Britse gijzelaar bevrijd uit handen al-Qaeda Wildere gooide de deur dicht met 'minder minder* Laat je ook blij verrassen. ■V Btol: 500 Pinkie Pie M 9 -H hollands nieuwe. NIEUWS 9 Elmo H 0® 11 TT7~T v. 0 1 iPhone 5s „Ik zag dat koppie van Pinkie Pie en zat er meteen in." 'Miss My Little Pony', sinds jaar en dag een hit onder jonge meis jes, is actrice Melise de Win ter. De tv-spotjes, series en de Pinkie Pie-pop van Hasbro ko men allemaal voor haar reke ning. Om die rol goed te kun nen vertolken, verdiepte De Winter zich volledig in het ro ze popje. „Het kost enorm veel energie om Pinkie Pie te spelen", verklapt ze. „Het is zo'n hysterisch type. Ze is altijd vrolijk, heeft veel ener gie. Dat betekent dat ik een ho ge stem moet gebruiken. Als ik een paar uur moet inspre ken, ben ik gesloopt." Niet ie dere ouder neemt haar die hysterische stem in dank af. „Een collega heeft jonge kinde ren met een Pinkie Pie. Die vindt het geluid héél irritant", lacht ze. De Winter 'is' ook Minnie Mouse, doet tv-recla- mes en speelt in musicals. „Speelgoed is leuk om te doen. Het idee dat zo'n Pinkie met jouw stem rondloopt." Hij wil knuffelen, veel knuffelen: Elmo, het ro de wezen uit Sesam straat dat als pratend knuffeldier in tal van kinderbedjes ligt. Al 35 jaar is de inmiddels 75-jarige Hein Boele El mo's stem. Na zo veel tv-series was die pop even wennen voor de stemacteur. „Ik kreeg een groot pakket, pakte mezelf uit, deed batte rijen in mijn eigen buik. Zo voelde dat. Heel vreemd." Om El mo zo goed mogelijk te vertolken, heeft Boele een bijzondere inspira tiebron: de technicus in de studio. „Ik doe net of hij een klein kind is. Als hij lacht, dan doe ik het goed. Gebeurt dat niet, dan doe ik de tekst over." Eén keer kreeg Boele een ver zoekje van een ouder: of hij de stem van Elmo voor haar dochtertje kon doen. „Dat doe ik dus nooit meer", zegt de acteur. „Dat kind schrok zich gek. Het plaatje van Elmo klopte niet meer. Ze verschool zich meteen achter moeders rokken." ADEN. Het leger van de Verenigde Arabische Emiraten heeft een Brit se gijzelaar bevrijd die anderhalf jaar geleden werd ontvoerd door al-Qaeda in Jemen. Dat heeft staatspersbureau WAM bekendge maakt. De 64-jarige Douglas Semple werkte als ingenieur voor een oliemaatschappij in de provincie Hadramawt toen hij in februari 2014 werd ontvoerd. Volgens de Emiraten werd hij na zijn bevrijding naar de Zuid-Jemenitische havenstad Aden gebracht en vervolgens in een militair toestel naar Abu Dhabi gevlogen. De Britse minis ter van Buitenlandse Zaken Phi lip Hammond bevestigde de red dingsoperatie gisteren en zei dat Semple het naar omstandighe den goed maakt. Verschillende Arabische lan den vechten, onder leiding van Saudi-Arabië, in Jemen tegen op standige Houthirebellen. In het land woedt een bloedige burger oorlog. De Houthi's veroverden een groot deel van het land en joe gen de regering weg. Die vecht nu terug met hulp van haar bondgenoten. Door de chaos en de strijd weten groeperingen als al-Qaeda terreinwinst te boeken in Jemen. Voor WD-KamerJid Ton Elias was de maat vol toen hij zag dat Wilders zijn achterban 'minder Marokkanen' liet scanderen. Hij weigerde maanden later tijdens een Kamerdebat Graus de steun te geven die nodig is om een motie te kunnen indienen. Dat voorstel riep op 'om mensen met een natio naliteit van een islamitisch land' niet meer te laten werken in veilig heidszones van vliegvelden. Het is hoogst uitzonderlijk dat Kamerle den de indiening van een voorstel blokkeren. Elias: „Jarenlang hebben we ge zegd: laat die PW'ers maar klet sen, dan waait het vanzelf over. Maar als er iets wordt gedaan waarvoor je je doodschaamt, moet je dat niet laten passeren. Als ze zich als paria's gedragen, zullen we ze ook minder vaak steunen." Dat is te merken. Vóór het om streden optreden van de PW-lei- der, in maart 2014, wist de PVV zo'n 15 procent van haar moties te verzilveren. Na de bewuste verkie zingsavond is dat nog maar 2,5 pro cent, blijkt uit opgevraagde cijfers van de Tweede Kamer. Dit ondersteunt de gedachte van Graus dat de 'minder min- der'-uitspraak de partij meer kwaad dan goed heeft gedaan. De verminderde invloed valt deels te verklaren doordat de PW geen ge- doogpartij meer is, en oppositie partijen per definitie minder voor elkaar krijgen dan coalitiepartijen. Maar er is ook sprake van een boycot. De PvdA gaat daarin het verst: de regeringspartij stemt te gen elk PVV-voorstel, ongeacht de inhoud. „De fractie wil niet sa menwerken met een partij die he le groepen Nederlanders als twee derangsburgers wegzet", verklaart een woordvoerder. De WD steunt plannen waar ze Wilders tijdens de verkiezingen in het echt mee eens is nog wel, maar liberalen dienen niet langer samen met de voormalige gedoog- partner een motie in. „Wilders heeft de deur dichtge gooid en de sleutel omgedraaid. Totdat hij zijn uitspraak terug neemt, werken we niet samen met de PW", zegt vicefractievoor- zitter Tamara van Ark. Is dit een cordon sanitaire? Het is in elk geval niet zo breed gedra gen als in de Vlaamse politiek, waar het Vlaams Blok vanaf 1989 collectief werd buitengesloten. SP, CDA, D66, de Christenunie en SGP hebben geen afspraken ge maakt over een boycot. Je moet het zakelijk houden, vinden zij. „Door 'minder minder' is het wel moeilijker om samen te werken met de PW", zegt SP-Kamerlid Ronald van Raak. „Maar als zij met een goed voorstel over dieren komen, zullen we dat gewoon steunen." Toch wil geen enkele partij na volgende verkiezingen in een (ge- doogjcoalitie met de club van Wil ders. De linkse partijen niet om dat ze te ver van de PW afstaan, WD en CDA niet vanwege hun ervaringen in het kabinet-Rutte I. „Het is mijn overtuiging dat we nooit meer zaken zullen doen met de PVV, vanwege het optreden van Wilders tijdens de onderhan delingen in het Catshuis", zegt VVD'er Elias. „Hij heeft toen om electorale, egocentrische redenen besloten de stekker eruit te trek ken, zonder zelfs maar te overleg gen met zijn financieel woordvoer der. Dat vergeet ik nooit." Maar de PW blijft een partij van betekenis in Den Haag. Giste ren kwam de beweging nog met 24 zetels als grootste uit een pei ling van Maurice de Hond. Wil ders zou dus de winnaar van vol gende verkiezingen kunnen wor den, maar met lege handen eindi gen als geen enkele partij met hem in zee wil. Al denkt de PW-leider zelf dat andere partijen in dat geval eieren voor hun geld kiezen en alsnog- overstag zullen gaan. MAANDAG 24 AUGUSTUS 2015 Melise de Winter Hein Boele door Deborah Jongejan DEN HAAG. PW-Kamerlid Dion Graus beklaagde zich zaterdag in deze krant over een boycot van de PW door andere partijen. Is er een Haags cordon sanitaire, sinds zijn partijleider Geert Wilders beloofde 'minder Marokkanen te gaan rege len'? 2014. foto Bart Maat MB/MIN/SMS 71 CA O l,OU 29,- totaal per maand Bij hollandsnieuwe zijn we nogal flexibel om het jou gemakkelijk te maken. Zo is er nu bijvoorbeeld één bundel waarmee je zelf bepaalt of je internet, belt of sms't. En wat je ook kiest, het kost altijd hetzelfde. En in combinatie met een iPhone 5s t.w.v. 504,- wordt het helemaal feest. Want die kost nu geen 31,50 maar 29,- per maand. Inclusief 500 MB/MIN/SMS. Dus doe jezelf een plezier. Laat je ook blij verrassen en internet, bel en sms zoals jij het wilt. Kijk voor dit en meer op hollandsnieuwe.nl/pzc l.c.m. 2-jarig contract. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van 30,-. Aan deze uiting kunnen geen rechten worden ontleend. Actie geldig tot ten minste 15 september a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9