VC Vlissingen wacht dagje Sneek Kloetinge is verder dan Zeelandia Middelburg Reguillo Vandepitte: 1-0 SPORT 13 Jeugdig Goes onderuit in eerste duel bekerstrijd KARAKTERISTIEK Hoek en VC Vlissingen richten na het onderlin ge treffen van zaterdag in het districtsbekertoer nooi het vizier deze week op de landelijke KNVB beker. VC Vlissingen wacht woensdag een lange trip. De Walcherse zon dag-hoofdklasser gaat op bezoek bij topklasser ONS Boso Sneek. „We vertrekken 's middags om twaalf uur met de bus", zei trainer Jurriaan van Poelje zaterdag. „Veel jongens moeten vrij nemen. We gebrui ken in Zwolle een sport- maaltijd en rijden dan door naar Sneek." De wedstrijd in Fries land begint om 20.00 uur. Van Poelje: „Dat be tekent dat we pas 's nachts weer thuis zullen zijn, hopenlijk wel met een goed resultaat." Bij winst wacht Vlissin gen in de tweede ronde een thuiswedstrijd te gen FC Utrecht. Hoek ontvangt woens dag topklasser EW uit Echt. Bij een overwin ning stuit de Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser in de volgende ronde op eerstedivisio- nist Almere City FC. Trainer Ruud Pennings denkt weer te kunnen beschikken over Rahim Abdul. De aanvaller ont brak zaterdag wegens een knieblessure, opgelo pen in de oefenwed strijd tegen SK Berlare. Verder hoopt men bij Hoek dat Mickenson de Pessemier ook speelge rechtigd is. De over schrijving van de Belg, afkomstig van Deinze, is nog niet rond. „De papie ren waren opgestuurd", aldus Pennings „Maar dat had aangetekend moeten gebeuren. Dat wordt nu alsnog gedaan. Het is een formaliteit." Reserve-keeper Brian Meulmeester kampt met een enkelblessure De wedstrijd tussen Hoek en EW begint woensdag om 20.00 uur. HENDRIK IDO AMBACHT. De voet ballers van Goes zijn het beker toernooi met een nederlaag be gonnen. De Bevelandse ploeg ging in Hendrik Ido Ambacht met 1-0 onderuit tegen IFC. De beslissing viel laat. In de 71e minuut kreeg de thuisclub op links iets te veel ruimte en daar profiteerde Ufuk Akkanoglu van. Hij verschalkte Goes-doelman Dennis Uyl met een lob: 1-0. Daarvoor was er evenwicht ge weest in het duel tussen beide zondag-eersteklassers. Er waren weinig kansen. Dennis Uyl hoef de voor rust slechts één redding te verrichten. Een jeugdig Goes stelde daar enkele schietkansen te genover. Goes verscheen tegen IFC nog niet op volle oorlogssterkte. Trai ner Jan Poortvliet liet spelers die vanwege vakanties trainingen hadden gemist buiten de basiself. Zo begonnen Gert-Jan Tierie en Bart Deprez op de bank. In de tweede heflt vielen ze nog wel in, net als spits Tom de Bonte die in de voorbereiding op het seizoen met een blessure kampte. Bij IFC kwam twintig minuten voor het einde Frits Paap in het veld. De middenvelder, die eerder voor Goes uitkwam, maakte zijn rentree na een blessure. Goes komt dinsdag weer in actie. Op sportpark Schenge is dan Bru- se Boys de tegenstander. De aan vang is 19.00 uur. Halsteren-Bruse Boys 3-1 (2-0): Zaterdag-eersteklasser Bruse Boys leed in Halsteren tegen de gelijknamige zondag-hoofdklas ser een 3-1-nederlaag. De bekerne derlaag in poule 23 kwam voor Bruse Boys niet geheel onver wacht. Halsteren-trainer Johan Gabriëls was tevreden met de ze ge. „Alleen de score viel wat te laag uit. We hebben te veel kan sen gemist", liet hij weten. Joe Yof- fe zette Halsteren na een lange bal van Dietvorst in de 25e mi nuut op 1-0 en drie minuten later werkte Bruse Boys-speler Michel Maaskant een voorzet van Rick Schouw achter zijn eigen doel man. In de 54e minuut hielp Mar- tijn Backx met een diagonaal schot Bruse Boys aan de 2-1, maar kansen op de 2-2 bleven daarna uit. In de 86e minuut profiteerde Halsteren van de ruimte die de be zoekers weggaven en Marvin Bed- af besliste het duel. De hoofdstedelingen kwamen zelfs vroeg in de wedstrijd op voorsprong door een treffer van Dennis Kovacevic. Tot halverwege de eerste helft bood de thuisploeg goed partij. Nadat de prima leiden de scheidsrechter Nieck Elderson voor een drinkpauze had gefloten, nam Kloetinge het initiatief. Het resulteerde voor rust in een paar goede mogelijkheden (Yves Nyemb, Tom Wuyts, Francis Kab- we Manengela) voordat de gelijk maker van Mark Schuit tot stand kwam. Die was van fraaie makelij. Julius Bliek zette op links goed door, diens voorzet op maat werd door Schuit vallend ingekopt. Toch was Arie van der Zouwen allerminst tevreden over de uit voering van de eerste helft. De trainer, die met veel nieuwelingen in de basis begon, liet Kloetinge in een vroeg stadium de thuis ploeg afjagen. „Vooral in de eerste helft klopte van het druk zetten heel veel nog niet. Maar voor deze wedstrijd was het genoeg." Van der Zouwen verweet zijn spelers dat er matig was inge speeld en dat er geen crossballen waren gegeven. „In de tweede helft was dat allemaal beter. Zij moesten er voortdurend achter aan en kwamen in energie en kwa liteit net iets tekort. Onze tweede helft was wel een zesje. Wij moe ten natuurlijk ook winnen van Zeelandia Middelburg. Bij ons lo pen heel wat spelers die in de hoofdklasse hebben gespeeld, zij komen uit de tweede klasse." Kloetinge maakt in de tweede helft het verschil tegen Zeelandia Middelburg. Het wordt 4-1 voor de Bevelandse eersteklasser. Zeelandia Middelburg kende door de vroege treffer een vliegen de start, maar bezweek naarmate de wedstrijd vorderde onder de druk van Kloetinge. Daan Eiken hout („we waren duidelijk nog niet zo ver als Kloetinge") was niet geschrokken van het verschil in kwaliteit. De trainer sprak over leermomenten, vooral op tactisch gebied. „Kloetinge kwam in de tweede helft met een andere organisatie. Dat hebben we vorig jaar ook een paar keer gehad en daar hadden we keer op keer moeite mee. We hadden afgesproken dat we in de drinkpauze aanwijzingen zouden geven." Omdat dat mosterd na de maal tijd was (Kloetinge leidde toen al met 4-1), gebeurt dat nu tijdens de training vanavond. Na de her vatting was er geen houden meer aan voor de naar de eerste klasse gepromoveerde zondagploeg. Kloetinge maakte het verschil in de fase kort na rust, tot de drink pauze. In een tijdsbestek van tien minuten mikten Nyemb, nieuwko mer Kabwe Manengela en de van blessureleed herstelde Wouter de Craene (vrije trap in de winkel haak) raak. De wedstrijd was ge speeld, maar Van der Zouwen bleef richting de duels met Vlis singen en Hoek veel eisen van zijn spelers. Dat worden echte graadmeters. „Hoe lossen we te gen die ploegen problemen op, hoe houden mijn verdedigers zich in één-tegen-één duels?" MAANDAG 24 AUGUSTUS 2015 de trainers houvast Hoek-Vlissingen 1-0 (0-0). 78. Reguillo Vandepitte 1-0. Scheids rechter: H. van de Ketterij (Goes). Gele kaart: Ibrahim Eryürük (Hoek). Aantal toeschouwers: 200. Hoek: De Jonge; Renzo Roemera- toe, Siereveld, Fitsch, Van Renter- ghem; De Vreeze, Vandepitte, Mar tens (40. Beshiiaha); Clinckemail- lie, Doesburg en De Munter (57. Eryürük). Vlissingen: Pietersma; Milton Roemeratoe, De Kubber, James, Bierkens; Ben Sellam, Ragut, Mal- lie (60. Abdenbi); Pinas (76. San- dee), Pattinama, Hoessein Bouzam- bou (82. Geerman). door Peter van Kouteren MIDDELBURG. Kloetinge verzekerde zich zaterdag door een ruime 4-1-overwinning op Zeelandia Mid delburg van een goede uitgangspo sitie in de bekerstrijd. De Bevelan ders waren vooral in de tweede helft een maatje te groot voor Zee landia Middelburg, dat tot de rust gelijke tred kon houden. Salim Ben Sellam (links) van Vlissingen en Hoek-spits Kyle Doesburg hebben oog voor de bal. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46