Dumoulin weet nu al waar hij staat voor in de door Lewis Hamilton gewonnen race SPORT 11 De Jong succesvol geopereerd Federer wint van Djokovic Hamilton zegeviert, Vettel boos De eerste dagen na zijn val kon hij niets; hij zat op de bank en staar de naar de wedstrijd waarin hij zelf had moeten fietsen. Dumou lin: „Ik heb zelfmedelijden gehad en gedacht: wat doe ik hier. Ik had daar in het geel moeten rijden." Van trainen kwam in de eerste weken na de crash nauwelijks iets terecht: zijn eerste ritjes waren niet langer dan drie kwartier op een rollenbank. Zijn woorden wa ren doorspekt met frustratie, en hij deed ook geen poging om het te verbergen. Dumoulin had kunnen verzui pen in zelfmedelijden. In plaats daarvan begon hij als een gek te trainen. „Van al dat balen op de bank werd ik ook niet gelukkiger. Die val en alles wat erbij kwam kijken: het was echt een klap. Maar ik kon er niets aan verande ren. Dus zocht ik mijn geluk maar ergens anders. Met trainen merkte ik dat het beter ging dan voor speld. Daar haalde ik motivatie uit om nog harder te trainen." In de eerste échte etappe van de Vuelta (laten we de ridicule cir cusploegentijdrit op het strand van Marbella maar vergeten) kreeg het peloton de eerste van ne gen ritten met aankomst bergop voorgeschoteld. Het werd een slag- 'Met trainen merkte ik dat het beter ging dan voorspeld. Daar haalde ik motivatie uit. Ik kan mezelf goed pijn doen' veld. Chris Froome kreeg een hal ve minuut aan zijn broek, Nairo Quintana viel aan maar werd daar na gelost. Niemand leek zijn krach ten goed te kunnen inschatten. Op één man na: Dumoulin. Hij reed weg uit de groep met favorie ten en volgde daarna de aanvallen van de klimmers. „Het was een test. Ik wilde weten waar ik stond. Aanvallen en dan maar zien." De test van Dumoulin draaide uit op een gooi naar de etappeze ge, want op de top had hij nog maar gezelschap van één renner: de Colombiaanse klimgeit Este- ban Chaves. Die was net iets ster ker in de slotmeters: Dumoulin plooide en werd tweede. „Chaves was sterker dan ik. Ik kon hem er niet uitsprinten." Vincenzo Nibali, kanshebber voor de eindzege, werd na afloop uit de Vuelta gezet, omdat hij na een val honderden meters aan de ploegleiderswagen had gehangen. GP2-coureur Daniël de Jong is met succes geope reerd aan een gebroken rug- genwervel. De jonge Neder lander bleek na onderzoek een van zijn wervels in zijn rug gebroken te heb ben bij een zware crash, za terdag op het circuit van Spa-Francorchamps. Aan vankelijk leken zijn ver wondingen mee te vallen. Hij werd vervolgens vier uur lang geopereerd en moet de komende week nog in het ziekenhuis blij ven. Roger Federer heeft het sterk bezette hardcourttoer- nooi van Cincinnati op zijn lange erelijst bijge schreven. De Zwitserse ten nisser toonde zich gisteren in de finale tegen Novak Djokovic zeer geïnspireerd. Na de eerste set in de tie break te hebben gewonnen met 7-1, brak hij de Servi sche nummer één van de wereld in de tweede. Die voordelige marge gaf de 34-jarige routinier, tweede op de wereldranglijst, niet meer uit handen: 7-6 6-3. SPORT KORT Lewis Hamilton kerfde bij de Belgische GP het zesde kruisje in zijn kolf van 2015. De wereldkampioen leidde van start tot finish. Sebasti an Vettel verliet Spa heel wat minder opgewekt. De Duitser, in de voorlaatste ronde in derde positie uitge vallen door een klapband, schold bandenleverancier Pirelli na afloop de huid vol. „Ik had wel met 300 km/uur in de muur kun nen eindigen, me ernstig kunnen blesseren. Dit is on acceptabel", foeterde Vettel. Volgens Pirelli's chef Paul Hembery lag de schuld bij Ferrari, dat met een gewaag de strategie met een stop verkeerd had gegokt. anderhalf uur tot de smaakma ker van Spa. Hoewel hij van tevo ren al had aangekondigd uit te kijken naar een inhaalrace, was het helemaal niet zo vanzelfspre kend dat hij die wens op het ho- gesnelheidscircuit ook kon uit voeren. De Renault-motor van Toro Rosso's uitdager, de STR10, beschikt in vergelijking met die van de concurrentie immers over heel wat minder vermogen. Het weerhield hem er niet van al zijn fans een spectaculaire show voor te schotelen. Bij de start verschalkte hij direct een aantal collega's, waarna Verstap pens voorstelling pas echt op gang kwam. De mooiste manoeu vre bewaarde hij voor Blanchi- mont, de bocht waar Daniel de Jong een etmaal eerder in de GP2 Series zwaar was gecrasht. De tiener haalde hier Felipe Nasr aan de buitenkant via een gewaagde truc in. „Waanzinnig", vond vader Jos. „Ik kwam goed uit bocht 15, gooide het vermo gen vol open en dacht: ik ga het gewoon proberen", analyseerde zijn zoon koeltjes. Vertrouwen „Het was de eerste keer in mijn leven dat ik iemand dat heb zien doen", bekende Allan McNish, Schot, voormalig Formule t-cou- reur en analist voor de Britse BBC. „Een grootse manoeuvre. In het begin dacht ik: oei... Je gaat met ruim 300 kilometer per uur door die bocht en aan de bui tenkant is de baan vies. Dan moet je heel veel vertrouwen hebben in wat je doet. Want of het gaat goed, of je gaat er hard vanaf. Als je dat durft, heb je he le grote ballen", stelde de Schot. McNish sprak donderdag toe vallig nog met de Limburger over het thema inhalen. Het was een geanimeerde bijeenkomst, vond hij. Leerzaam zelfs. „Max was in de karts en Formule 3 ook al goed in inhalen", stelde hij. „Hij heeft er gevoel voor." In de slotronde probeerde Ver stappen Kimi Raikkönen nog te verschalken. Een minder gevaar lijke manoeuvre, maar net zo brutaal. „Ik wist dat Max het zou gaan proberen. Maar hij remde net twee meter te laat", beweer de vader Jos. „Anders had Max die zevende plaats gehouden." De tiener haalde er zijn schou ders over op. Gegokt en verloren. Maar hij kon goed leven met de achtste plaats, net als de tiendui zenden fans. „Die gingen steeds staan als ik voorbij kwam. Op de rechte stukken had ik genoeg tijd om er naar te kijken. Prach tig", verzekerde hij. „Alle Neder landers hebben", vond vader Jos, „waar voor hun geld gekregen. En de Belgische natuurlijk ook." MAANDAG 24 AUGUSTUS 2015 weer smaakmaker door Thijs Zonneveld CAMINITO DEL REY. Achtenveertig dagen geleden zat Tom Dumoulin in het gras naast de kant van de weg. Hij hield zijn schouder vast en keek naar de kermende ploeggeno ten en gebroken fietsen aan zijn voeten. Hij wist het al: het was voorbij, want zijn schouder lag aan puin. Weg Tour. Weg gele trui. Hal lo pijn en frustratie. Tom Dumoulin AUTOSPORT TENNIS DARTS Taylor weer de betse Phil Taylor heeft voor de der de keer op een rij de Sydney Darts Masters gewonnen. De Engelsman gooide in de finale Adrian Lewis van het bord: 11-3. In de halve eind strijd tegen Peter Wright had Taylor het publiek al ver maakt met een nine-darter. Lewis hield Raymond van Barneveld uit de finale: 10-9. De Hagenaar had Michael van Gerwen uitgeschakeld. WIELRENNEN Zege Griepel Andre Greipel heeft de Vat- tenfall Cyclassics gewonnen. De Duitse sprinter van Lot to-Soudal, in de Tour al goed voor vier ritzeges, klopte de Noor Alexander Kristoff in de eindsprint. Het was de eerste keer dat Greipel het jaarlijkste sprintersbal op de Vattenfall Cyclassics won. Beste Nederlander in Ham burg was Ramon Sinkeldam: hij werd achtste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44