klap in m'n nek. Ik stortte neer, net zoals veertien andere veldspelers' Delta acht dat goed mogelijk, maar scant de situatie niet. Daar mee zou ze de privacy van klan ten geweld aandoen. „Klanten kunnen zelf een server openzet ten. Wij kunnen ze alleen infor meren over privacy en internet- veiligheid. Of het gevaarlijk is, hangt van de gegevens die op ser vers staan." De bevindingen van Ferdi nand, die in opdracht dit soort onderzoeken uitvoert, zijn gepu bliceerd op Security.nl. Conclu sie: in Nederland staan 7500 open FTP-servers, op 2300 ervan is persoonlijke data te vinden. Ie dereen kan bij documenten, fo to's en video's, waarschuwt Fer dinand. De servereigenaren zou den onbedoeld anderen toegang geven, wat tot identiteitsdiefstal en fraude kan leiden. Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Cruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118- 434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl WESTDORPE VLISSINGEN VLISSINGEN xm» HMiaimm Goedkoper ban niet... leuker uiel! Spoorstraat 18c 'Als ik naar Komende vrijdag wordt een wedstrijd gespeeld ter nagedachtenis aan Frank Bouwmeester. Vrienden, oud-ploeggenoten, familieleden en betrokkenen werken op het sportpark van Kloetinge een onderling duel af. De wedstrijd begint om 19.30 uur. door Len Wolters Serge Quinten, destijds aanvoerder Kloetinge 2 MIDDELBURG. Volgens een onder zoek van Sander Ferdinand heeft Zeelandnet 52 klanten met open staande, dus onbeveiligde FTP-ser vers. Moederbedrijf Delta kan dat niet bevestigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31