Beau van Erven Dorens vanaf deze week terug op televisie met twee programma's 24 CULTUUR Docu 'Streetkids' naar festival Cambridge 'Oma ontsnapt!' wordt verfilmd Beau van Erven Dorens keert na zes niet bijster succesvolle jaren bij SBS terug naar zijn oude liefde RTL. Een stap waar hij aan toe was. „Ik heb één tip: als je werkgever géén plannen voor je heeft, ren dan. Het loont." Show Entertainment De Nederlandse documentaire Streetkids United II: The Girls From Rio is geselecteerd voor de filmfestivals van Cambridge en Marbella. De documentaire vertelt over het WK Voetbal voor Straatkinderen vorig jaar in Rio de Janeiro, een ervaring die de le vens van een groep meisjes veranderde. NL Film heeft de filmrechten ver worven van Oma ontsnapt! Het is het eerste boek van Janneke Schot- veld dat bewerkt wordt voor de bioscoop. De regisseur is nog niet bekend. De opnames moeten in de loop van 2016 plaatsvinden. Daar staat 'ie vanmiddag in eens weer, op de najaars presentatie van RTL tus sen zendericonen als Al- bert Verlinde, Peter van der Vorst en Gordon. „Mijn oude nest. Allemaal types met wie ik ben opgegroeid", zegt Beau van Erven Dorens (44). Vanaf deze week is hij te zien met de hypnoseshow You're hack in the room en Beste kijkers, een panelshow waarin hij met Ruben Nicolai en Jeroen van Konings- brugge de leukste tv-fragmenten van de afgelopen week bespreekt. En schuift hij op 'zeer incidentele' invalbasis weer eens aan achter de desk van RTL Boulevard, de entertainmentrubriek die in 2001 zijn doorbraak betekende. Misschien voelt het dan alsof hij nooit is weggeweest, maar dat is hij wel. Zes jaar geleden toog de presentator vol goede moed naar SBS om daar zijn vleugels uit te slaan, maar dat lukte niet helemaal. Toen hij afgelopen januari met tal van pro gramma-ideeën bij de SBS-directie aan klopte en nul op rekest kreeg - hij deed Shownieuws toch zo leuk, waarom meer willen? - wist hij het zeker. „Ik zei tegen mijn vrouw Selly: wat er ook gebeurt, ik moét hier weg." „De publieke omroep leek me niet verstan dig. Welke kant moeten ze op? Al die be zuinigingen? Te onzeker. En Erland (Gal- jaard, RTL-programmadirecteur, red.) leg de meteen vijftien ideeën op tafel. Hier zie ik jou, dit kunnen we doen. Ik weet nog hoe ik na dat gesprek naar huis reed. Dit is het. Dit wil ik." volle honderd procent te geven." „De pro gramma's waarmee ik nu te zien ben, zijn gelijk al heel verschillend van elkaar. Of het een succes wordt? Dat weet je vooraf nooit. Beste Kijkers is volgens mij hilarisch, wat heb ik gelachen met Ruben en Jeroen. Zij zijn zo snel, zo goed op elkaar inge speeld. You're back in the room is een sensa tionele hypnoseshow. Het gaat wel wat reu ring veroorzaken, denk ik. Mensen denken soms dat zulke shows geacteerd zijn, maar man, dit kun je niet acteren. Een vrouw met een paddenfobie denkt dat ze donzige kuikentjes aait, en komt er als ze uit hypno se is achter dat ze padden zat te aaien. De tranen van schrik sprongen uit haar ogen. Bizar." „Nee, ik zie geen scheidslijn tussen werk en leven. Ik vind werken superleuk. Ik heb wel serieus overwogen weer radio te gaan maken. Alleen zijn met de luisteraar, fan tastisch. Ik zag het wel voor me, met een leuk middagprogrammaatje bij Q_-music of zo. Van gesprekken is het niet gekomen. Het was vrij snel rond met RTL. Toen viel er een last van me af." „Ik ben er volwassen in geworden. Als ik me moet laten leiden door of iets een suc ces wordt, dan word ik heel labiel. Als ik vroeger een lelijke recensie kreeg, klom ik gelijk in de pen om iets gemeens terug te schrijven. Ik wil zo niet meer leven. Ik doe overal mijn best voor, meer kan ik niet doen. Ik ben er heel nuchter in: ik ben ge daald op de celebrityladder. Veel van wat ik bij SBS heb gepresenteerd, was niet echt een succes. Hoewel ik eerder bij RTL wel succes had, speel ik nu in een andere cate gorie mee." „Totaal niet. Ik zit niet in de league van Chantal Janzen of Johnny de Mol, die zich zo waanzin nig hebben ontwikkeld. Of neem Linda de Mol en Wendy van Dijk, een cate gorie apart. Ik moet weer onderaan beginnen: E>at gevoel vind ik heel fijn. Ik ben een straatvechter. Ik heb nooit zo veel waarde gehecht aan die status. Waar ik echt aan hecht dat is, heel klef, mijn ge zin: mijn vrouw en mijn vier zoons. Op het moment dat daar dingen in gebeuren die heftig zijn zoals met Selly - het is nu drie jaar en vier maanden geleden dat zij de diagnose borstkanker kreeg - helpt dat enorm de rest te relativeren. Dan telt niets meer." Door de ziekte van Selly trok Beau ook niet direct aan de bel bij SBS om zijn onvrede te uiten over zijn mogelijkheden daar. „Laat maar even, dacht ik: eerst dit. Het was een verschrikkelijk jaar. Als je een been breekt, dan moet dat helen en is het weer oké. Maar met kanker weet je bij God niet waar het heen gaat. Hoe verder het nu weg is, hoe rustiger alles wordt. „Om het halfjaar zijn er controles. Dan ga ik met Selly naar het ziekenhuis.Laat alles alsjeblieft goed zijn. Zij loopt nooit meer met vertrouwen in haar lijf rond. Haar lijf heeft haar teleurgesteld." „Ik ben niet ineens bang om dood te gaan: het zou verschrikkelijk zijn voor mijn kin deren, maar ik heb er geen angst voor. Ik heb wel angst dat ik niet geleefd heb, ken je dat? Wat nu als ik dingen niet heb uitge probeerd, iets niet heb gedaan? Ik vond al dat ik alles uit het leven moest halen. Dat is sterker geworden." „Vroeger in 2001, nu klink ik echt als een oude man, moest en zou ik een talkshow. Dat is nu helemaal weg. Het is mijn stre ven allerlei avonturen te beleven. Dingen over te zwemmen, bergen te beklimmen. Het vergt veel voorbereiding, maar ik ben voor RTL wel bezig met zo'n programma. Fantastisch." Als hij erover vertelt, twinke len zijn ogen. „Ik heb één tip: als je werkge ver géén plannen voor je heeft, ren dan. Het loont. Ik voel me als herboren." „Hoe je het wendt of keert, ik kom nu voor de derde keer bij RTL binnen (van 2005 tot 2007 zat hij bij John de Mols zen der Talpa, red.). Dan is toch de vraag: hoe gaan we Beau daar opnieuw neerzetten? Het is hartverwarmend hoeveel vertrou wen Erland daar in heeft. Ik dank daar ie dere dag God op mijn blote knieën voor. Ik beantwoord dat door mezelf voor de Cultuur 6 Ik voel mij als herboren' door Marlies van Leeuwen Je bent in gesprek gegaan met de publieke omroep en met RTL. Waarom koos je voor de laatste? Met hypnotiseur Rinke Jacobs presen teert Beau de nieuwe show You're Back In The Room. foto Nick van Ormondt Je geniet er duidelijk van, maar heb je na je vertrek geen sabbatical overwogen? Je hebt door wat flops bij SBS niet echt een lekker imago gekregen. Achtervolgt dat jou? Maakt je dat niet onzeker? Sta jij hierdoor anders in het leven? Noem eens iets dat je nog per se moet doen van jezelf? You're back in the room, vanaf vrijdag, 20:30 uur op RTL4. Beste Kijkers, vanaf woens dag 2 september, 20:30 uur op RTL4. Ben je binnengehaald als verloren zoon?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25