Spits Kevin Volland is ruim een halve Aanvaller worstelt bij Manchester United nog met tempo en hoge Na een puik optreden in de Champions League tegen Club Brugge (3-1), wist Memphis zijn club zaterdag niet langs Newcaste United te loodsen. MEMPHIS 6 SPORT NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND - Memphis Depay moet het gat opvullen dat Cristiano Ronaldo achterliet: dat van een nieuwe su perster, jong opgepikt door The Red Devils, en vastbesloten om de wereld te veroveren. De souvenir verkopers om de hoek van Old Trafford hebben alvast gretig inge speeld op dat wat komen gaat. 'The Dutch Destroyer', staat er op een vlag gedrukt, boven een beeltenis van Memphis. Geen en kele United-speler is hier zo pro minent aanwezig als de Nederlan der. En overal waar je kijkt lopen jongetjes met zijn naam en rug nummer 7, want in de Manches ter United Megastore wil haast ie dereen dezelfde bedrukking. It's Memphis all over the place. Als de Nederlander even later de tunnel uitloopt, in de hoek van het iconische stadion, zijn de schijnwerpers letterlijk op hem gericht. Driftig rent het mannetje met een mobiele camera met hem mee, onderweg naar de war- Usain Bolt sprintte gisteren in Peking op de 100 meter in 9,79 seconden naar de wereldtitel. Maar dit was niet de beste tijd van het weekend. Kevin Vol land van Hoffenheim maakte zaterdag het snelste doelpunt ooit in de Duitse voetbalcompe titie. De speler had de bal in het duel met Bayern München al na 9,28 seconden achter de doelman liggen. Een dikke hal ve seconde sneller dan Bolt. MANCHESTER. Het voorjaar was net begonnen toen Memphis voor het eerst rondkeek op trai ningscomplex Carrington. Kort daarvoor had hij zijn droomcon- tract getekend bij Manchester United, en manager Louis van Gaal heette hem die dag hoogst persoonlijk welkom, op klassiek Van Gaaliaanse wijze. Dat wil zeggen: hartelijk, streng en een wat merkwaardig. 'Weet jij wel', zo sprak Van Gaal volgens het verhaal tegen Memphis, 'dat de concurrentie bij een topclub als Manchester United moor-dend is?' (Stelt u zich Van Gaal nu even voor op lui- de toon, prekend en docerend zo als alleen hij dat kan). En trouwens, besefte de voet baller eigenlijk wel dat Van Gaal nog héél veel andere goede flank spelers in zijn selectie had, zoals Ashley Young, Juan Mata, Adnan Januzai en - op dat moment nog - Angel di Maria? En dat er mis schien, aldus de manager, nog wel méér zouden volgen? Memphis luisterde beleefd, om vervolgens spreekwoordelijk zijn schouders op te halen. De voetballer glimlachte eens min zaam, knikte vriendelijk en zei, op mild ironische en semi-onver- schillige toon: 'Oké. Maar waar om heeft u mij dan gekocht?' De anekdote is Memphis ten voeten uit. Zelfbewust en eigen zinnig, en niet snel onder de in druk. Zo vastbesloten is de aanval ler te slagen op Old Trafford, dat hij zichzelf weinig ruimte geeft voor twijfels of valse bescheiden heid. „Memphis weet wat hij wil - en dat wil hij heel graag", zei Van Gaal afgelopen zaterdag, een uurtje na de wedstrijd tegen New castle United (0-0). „Soms wil hij misschien wel té graag. Daardoor maakte hij wat verkeerde keuzes vandaag. Dat hoort erbij als je jong bent." Hype Iets eerder op de middag is er een hype aanstaande in Manchester. Je voelt het aan alles: na zijn twee sublieme goals tegen Club Brug ge is Engeland bereid om een nieuwe held op het podium te hij sen. L" T' yff f 'fi Moeilijke tijden voor Gregory van der Wiel bij PSG. foto ANP Gregory van der Wiel ontbrak vrij dag niet vanwege een blessure bij Paris Saint-Germain, maar omdat hij was bestraft door trainer Lau rent Blanc. De rechtsback zou te gen Ajaccio hebben geweigerd warm te lopen en werd daarom buiten de selectie gelaten voor het duel met Montpellier. Blanc wilde de onrust binnenskamers houden en weet zijn afwezigheid aan een blessure. Van der Wiel rea geerde via Twitter: 'Had graag wil len spelen. Ben niet geblesseerd en nooit geweest ook'. Jean-Paul Boëtius won met FC Ba sel bij zijn debuut in de basis met 1 -3 bij Lugano. Boëtius, die een ge le kaart kreeg, werd pas in blessu retijd gewisseld. Quincy Promes heeft zijn club Spartak Moskou weer eens naar de overwinning geleid. Spartak versloeg zaterdag middenmoter Amkar Perm met 3-1 en Promes maakte na rust het tweede en der de doelpunt in de uitwedstrijd. Spartak Moskou heeft vier over winningen behaald in zes wedstrij den en staat daarmee op een twee de plaats. Deniz Türüq heeft zijn eerste goal in de Turkse Süper Lig gemaakt. Hij scoorde de 1 -0 voor Kayseris- por tegen Konyaspor, in een duel dat uiteindelijk in 1-1 eindigde. Tjaronn Chery kende een succes volle middag in het Engelse Cham pionship. Hij maakte de eerste twee goals voor Queens Park Ran gers in de thuiswedstrijd tegen Rotherham United (4-2). Dick Advocaat pakte zijn eerste punt met Sunderland: 1-1 tegen Swansea City. Jeremain Lens en Pa trick van Aanholt kregen allebei geel. Ricardo Kishna maakte in de serie A zijn eerste goal. foto Pro Shots Ricardo Kishna heeft zijn eerste wedstrijd in de Serie A bekroond met een treffer. De oud-aanvaller van Ajax droeg met een doelpunt bij aan de zege van Lazio Roma op Bologna (2-1). Kishna speelde de hele wedstrijd voor Lazio. Ook Ste fan de Vrij maakte de negentig mi nuten vol. Gertjan Verbeek is met VfL Bo- chum nog zonder puntenverlies. De trainer zag tot zijn grote genoe gen dat zijn ploeg met 2-1 won van FC Nürnberg, de club waar Verbeek vorig jaar werd ontsla gen. Simon Terodde en Janik Habe- rer scoorden. Giliano Wijnaldum bleef op de bank. 'Memphis Mania' hapert voorlopig nog door Sjoerd Mossou MANCHESTER UNITED NEWCASTLE UNITED DK &TDK seconden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39