Schip oogst bewonderende blikken in Buitenhaven Een van de grootste zeilcruiseschepen ter wereld was één dag in Vlissingen. De vele nieuwsgierigen moesten op afstand blijven. Is het een cruiseschip? Is het een windjammer? Nee, het is de Wind Surf, een van 's werelds grootste motorzeil jachten. Of zeilcruisesche pen. Oogverblindend ligt het zaterdag in de Buitenhaven van Vlissingen, uitbundig besche nen door de goedgemutste zon en bekeken door talloze nieuwsgieri gen, die van enige afstand een glimp van haar wonderlijke schoonheid proberen op te van gen. In de vroege ochtend is de Wind Surf gearriveerd, na een nachtelijke reis vanuit Rotterdam. Om half zeven passeerde het schip het Badstrand van Vlissin gen en liet het de scheepshoorn klinken. Een half uur later lag het afgemeerd bij de Finsa-terminal in de Buitenhaven. Het luxueuze schip telt 122 ka mers en 33 suites, die plaats bie den aan in totaal 310 passagiers. Zij maken een negendaagse crui se - prijzen vanaf pakweg 3500 eu ro per persoon - die begon in de Noorse hoofdstad Oslo en van daag eindigt in Dover. Onderweg werd onder meer Sail Amsterdam aangedaan. Tot 1998 ging het 26 jaar oude schip (187 meter lang, 20 meter breed) door het leven als Club Med 1, maar na wisseling van eige naar werd het omgedoopt in Wind Surf. Tweelingzus Club Med 2 vaart nog altijd onder ei gen naam. Vijf masten steken vijf tig meter de lucht in. De relatief kleine zeilen zijn computerge stuurd. Gesloten Wie alles van dichtbij wil bekij ken, komt in Vlissingen bedrogen uit. Het terrein van Finsa blijft ge sloten voor onbevoegden. Rond de Buitenhaven rijden en fietsen daarom talloze nieuwsgierigen op zoek naar een goede plek, zoals bij de marinekazerne of het trai ningscentrum van de brandweer, aan de andere zijde van de Buiten haven. Het is een komen en gaan van fotograferende en maritieme we- De vijf masten van de Wind Surf steken vijftig meter de lucht in. De relatief kleine zeilen zijn computergestuurd. Het luxueuze schip telt 122 kamers en 33 suites, die plaats bieden aan in totaal 310 passagiers. tenswaardigen uitwisselende be wonderaars, zoals het Goese echt paar Schwartz. „Zo'n vijfmaster blijft altijd mooi, zeker nu er zo'n prachtig zonnetje op staat", zegt J. Schwartz. „Ik fotografeer al zestig jaar schepen. Daar ben ik mee be gonnen toen ik nog in Maassluis woonde. Daar voer indertijd nog al wat voorbij. Ik ga nu regelmatig op de bonnefooi naar Terneuzen. Dat is een prachtige plek om sche pen te fotograferen. Die beelden bewerk ik in Photoshop en sla ik vervolgens op. Regelmatig ga ik 's avonds achter de computer zitten om al die foto's die ik heb ge maakt te bekijken." „Dit is toch bijzonder?", vindt ook John Bergs uit Vlissingen? „Het grootste zeilcruiseschip van de wereld, zeggen ze. Jammer dat je niet dichterbij kunt komen, maar het ziet er schitterend uit. En je hoeft er niet voor naar Sail." Zeeland bevelanden@pzc.nl Surf verleidt Vlissingen De leden van Ons Boeregoed mochten als een van de weinigen wel dicht het schip komen, foto Ruben Oreel door Rolf Bosboom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60