Artiesten breiden uit in 'krimpdorp' Geersdijk Kleurrijke windvangers bij watersnoodmuseum 18 BEVELANDEN en THOLEN Oesterstekers nog niet snel genoeg Truckrun oogst blijdschap In de regio Visserijweg 1, vanaf 17.00 uur - Sportvis sen Haven, 14.30 uur - Laarzenwandeling Troelstralaan 160, Restaurant Het Eras- muspark, 10.30-17.00 uur - Tentoonstelling Ida Priester de Schip per; Goesepolder, veld naast de kanti ne van AV'56, over dag - Start Kinder vakantieweek met als thema "Disney"; Goes Zuid, Buurt huis de Pit, Appel straat 2, 09.30 - 15.30 uur - Start Kin dervakantieweek; Goes-Oost,Wijkge- bouw Jan Ligthart, Bergweg 12, overdag Start Kinderva kantieweek met als thema "Van alles en nog wat" Zuidelijke voorha ven, 10.00,12.00 en 17.00 uur - Vertrek veerdienst naar Perkpolder Grasveld tegenover Wissekerkseweg 6, overdag - Start Kin dervakantieweek met als thema "Op een onbewoond ei land" Het Plein, overdag - Start Kindervakan tieweek met als the ma "Kleurrijk" Scoutinggebouw Burenpolderweg, 09.30-11.30 Start Vakantiebijbelweek RegioTuinidee, Manneeweg 7, over dag -Start Klusdurp- se Dagen, een ruim- tefeest voor kinde ren Veerdam 3, 11.00-15.00 uur - Zeehondensafari Complex 'Kruse Mat', 13.00 uur - Start Kindervakan tieweek Sluisplateau, 11.30 en 16.30 uur - Ver trek veerpont naar Gorishoek; Schou- deeweg 1, 20.00-22.00 uur - Recreatief Volleybal 't Meetje, Meesstoof- weg, overdag - Start Kindervakantie week met als thema "Op Safari" Sportweg, naast Speeltuin, over dag-Start Kinderva kantieweek met als thema "Beroepen"; Restaurant De Meerkoet, Schelp- hoekweg, 11.00-15.30 uur - Zeehondensafari Haven, 09.30 en 14.30 uur - Vertrek veerpont naar Goris hoek MALMÖ. „Tsja, die andere jongens waren sneller dan wij", moesten Bas de Koeijer en Peter Oreel uit Yerseke zaterdag erkennen tij dens de strijd om de worldcup Oestersteken in het Zweedse Malmö. Het duo kwamen niet verder dan een dertiende en een twaalfde plaats. Altijd nog een forse verbe tering van hun EK-resultaat. Toen eindigden ze met een 21ste en een 22ste plaats in de staart. Dus al die trainingen thuis, met lege platte oesterschelpen, leverden al wel vooruitgang op. De uitdaging was: zo snel moge lijk dertig oesters open steken en zo mooi mogelijk presenteren. Foutjes leverden strafseconden op. De Koeyer had er 5.09 minu ten voor nodig, Oreel 4.50. De snelste steker deed het in de helft van die tijd, maar werkte zo slor dig dat hij toch maar vierde werd. De worldcup ging uiteindelijk naar een Ier: Steven Nolan. Beeldend kunstenaars in Geers dijk bouwen er verwoed nieuwe werkruimten bij. Christina de Vos bijvoorbeeld, en ook Neeltje Meer man. Tot die ontdekking kon je af gelopen weekend komen op Kun- spoor, een route langs tweeënt wintig plekken op Noord-Beve land, waar werk is te zien van meer dan veertig kunstenaars. Toen Christina de Vos van Rot terdam naar Geersdijk verkaste, trok ze de Amerikaanse muzi kant-liedjesschrijfster Baby Dee met zich mee. Jarenlang bereisde die de wereld met muzikanten als David Tibet en Antony van The Johnsons. Inmiddels is achter hun huis in Geersdijk een studio aan gebouwd van waaruit Baby Dee verder werkt aan haar internatio nale carrière. Deze zomer ver scheen een tiende album 'I am a Kunstpoor Noord-Beveland voert langs tweeëntwintig plekken, waar zeer uiteenlopend werk is te zien van meer dan veertig kunstenaars. stick', uitgebracht door een Brits label. Christina de Vos ontwierp de uitklapbare elpeehoes. Haar werk omvat grote reeksen absur distische, dan wel anekdotische prenten: bijgeschilderde of -gete kende knipsels, dan wel schilder stukken die op collages lijken. Ja renlang verdiepte zich in de bete kenis van diva's en madonna's, te genwoordig vooral in heiligen. Tij dens Kunstspoor wijdt ze er een aparte tentoonstelling aan in een hoeve langs de Stekeldijk. Ook nieuw in Geersdijk is de werkplaats-annex galerie die ma- gisch-realistisch kunstenaar Neel tje Meerman op haar huis liet bou wen. Ze exposeert er met Lily de Levitara uit Baarland. En dan heb ben we het nog niet eens over de topprogramma's in galerie Lijn 13 die wegens meningsverschillen dit jaar buiten het Kunstspoor valt. De hitte beperkte dit weekend de drukte op de route. Op menige plek werden zaterdag niet veel meer dan dertig tot veertig bezoe kers geteld. Komend weekend is er de mogelijkheid tot revanche: 29/30 augustus van 11 tot 18 uur. Mijn dorp, mijn stad tips? mail naar redactie@pzc.nl Donker vervaardigde er 62, goed voor een compleet windmolen parkje. „Twee zijn kapot gegaan", weet kleindochter Yulin te vertel len. Het kostte Donker emeer dan een jaar om alles in elkaar te zet ten in zijn schuur in Ouwer- kerk.„Gelukkig had ik veel hulp bij het verzamelen van flessen." Gele, blauwe, rode en door zichtige flessen in allerlei forma ten vormen samen een draaiend kleurenspektakel. Donker werk te veertig jaar bij het KNMI. „Het is de kunst het gedrag van de wind in beeld te brengen. Zie hoe de wind zich verplaatst, prachtig is dat." Toch vind hij het langzamer hand tijd worden de vruchten van zijn hobby te vervangen. „Onze achtertuin staat ermee vol, tot wanhoop van mijn vrouw. Tijdens het ringrijden wil hij de molentjes verkopen. „Want ik heb iets nieuws gevon den: glas graveren." COLIJNSPLAAT ELLEWOUTSDIJK GOES HANSWEERT 'S HEER ARENDSKER- KE 'S HEER HENDRIK SKINDEREN YERSEKE KLOETINGE KORTGENE KRUININGEN WEMELDINGE WILHELMINADORP WOLPHAARTSDIJK YERSEKE door Henk Postma GEERSDIJK. De kerk staat leeg, en het schooltje is gesloten. Geersdijk - krap driehonderd inwoners tel lend - wordt een krimpdorp ge noemd. Ondertussen bloeit de kunst. Kunstspoor is vrijdagavond geopend op de Rusthoeve bij Colijnsplaat. Daar exposeren vier genodigden: Suus Zweekhorst (schilderijen op de foto), Annemiek Janmaat, Leny Franken en Leo Klein, foto Marcelle Davidse door Janneke Koster GOES Zeeuwse dag Woensdag staat weer de jaarlijks te rugkerende Zeeuwse Dag in Serviceflat De Schakel te Goes op het programma. Het evenement trekt traditiegetrouw veel publiek. Zowel bewo ners als bezoekers doen er enthousiast aan mee. 's Morgens wordt de dag geopend met koffie en een bolus. Daarna kunnen diver se spellen worden ge speeld, zoals: biljar ten, sjoelen, koers- bal, rummicub, bridge en scrabble, 's Middags krijgt de dag een vervolg met een cabaretvoorstel ling. De middag wordt af gesloten met een 'leutig uurtje'. Dan worden ook de prij zen uitgereikt die konden worden ge wonnen met de spel letjes tijdens het och tendprogramma. De achterliggende ge dachte van de Zeeuwse Dag is er voor zorgen dat men sen een indruk krij gen van het wonen en leven in de Servi ceflat De Schakel, le dereen is dan ook van harte welkom. Meer informatie is te vinden op: serviceflat- deschakelgoes.nl. KAPELLE. Hoewel de A58 dicht stond, arriveerden ze vrijwel alle maal op tijd, de zeventig trucks die bijna even zo veel mensen met een beperking zaterdag een onvergetelijke rit bezorgden langs de Oosterschelde en andere mooie plekjes. Trots als een pauw, of met stralende gezichten namen de passagiers in de cabines plaats. De truckersrun was voor het tweede achtereenvolgende jaar op touw gezet door motel-restaurant Caisson, dat voor de gasten ook hapjes en drankjes en clownesk vermaak in petto had, mede dank zij steun van het Delta Zeeland Fonds, foto Johan van der Heijden OUWERKERK. Kleurrijk draaiende windmolentjes van plastic flessen, sierden zaterdag de ingang van het Watersnoodmuseum in Ou- werkerk. Voor het laatst. De ma ker, de 70-jarige Ton Donker, gaat ze verkopen. „Het is tijd voor een nieuwe hobby."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61