Plastic kleurenspektakel in windmolenpark van flessen 18 SCHOUWEN-DUIVELAND Oesterstekers niet in top-tien Suppen en surfen voor honden Citytrip Brussel - Verblijf 2 nachten in Thon Hotel Brussels Airport normaal €120,- In de regio Mijn dorp, mijn stad tips? mail naar redactie@pzc.nl 'Voor mij is het de kunst om ieder windzuchtje op te vangen en in beeld te brengen' Incl. ontbijtbuffet, late-check-out en meer! Ontdek nu extra voordelig de stad van zo.a. Manneke Pis nu €65: BROUWERSHAVEN Markt, 10.00-17.00 uur: Zomermarkt; Port Greve, vanaf 11.00 uur ieder uur: Rondrit Boemel treintje; BRUINISSE Brusea Visserijmu seum en Oudheids kamer, 14.00-17.00 uur: Expositie Schil derijen Annie Scheermeijer; BURCH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schut- se, 13.00 uur: Bridge; 18.30 uur: Harmonie+ leerlin genorkest; 19.00 uur: Tai-Chi; 20.00 uur: Handwerkcafé; Excursieschuur Westenschouwen, 20.30 uur: Excursie vleermuizen speu ren; BURCHSLUIS Passagiersschip De Onrust, 11.00 uur: Familierondvaart, 13.45 uur: Minicrui se; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstel ling Rien Poortvliet 'Het Brieschend Paard' en Textiel- werken van Els Lemkes; Trefpunt de Dorsvloer, 15.00 uur: Trommelles Crescendo; ELLEMEET Paviljoen de Wijde Wereld, 13.00-17.00 uur: Zeeles door Na- tuuravontuur; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudénde, 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; NIEUWERKERK Camping Boeren- rust, tussen 11.00 en 20.00 uur: Speuren in het maïsdoolhof; OUDDORP Port Zélande, 12.00 uur: Rondvaart Gre- velingen rederij De- nick; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yo ga; 19.30-22.00 uur: Koor Rodonis; SEROOSKERKE Kerk, 13.00-17.00 uur: Openstelling kerk; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 14.00 uur: Work shop kleuren in de keuken; Nieuwe Ha ven, 13.00 uur: Zee- hondenrondvaart met Frisia; Nieuwe Kerk, 10.30-16.30 uur: Zomerexposi- tie; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming Dikke To ren en tentoonstel ling Vloedlagen in de zeereep, Exposi tie Silhouetten te gen het licht; Plein- goed pop-up archi tectuurproject; MALMÖ. „Tsja, die andere jon gens waren sneller dan wij", moesten Bas de Koeijer en Peter Oreel uit Yerseke zater dag erkennen tijdens de strijd om de worldcup Oestersteken in het Zweedse Malmö. Het duo kwamen niet verder dan een dertiende en een twaalfde plaats. Altijd nog een forse verbetering van hun re sultaat tijdens het Europees kampienschap. Toen eindigden ze met een 21ste en een 22ste plaats in de staart. De uitdaging was: zo snel mo gelijk dertig oesters open ste ken en zo mooi mogelijk pre senteren. De worldcup ging uit eindelijk naar een Ier: Steven Nolan. OUDDORP. Voor honden én baasjes die dol zijn op water was afgelo pen zaterdag de workshop Surfen en Stand Up Paddle (SUP) boar- den voor honden. Tatiana en haar hondenassistent Storm leerden de deelnemers de basiskneepjes van het surfen en Suppen. Op zon dag 6 en 27 september zijn van 11.00 tot 12.30 uur de laatste work shops van dit seizoen. Er is plaats voor maximaal zes baasjes en hon den. De enige eis om aan de cursus te mogen deelnemen is een voorliefde voor water. De baasjes hoeven dus niet per se te kunnen surfen of Suppen. Reserveren is aanbevolen en kan via contact@surfkaravaan.nl. Ton Donker en zijn kleindochter Yulin. foto Marieke Mandemaker ZIERIKZEE Zomeractiviteit Komende woensdag zijn kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 10 jaar weer wel kom in het Stadhuis museum voor een zo meractiviteit. Tussen 10.00 en 12.00 uur kunnen kinderen hun eigen silhouet maken - in plaats van een selfie. Daarnaast gaan zij aan de hand van een aantal sil houetten op ontdek kingstocht in het mu seum. Deelname aan deze door Janneke Koster OUWERKERK. Kleurrijk draaiende windmolens gemaakt van plastic flessen, sierden zaterdag de ingang van het Watersnoodmuseum te Ou- werkerk. Het was de laatste keer dat deze vrolijke draaiers, gemaakt door Ton Donker, zijn tentoongesteld. „Ik ga ze verkopen. Het is tijd voor een nieuwe hobby." „Een beetje bewegingskunst noem ik het altijd maar", verklaart Donker terwijl hij nog een plastic- flessenmolentje in de grond bij het museum slaat. „Op hoeveel zit ten we nu?", vraagt hij aan zijn kleindochter en assistente Yulin. „We hebben er al 54!", roept zij en thousiast. In totaal heeft Donker 62 exemplaren gemaakt voor de tentoonstelling van het alternatie ve windmolenpark. „Twee daar van zijn kapotgegaan", weet Yulin te vertellen. Haar creatieve 70-jarige opa is ruim een jaar bezig geweest om het geheel in zijn schuur in Ou- werkerk in elkaar te zetten. „Ge lukkig heb ik veel hulp gehad bij het verzamelen van de limonade- flessen." De onderdelen komen uit aller- ben kwam hij op het idee om de vrolijke draaiers te maken. „Daar hadden ze ook molens gemaakt van plastic flessen. Dat bracht mij op het idee. Mijn ontwerp is al leen wel totaal anders geworden." Wind heeft Donker altijd gefas cineerd. „Ik heb veertig jaar bij het KNMI gewerkt. Meteorologie heeft mij altijd erg geïnteresseerd. Voor mij is het de kunst om ieder klein windzuchtje op te vangen en zo het gedrag van de wind in beeld te brengen." Hij wijst naar het uiteinde van het windmolenpark. „Als de wind goed staat, beginnen de molentjes daar al te draaien terwijl ze hier nog stil staan. Je ziet dan hoe de wind zich verplaatst. Prachtig is dat." Eerder stelde Donker zijn crea ties ook al ten toon bij het Waters noodmuseum. „Het is leuk om te horen dat mensen er vrolijk van worden." Toch vind hij het nu tijd om zijn hobby te vervangen. „Onze achtertuin staat, tot wanhoop van mijn vrouw, vol met molentjes. Tijdens het ringrijden in Ouwer- kerk - begin september - wil ik ze gaan verkopen. Ik heb namelijk iets nieuws gevonden dat ik wil oppakken; glas graveren." Ton Donker, kunstenaar tic dopje kan worden wanneer je deze molentjes wil maken", reflec teert Donker. Tijdens een vakantie op de Cari- zomeractiviteiten kost 3,50 euro. Vooraf aanmelden via: museum@schouwen -duiveland.nl of via tel. 0111-454464. Per ochtend kunnen maximaal 10 kinde ren deelnemen. OOSTERLAND Nieuw seizoen Vrouwen van Nu Als start van het nieu we seizoen Vrouwen van Nu maakt de af deling Duiveland woensdag een uit stapje naar De Prul- lenkast in Fijnaart. Daar is een mini high-tea en de bro- cante- en curiosawin- kel kan bezocht wor den. Vertrek van het dorpsplein in Nieuw- erker om 13.05 uur en vanaf de Markt in Oosterland om 13.10 uur. lei windstreken. Al wijzend loopt Donker door de windvangers: „De ze fles komt uit Frankrijk en die daar komt uit Italië." Gele, blauwe, rode en doorzich tige flessen in allerlei formaten vormen samen een draaiend kleu renspektakel. „Gek eigenlijk, hoe belangrijk iets simpels als een plas-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51