Prinses Amalia, brugpieper als duizenden 24 maanden 50% korting 180 SMS Bestel exclusief op: www.vodafone.nl/pzc NIEUWS 11 Daar ging ze op haar zwarte omafiets, droeg roze sneakers en de ze nuwen gierden onge twijfeld door haar koninklijke keel. Dan sjeest ze de hoek om, op haar omafiets. De rechterhand van het stuur, ze zwaait. Nee, ze wuift - adel verplicht, nietwaar. En ze lacht naar haar vader, die het tafereel filmt met z'n smart- phone of tablet. Er komen in het leven van kroonprinses Amalia nog zo veel dagen dat de zenuwen door haar lijf gieren. Als ze ooit trouwt, kijkt het land en de we reld mee. Bij haar inhuldiging als koningin ook. Als alles normaal verloopt, spreekt ze over een jaar of 30 in de Ridderzaal de Troonre de uit. Maar vandaag is ze stikner- veus om iets dat we allemaal ken nen en nooit vergeten - de eerste dag op de middelbare school. Klassenavonden Op haar zwarte Batavus fietst ze straks weg van de zorgeloosheid van de zandbak, de woensdagmid dag vrij en het uitdelen op je ver jaardag. Ze zet koers naar een we reld van coole agenda'smake-up, huiswerk, hormonen en klassena vonden. De filmer, koning Wil- lem-Alexander, moet een knoop in z'n maag hebben - zoals iedere ouder die zijn oudste telg voor het eerst naar de middelbare school ziet vertrekken. Gisteren was ze nog een baby. Nu een kind, nog eventjes. Mor gen een puber, overmorgen konin gin. De eerste weken zijn vreselijk wennen. Aan die belachelijk zwa re tas, dat rooster, de lokalen, steeds een andere docent, huis werk, kleine pauze, die eindeloze gangen, grote pauze, onverwachte overhoringen. Appen Maar zoals dat gaat met brugpie pers: voordat de vochtige ooghoe ken droog zijn, heb je een halve volwassene in huis. Die met pen de E van Eastpak op de rugtas ver andert in een L, zodat er Lastpak staat. Die haar agenda voor van al les gebruikt, behalve het noteren van het huiswerk. Die als ze thuis komt van school tot aan het sla pengaan zit te appen met de vrien dinnen die ze de hele dag al heeft gezien. Die zich soms kapot schaamt voor haar ouders en dat uitspreekt ook - koningspaar of niet. Nu nog niet. Dit tafereel, ge filmd voor de Eikenhorst en naar buiten gebracht door de Rijksvoor lichtingsdienst, is in z'n eenvoud één en al vertedering en herken baarheid - ook voor mensen zon der oprijlaan. Want wie deelt de eerste stap pen of trapomwentelingen van zoon of dochter naar de middelba re school tegenwoordig niet op so ciale media. Je kunt het gesprek aan de ko- ninkijke dis zondagavond bijna uittekenen.De koning: „Morgen film ik je als je naar school ver trekt en dan laten we de RVD dat op internet zetten, Amalia." Zijn oudste dochter slaakt een diepe zucht. Willem-Alexander: „Elet volk, prinsesje, denk aan het volk." Amalia rolt met haar ogen: „Oké, maar stop nou eens met mij een prinsesje te noemen." Haar vader, pesterig: „Dat ben je toch?" Filmpje Zelf werd hij 36 jaar geleden door zijn eigen vader, Prins Claus, voor zijn eerste dag op de middelbare school - het Baarnsch Lyceum - af geleverd. Of Willem-Alexander zijn dochter gisteren vergezelde, of ze wel echt op de fiets van Was senaar naar Den Haag is gereden, is onbekend. De (sociale) media lieten de kroonprinses en haar schoolgenoten op het Sorghvliet gisteren met rust. We moeten het doen met het filmpje dat de koning gisteren maakte. Bekijk het op de website van deze krant en zet het geluid aan. Iets aan de fiets klappert. Geen idee wat; maar het is net niet helemaal in orde. Precies zo als het hoort met het rijwiel van een eigenwijze bijna-puber. En dan die klerencombinatie. Op het oog nonchalant bij elkaar geraapt, maar waar in werkelijk heid vele vakantiedagen over nage dacht is door de prinses en haar vriendinnen: een hoodie (als de premier daar in rond mag lopen, dan de 11-jarige kroonprinses toch zeker), wit shirt, skinny jeans, stoere Nikes aan de koninklijke voetjes. Nieuwer dan nieuw, want totaal niet vies. Dat roze krat voor op de fiets, met die Eastpak er in. Een meisje uit duizenden, maar ook weer niet. Nederlandse baby uit eiceldonatie De eerste vrouw die een eiceldonatie heeft gehad via de eicelbank in Leiderdorp, is be vallen van een gezonde doch ter. Begin vorig jaar begon het Medisch Centrum Kinderwens (MCK) als eerste met de uitgif te van eicellen. Het Acade misch Medisch Centrum in Amsterdam en het UMC in Utrecht doen dat nu ook. Nog een aantal vrouwen is zwanger, maar het centrum maakt niet bekend hoeveel. Neonazi plast over immigrantenkind Twee neonazi's hebben een bui tenlandse vrouw en haar twee kinderen belaagd in een tram in Berlijn. De Oost-Europese immigranten werden beledigd. Een van de rechtsextremisten plaste zelfs op de kinderen, die 5 en 15 jaar oud zijn. De twee mannen (37 en 32) werden opgepakt. Uit een con trole bleek dat beide mannen stomdronken waren. De politie kende ze, omdat ze al vaker over de schreef waren gegaan. Vermiste jongen blijkt verdronken De 14-jarige jongen die sinds zondag middag werd ver mist bij de Maarsse- veense Plassen is gistermiddag dood in het water gevon den. De jongen is verdronken, aldus een woordvoerder van de politie. Een waterrobot vond het lichaam. De Utrechtse jongen, die niet kon zwem men, speelde met vrienden op een ei landje. Zelfmoord twee leden van gehackte site Twee leden van da- tingsite Ashley Ma dison hebben waar schijnlijk zelfmoord gepleegd nadat hun lidmaatschap door hackers openbaar was gemaakt. Ashley Madison is voor mensen die willen vreemdgaan. Er is een beloning van 500.000 Cana dese dollar (329.000 euro) uitgeloofd voor informatie die leidt tot de arresta tie van de hackers. Laffe beroving van dove man in rolstoel Een dove man in een rolstoel is in Amsterdam-West beroofd. Het slacht offer werd bij zijn keel gegrepen, waar op de dader er van door ging met zijn tas. De politie spreekt van een 'zeer kwalijke' zaak. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel. „Dan ben je wel een flinke ke rel als je het aan durft om zo iemand te beroven." Exclusief voor de lezers van deze krant Nu in prijs verlaagd! DINSDAG 25 AUGUSTUS 2015 door Jeroen Schmale Tussen alle nerveuze leerlingen die gisteren begonnen aan hun middel bare schooltijd, zat één heel bijzon dere. Ooit wordt prinses Amalia ko ningin, sinds gisteren is ze officieel brugpieper. Prinses Amalia staat klaar voor haar eerste schooldag op het gymna sium. Ze stapte gisteren op haar Ba tavus fiets (1) met lastpak bagagedra ger (2) voorzien van fietskrat (4), waarin haar rugtas (3) kan. De prin ses droeg een wit shirt, skinny jeans, stoere Nikes (5). foto's RVD LEIDERDORP BERLIJN MAARSSEN TORONTO AMSTERDAM Telefonisch bestellen kan ook. Bel: 0900-0603 (£0,45 per gesprek, ma t/mvr van 8-18uur>' Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 31-08-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 12