Slecht weer deert tennissers niet Mirella den Beer deelt paard met dochter Kim 14 SPORT Jordan Lee van Maaren slaat toe in slotfase van motorcross v*2r Een krachtige backhand rechtdoor van Sponselee en vervolgens een fraaie cross geslagen forehand van De Kesel maakten een einde aan de partij: 6-2 6-2. „Doordat Wen dy van achteruit hard en diep slaat kan ik aan het net veel afma ken. We hadden een moeizame start in de poule, maar het was bij mij dan ook een jaar geleden dat ik toernooien had gespeeld", zei Sponselee. Na zijn studie in Gro ningen is hij nu aan het werk als tandarts in Terneuzen. De Kesel en Sponselee zijn oppermachtig in Kloosterzande en winnen finale met ruime cijfers: 6-2 6-2. „Onze eerste twee partijen had den we ruim gewonnen, maar toen konden wij het spel maken. Ontregelen ging niet tegen Wen dy en Eric, want ze speelden te goed", aldus Dingenouts (27). Een verzachtende omstandigheid was dat Matthijssen (56) met rugklach ten kampte. Edward Tieleman (43) was zo wel in de enkel als dubbel succes vol. De plaatselijke favoriet won geroutineerd van Floor Houg (drie sets) en in de finale van Yannick de Bat: 6-2 6-3. „Ik verloor in de halve finale de eerste set met 6-1 omdat ik mee ging spelen met de harde slagen van Floor. In het vervolg van de partij bracht ik de bal rustig diep terug, waardoor hij de fouten ging maken", vertelde Tieleman, die in de dubbelfinale samen met Reggy Lambert met 6-4 6-0 te sterk was voor het tweetal Elegeert/Van Loon. In de sterkste enkelcategorie verloor Lambert door te veel slor digheden de finale in twee sets van Bas Dingenouts. In de hoogste dubbelklasse ze gevierden Sebasiaan Millenaar en Ronald van Remortel. Mede dank zij een enorm harde service. „Te gen De Langen en De Schepper stonden we met 6-3 4-1 achter, toen Ronald met zijn eerste servi ce het net kapot sloeg. We pakten na de onderbreking de tweede set met 7-5 en vervolgens de supertie break met 10-8", aldus Millenaar. Mirella den Beer liep in de eerste proef van de klasse Li met Cintia naar een fraaie tweede plaats (66,33 procent). Alike de Zwart uit Cadzand was met de merrie Chloe de beste (66,66 procent). „Ik heb de merrie als vierjarige ge kocht. Ze is nu acht. Ze is lang jeugdig gebleven. Toch ben ik al tijd in dit paard blijven geloven en dat wordt nu beloond. Deze over winning is een mooi afscheid van Li. Ik stap nu over naar L2", vertel de Alike de Zwart.. Mirella den Beer stuurde de fijn schakelende Cintia in de twee de proef met 67,00 procent naar de zege. Sibylle Burm uit Vogel waarde en de merrie Ginger ein digden op de tweede (66,33 pro cent) plaats. „Op het pinkstercon cours in Axel zijn we voor het eerst gestart en we gaan nu al voor promotie naar L2. Cintia is een pittig beestje. Ik vind het leuk om samen met mijn dochter dit paardje te delen. Dat klikt." Kerkhove speelt op US Open Lesley Kerkhove is toegelaten tot de kwalificaties van de US Open in New York. De Zierikzeese ten nisster was aanvankelijk reserve, maar profiteerde van de afzeg ging van een speelster. De US Open is het laatste Grand Slamtoernooi van dit seizoen. Het hoofdtoernooi begint volgen de week maandag in New York. Het is de tweede keer dat de 23-jarige Kerkhove tijdens de kwalificaties van de US Open in actie komt. In 2014 bereikte de Zierikzeese de tweede ronde. Kerkhove staat momenteel op de wereldranglijst op de 229e posi tie. Het is nog niet bekend tegen wie Kerkhove in de kwalificaties moet uitkomen. Dat wordt later deze week duidelijk. Dubbelslag voor Nancy van de Ven Nancy van de Ven heeft tijdens het Tsjechisch open kampioen schap motorcross beide manches op haar naam geschreven. De rijdster uit Vlissingen reed tij dens de kwalificatie de snelste tijd en mocht zodoende vanaf de voorste plek starten. In de eerste manche gaf ze haar leidende po sitie niet uit handen en domi neerde ze de race. Tijdens de tweede manche had Van de Ven wat meer moeite en viel ze terug naar de derde plaats. Uiteindelijk wist ze haar koppositie te herove ren en werd ze wederom eerste. Goud en zilver voor menster Boekhout Wendy Boekhout heeft tijdens het NK mennen in Ermelo met haar pony Guus goud en zilver gehaald. De combinatie uit Nieuwland werd kampioen in klasse L vaardigheid en tweede in de B-dressuur. Boekhout bleef in de barrage van de L vaardigheid foutloos. Bij de dres suur waren de scores 65 en 65,5 procent, goed voor het zilver. Jan Leen Boot uit Burgh-Haam- stede werd met zijn tweespan pony's in de vaardigheid vierde. Bij de paardenrubrieken eindig de Willeke Goudswaard in de klasse L dressuur in de midden moot. Perry Boogaard werd bij de enkelspan paarden klasse M vierde. Motorcrosser Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen was de sterkste tijdens de vijfde wed strijd om het kampioenschap van het district West. De organi satie had in de klassen MX 2 viertakten en MX 1-3 samenge voegd. De zeventienjarige Suzuki-rijder moest op het circuit in Wemel- dinge aanvankelijk de gebroe ders Steven en Casper Ovaa voor laten gaan, maar knokte zich te rug en won beide manches. Gro te afwezige was lijstaanvoerder Barney Steketee uit Yerseke. De lijstaanvoerder kon zich een va kantie permitteren. Bij de MX 2 tweetakten kon Hu- go Geuze uit Nieuwerkerk on danks een ijzersterk optreden niet verhinderen dat Andre Voogd uit Ouddorp met de zege aan de haal ging. Merijn Poot uit Sint Maartensdijk sloot de twee de manche winnend af. „Ik rijd meestal in de voorste gelederen, maar winnen doe ik maar zel den." Ook Bart Kuzee uit Waarde deed volop mee, maar kwam in de tweede manche in kansrijke positie ten val en moest de strijd staken. Bij de veteranen maakte Peter van der Weele een sterke indruk en werd in de tweede manche als derde afgevlagd. Zijn zoon Jan Peter en dochter Annegreet hielden de eer van de familie hoog door respectievelijk als tweede en vierde te eindigen bij de MX 1 en clubklasse. - V"- Boehlé derde in Zwitserland Beachvolleyballer Dirk Boehlé uit Hulst is samen met zijn part ner Steven van de Velde derde geworden op een toernooi van de Coop Beachtour in het Zwit serse Rorschach. Het Nederland se duo verloor gistermorgen in de halve finale met 2-1 van de Zwitsers Kovatsch en Kissing, waarna 's middags in de strijd om de derde plek de Duitsers Lohmann en Wacker werden verslagen. Deze week werd bekend dat Boehlé en Van de Velde in zee gaan met de Braziliaanse top- trainer Wesley Pinheiro. In ok tober vertrekken de Nederlan ders voor drie maanden naar Brazilië. Sinan Coban terug bij Terneuzen Sinan Coban heeft zich weer be schikbaar gesteld voor zondag derdeklasser Terneuzen. De aan valler speelde zaterdag voor de eerste keer mee in het bekerduel met Kapelle. Coban verruilde halverwege het vorig voetbalsei zoen de Belgische eerste provin- cialer Svelta Melsele voor Terneu zen. Aan het eind van de competitie brak Coban echter met Terneu zen. De spits kon hierna geen nieuwe club vinden en sloot zich daarom weer aan bij de eer ste selectie van Terneuzen. Met de komst van Sinan Coban is de ploeg van trainer Michel Leonhart aanvallend verder ver sterkt. sport kort v'Bv'v v v"- TTWvV^ Eric Sponselee en Wendy de Kesel komen even op adem tussen de games door in de mixed-finale, foto Ronald den Dekker door Henk van de Voorde KLOOSTERZANDE. Terwijl het steeds harder begon te regenen en te donderen op de finaledag van het Emté Kloosterse Windtoernooi gingen Wendy de Kesel en Eric Sponselee onverdroten verder te gen Leontine Dingenouts en Han Matthijssen. Bij 5-1 in de tweede set verloor De Kesel nog haar servi ce, maar verder liet het duo het niet komen. door Lucien Roelandt HULST. Mirella den Beer (45), doch ter Kim (16) en de merrie Cintia zijn een prima combinatie. Bij de dressuurwedstrijd van de PSV Hulst kon de jury aan het trio uit Axel veel punten kwijt. Ma Den Beer was in Hulst de beste van de familie. NEW YORK LOKET ERMELO WEMELDINCE door Herman Heuvink Jacques van Putten uit Aagtekerke in actie op het circuit in Wemeldin- ge. foto Johan van der Heijden RORSCHACH TERNEUZEN OOSTKAPELLE Duitse zege in Pandaloop Christoph Bergman heeft in Oostkapelle de 10 km lange Pandaloop gewon nen. De Duitser kwam tot een tijd van 38. 21 mi nuten. Wim van Sparren- tak werd tweede op vijf tien seconden. Ingrid Koe ne was de snelste bij de vrouwen (49.17). MEDEMBLIK Ramdas op WK 38e in silver fleet Shivam Ramdas (foto links) is zaterdag tijdens het WK onder 21 jaar in de klasse Laser Standard 38e geworden in de zoge- noemde silver fleet en 116e overall. De zeiler uit Brouwershaven bekeek tijdens de twaalf races in Medemblik of hij uit de voeten kan in dit type zeilboot. Normaal vaart hij in de Laser Radial. WILHELMINADORP Eversdijk breekt zijn sleutelbeen Matthijs Eversdijk (foto) heeft gisteren de wieler wedstrijd GP Jef Scherens moeten staken. De uit Wilhelminadorp afkomsti ge renner was het slacht offer van een valpartij. Hij brak daarbij zijn sleutel been. HELVOIRT Marcelle de Kam tiende op EK Marcelle de Kam is tien de geworden op het Euro pees kampioenschap eventing. Na een goede dressuurproef op vrijdag (16e plaats) steeg de am- zone uit Domburg zater dag na de cross-country naar de dertiende stek. De Kam bleef op dit on derdeel foutloos met haar paard Belly. Het af rondende springen zorg de gisteren voor de tien de plaats in de eind rangschikking. De Kam wierp op dit onderdeel twee balken op de grond. Voor het landen team verliep het afron dende springen desas treus. De ploeg verspeel de de tweede plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47