Rugzak vol eten mee bij dagje uit Thuisverzorgster laat stervende man tot twee keer toe achter Noord-Korea heeft spijt van mijnen bij grens NIEUWS 15 Film en docu door verschil van mening In de rugzak zitten vooral belegde broodjes, pakjes drinken en flesjes water. Ook slepen veel Nederlan ders fruit, snoep en koeken mee. Zeven op de tien ondervraagden gaven aan zelf proviand mee te zeulen omdat ze consumpties op locatie te duur vinden. „Aan en treekaartjes, vervoer en parkeren, is een gezin met 2 kinderen al snel too euro kwijt. Als je ergens op wilt bezuinigen, doe je dat waar schijnlijk op eten en drinken", zegt sectorbankier Rob Morren van ABN AMRO. Volgens de bank liggen er vol op kansen voor attractieparken, dierentuinen en musea om meer te verdienen aan de verzorging van de inwendige mens. Door niet alleen A-merken aan te bie den, maar ook goedkopere produc ten bijvoorbeeld. Dus geen flesjes Coca-Cola, maar bezoekers hun beker laten tappen, zoals bij Ikea. En over Ikea gesproken: waar om bieden pretparken voor ze hun poorten openen geen goedko pe ontbijtjes aan? „Minder dan 3 procent van de bezoekers ontbijt nu in het pretpark, de dierentuin of een museum. Dus dat is een groeikans", zegt Morren. „Of denk aan arrangementen waarbij je de dag begint met een ontbijtje en af sluit met een lekker diner." Behalve de prijs, is ook het as sortiment reden voor bezoekers hun eigen broodjes te smeren. Zo laat het aanbod van gezonde pro ducten in hun ogen te wensen over. Overigens houden veel be zoekers het niet bij hun eigen broodjes. Vaak kopen ze ter plekke ook nog lunch of tussendoortje. De Nieuwe Wildernis, de eerste Nederlandse na tuurfilm in de traditie van populaire BBC-pro- ducties als Planet Earth, was twee jaar geleden een daverend succes. Producent EMS Films hoopt met Holland, natuur in de Delta op een nieuwe bioscoophit. Eén van de twee regis seurs van De Nieuwe Wil dernis en een deel van de filmploeg komen dit na jaar echter ook met een ei gen documentairefilm: Le vende Rivier. Financiële en inhoudelij ke meningsverschillen leidden ertoe dat hun we gen zijn gescheiden. Zo moet regisseur en ecoloog Ruben Smit niks hebben van de computeranima ties die producent EMS Films in zijn nieuwe film gebruikt. Voor zijn nieuwe project werkte Smit samen met de Universiteit Wagenin- gen. Dat blijkt uit het strafdossier van de 42-jarige vrouw. Het slachtof fer, een diabetespatiënt, stierf op 11 januari 2012 in zijn woning in Amsterdam. De thuisverzorgster was die dag om 8.00 uur bij hem geweest. De man was aanspreek baar, maar leek onder invloed van alcohol. Bovendien was zijn bloedsuikerspiegel gevaarlijk laag. Samen met een stagiaire werd nog even besproken of er een ambulance moest worden ge beld, maar dit werd ondanks de alarmerende situatie niet gedaan. In plaats van professionele hulp in te schakelen, gaf de ver zorgster de man 62 eenheden in suline, wat bij een lage bloedsui kerspiegel zeer gevaarlijk is en kan leiden tot de dood. Daarna liet ze hem alleen en hulpeloos achter. Toen ze drie uur later te rugkwam, bleek de man zwaar te ademen en niet meer aanspreek baar. Hij lag op de grond en kon niet meer omhoogkomen. Ook nu vertrok de verzorgster, zonder hulp in te schakelen. Ze had de man een kussentje en de ken gegeven. Toen ze later die dag weer naar de woning kwam, was de man overleden. Na de dood van de man werd de Inspectie voor de Gezond heidszorg op de zaak gezet. Die concludeerde dat er van alles mis was gegaan in het eenmansbe drijfje van de thuisverzorgster. De officier van justitie bekijkt of de huisarts van het slachtoffer ook een rol heeft gespeeld. De arts zou mogelijk op de hoogte zijn geweest van de onwenselijke situatie. Op 9 november hoopt de rechtbank uitleg te krijgen van de vrouw of haar advocaat. SEOUL. Noord-Korea en Zuid- Ko rea hebben gisteren een akkoord gesloten. Daardoor moet de span ning tussen de aartsvijanden afne men. In het akkoord betuigt Noord-Korea spijt over de mijnen die het land begin augustus liet ontploffen bij de grens met Zuid-Korea, meldt persbureau Yonhap. Door de explosies raak- Zuid-Korea belooft geen anti communistische boodschappen meer uit te zenden via luidsprekers bij de grens ten twee Zuid-Koreaanse militai ren zwaargewond. Ook belooft het land niet meer te provoceren. Zuid-Korea belooft geen anticom munistische boodschappen uit te zenden. Beide landen zeggen toe weer te beginnen met het hereni gen van families die sinds de Kore aanse Oorlog van elkaar geschei den leven. Noord-Korea schoot vorige week donderdag op luidsprekers die Zuid-Korea aan de grens had neergezet. Uit de speakers klon ken propagandistische teksten te gen het communisme. Zuid-Korea schoot terug. Noord-Korea gaf het leger daarna de opdracht klaar te zijn voor oorlog. DINSDAG 25 AUGUSTUS 2015 door Annemieke van Dongen AMSTERDAM. Vier op de vijf Neder landers die naar een pretpark of dierentuin gaan, nemen zelf eten en drinken mee. Bij musea is dat een op de vier, blijkt uit onderzoek dat GfK in opdracht van ABN AM- RO heeft uitgevoerd. Vrijetijdsloca- ties lopen daardoor volgens de bank 145 miljoen euro aan poten tiële horeca-omzet mis. door Chris Klomp AMSTERDAM. Een thuisverzorg ster heeft mogelijk de dood van een patiënt op haar geweten. Ze gaf vermoedelijk een fatale injec tie met insuline, waarna ze het slachtoffer tot twee keer toe in hulpeloze toestand achterliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16