RCS boekt in bekerwedstrijd triomf op Philippine SPORT 15 Philippine-RCS is niet louter en alleen een prestigestrijd. Het is ook een duel tussen twee titelkandidaten. Erwin Tazelaar toont karakter en boekt zege in wielerronde Broers Mesu in top tien op ONK Het bekerduel tussen Philippine en RCS was zaterdag niet lou ter en alleen een pres tigestrijd. Oefen- meester Dennis de Nooijer van Philippine kon het na af loop van de 3-0-nederlaag tegen zijn oude club - hij was er trainer en spe ler - niet beter verwoorden. „Elke ne derlaag doet pijn." Gérard de Nooijer, die tachtig mi nuten als centrumverdediger bij de thuisclub speelde, had het uiteraard ook graag anders gezien. De tweeling broers keerden na hun profvoetbalcar rière terug bij RCS, waar Michel Leonhart een van hun trainers was. Zaterdag was het voor Leonhart een weerzien met De Nooijers. De huidi ge trainer van RCS genoot van de triomf van zijn team. „We willen in het bekertoernooi zo ver mogelijk ko men, want dat maakt het voor ons in teressant. We spelen straks in de vier de klasse van het zaterdagvoetbal. Met alle respect, maar dan heb je toch mindere tegenstanders. Dit was een cruciale wedstrijd." Over cruciaal gesproken. Dennis de Nooijer vond de (omstreden) straf schop, waaruit de Souburgers op een i-o-voorsprong kwamen, cruciaal. „Als die niet was gegeven, dan was het 0-0 gebleven. Na rust werd het spel er niet beter op en waren er voor beide ploegen geen kansen meer. Maar ik vind niet dat we verloren heb ben door de scheidsrechter." Arbiter Geldof, die vaak op grote afstand de situatie moest beoordelen, zag een fout op RCS-speler Joey Kat zenbauer. De aanvaller liet zich nogal gemakkelijk vallen in het strafschop gebied. In de beginfase had de scheidsrechter uit Kamperland een duidelijk strafschopgeval niet goed beoordeeld, waarbij Katzenbauer on deruit werd gehaald binnen de be ruchte lijnen. Geldof gaf een vrije trap aan RCS door de bal buiten het strafschopgebied te leggen. „Ik had er niet goed zicht op", zei hij later. „De overtreding was er duidelijk binnen", zei Gérard de Nooijer in alle eerlijk heid. Philippine, dat de geschorste Ru ben van der Meulen miste, begon slecht aan het duel. In de eerste mi nuut kwam men al goed weg toen Sjoerd Everaert aan de noodrem trok bij een doorbraak van RCS-spits Luc Martens. Daarna kwam er meer even wicht en werd bij Philippine de snel heid benut van Christy Ilenda (ex-FC Dordrecht). Alleen leverden zijn ac ties niet het gewenste rendement op. „Hij maakt nog de verkeerde keuzes. We missen voorin scorend vermo gen", keek Dennis de Nooijer met 'We hebben een jonge ploeg, we zijn al verder dan vorig jaar.' KARAKTERISTIEK een zorgelijke blik. Ilenda en Kevin Nielen waren het dichtst bij een doel punt, maar de hatelijke nul bleef op het scorebord voor Philippine. Scoren deed RCS wel. Na de benut te strafschop door Yordi Nijland zorg de invaller Thomas de Rijke in de slotfase voor de 2-0 uit een voorzet van een andere invaller Mike van Schaardenburg, waarbij Philippi- ne-doelman Jules Delzenne de bal moest lossen. De Rijke maakte ook de 3-0. De verdediging van Philippi ne zag er bij beide treffers niet goed uit. „Communicatiefouten", noemde de trainer het. Gérard de Nooijer, zichtbaar afgetraind, stond toen niet meer binnen het veld. Hij krijgt straks in de competitie de taak om de jonge spelers binnen het veld te coachen. „Ik kon de bal nu niet kwijt op het middenveld. Dat moet beter worden." RCS zit volgens Leonhart op koers. „We hebben een jonge ploeg, we zijn al verder dan vorig jaar. Kijk maar naar de twee A-junioren, die in vielen. Ze zijn zeventien jaar. Deze wedstrijd was ook een beetje een re vanche op vorig jaar. Toen pakten we in de derde klasse slechts een punt te gen Philippine." RCS maakte dit jaar de overstap naar het zaterdagvoetbal en Philippi ne degradeerde naar de vierde klasse van het zondagvoetbal. Beide trainers weten dat hun club in de competitie torenhoog favoriet is. Daarom was het bekerduel op voorhand een inte ressante krachtmeting. Alleen jam mer dat het verwachtingspatroon niet werd waar gemaakt. „Het was matig", concludeerden de trainers. HANSWEERT. Karakter. Daar ont breekt het niet aan bij Erwin Taze laar. De wielrenner uit Colijns- plaat manifesteert zich tijdens de wedstrijden altijd. Zaterdag was het raak in de Ronde van Hans- weert. Hij zegevierde. Erwin Tazelaar is 38 jaar en ont dekte het wielrennen pas op late re leeftijd. „Ik woog veel te veel en moest dus wat aan sport gaan doen. Dankzij mijn familie ben ik gaan wielrennen. Ik ben bij Trim- belangen Midden Zeeland (TMZ) begonnen in de S/P-klasse en daarna opgeklommen tot bij de amateurs. Ik heb gezegd dat ik ooit een wedstrijd in deze catego rie zou winnen en nu is dat dus het geval." Tazelaar was zaterdag op het lasti ge parkoers - de zware klim naar de Zeedijk moest steeds genomen worden - vanaf het begin actief en dat leidde tot een kopgroep van zes man. „Ik heb geprobeerd hen steeds te motiveren om toch maar door te gaan. Dat was volgens mij de eni ge manier om vooruit te blijven. Dat is uiteindelijk dus gelukt ook", vertelde Tazelaar nader hand. De Noord-Bevelander kwam na een felle spurt als eerste over de streep. In zijn nog korte wielerloopbaan betekende dit voor Tazelaar zijn tweede over winning bij TMZ. De overige zeges in Hansweert waren voor Johan Pemen bij de amateurs 40+, Peter Rottier in de D-categorie en het jeugdige talent Arjan Poleij in de S/P-klasse. HALLUM. Erwin en Niels Mesu uit Middelburg lieten zich zaterdag tijdens het Open Nederlands kam pioenschap skeeleren in het Frie se Hallum zien. Niels werd zesde, broer Erwin legde beslag op de ze vende plek. De wedstrijd ging over honderd kilometer. De deelnemers vlogen er meteen vanaf het begin in en de eerste aanval bleek ook meteen de beslis sende te zijn. Elf sterke rijders, on der wie Erwin Mesu namen een voorsprong. En wat er ook vanuit de achterhoede werd geprobeerd, het gat werd niet meer gedicht. In de laatste ronde viel de kop groep uiteen. Erwin Mesu beland de in de tweede groep. Vanuit het achtervolgende peloton had broer Niels inmiddels de oversteek ge maakt naar de tweede groep. Uit eindelijk passeerde hij zijn broer nog net en werd met een zesde plaats beste van de rest. Erwin fi nishte als zevende. De winst ging naar de Belg Bart Swings, tweede werd Gary Hekman, derde de Fransman Alexis Contin. Bij de B-rijders kon Rico van Dam me goed mee. De skeeleraar uit Yerseke legde beslag op een prach tige derde plaats. Het was de eer ste keer dat hij deze wedstrijd reed. De winst ging naar Willem Hoolwerf. Bij de masters reed Cees Cijsouw uit Oostburg naar de tweede plaats. De winst was voor Niek Bravenboer. Adriaan van Damme moest opgeven op het zware par koers. MAANDAG 24 AUGUSTUS 2015 Gérard de Nooijer (rechts) zet de achtervolging op Joey Katzenbauer van RCS. foto Ronald den Dekker Elke nederlaag doet pij n bij een trainer door Aector Dooms Michel Leonhart trainer RCS Philippine-RCS 0-3 (0-0). 61Yordi Nijland (strafschop) 0-1, 82. Thomas de Rijke 0-2, 84. Thomas de Rijke 0-3. Gele kaart: Derk van den Bosch (RCS). Aantal toeschouwers: 150. door Wim de Vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48