Sunderland heeft een oogje op Jürgen Locadia tactisch opzicht Schorsing maakte Tannane sterk contractjaar nog altijd niet heel belangrijk voor PSV Is de gekte van Oussama Tannane echt getemd SPORT 5 EINDHOVEN. In de affaire rond Jürgen Locadia bij PSV speelt op de achter grond mee dat Sunder land belangstelling heeft voor de aanvaller. PSV is van die interesse niet offi cieel op de hoogte, stelde technisch manager Marcel Brands zaterdagavond. Het PSV-talent is al enige tijd bekend met de inte resse van de club van voormalig PSV-trainer Dick Advocaat. Dat zou er mede toe hebben geleid dat hij vorige week niet meer wilde trainen bij PSV. Advocaat werkte in het seizoen 2012-2013 met Lo cadia en liet hem debute ren in de eredivisie. Eerder al meldde een trits aan Nederlandse clubs zich voor Locadia in Eind hoven. Daarbij ging het om voorstellen om hem te huren, maar PSV wil daar niet aan meewerken. De club wil Locadia ook niet verkopen omdat de leiding de huidige spelers groep bij elkaar wil hou den en omdat er deze zo mer voldoende geld is bin nengekomen door de ver koop van Memphis De- pay, Georginio Wijnal- dum en Oscar Hiljemark. De reacties op de 'staking' van Locadia waren zater dagavond in het PSV-kamp terughoudend. „Het is niet aan mij om daar iets van te vinden, het is een zaak tussen de club en hem", vond Jeroen Zoet. „Natuurlijk is het een vervelende situa tie, maar wij kennen niet alle achtergronden en daarom wil ik er nu geen oordeel over geven. We hebben ons voor en tij dens de wedstrijd voor de situatie proberen af te sluiten." Aanvoerder Luuk de Jong vindt Locadia 'een waar- devolle speler'. „Hij heeft kwaliteiten en we kun nen hem absoluut gebrui ken. Het is aan de clublei ding om dit op te lossen. Nee, ik heb Jürgen niet ge beld omdat dit niet direct een zaak voor de spelers groep is. Dat het verve lend is, dat is duidelijk." Afgelopen weekend is vanuit PSV geprobeerd om de zaak te lijmen. Een vertrek van Locadia zou PSV slecht uitkomen, om dat de club dan alsnog een nieuweling moet aan trekken als reserve achter veelvraat De Jong. Een ge schikte spits tijdens de laatste week van de trans fermarkt aantrekken, met de mededeling dat hij in Eindhoven bankzitter is, is niet de meest eenvoudi ge opgave. Locadia komt er in ieder geval niet zon der sanctie vanaf. Het wordt hem door de tech nische staf van PSV zwaar aangerekend dat hij het teambelang schaadde, zon der opgaaf van redenen. den over de manier waarop Frank van der Struijk en Van der Velden al na twee trainingen met elkaar samenwerkten. Dat leverde al in de derde minuut bijna een ope ningstreffer op, maar de voorzet van de Boxtelaar was voor Falken- burg niet te bereiken. Hij was ook tevreden over de volwassen manier waarop zijn ploeg erin slaagde om de wed strijd dood te maken. Veel meer 'Nu maar hopen dat er deze week een schip binnen komt varen' kon in deze fase niet worden ver wacht. „Nu maar hopen dat er deze week een schip binnen komt va ren", doelde Streppel op de spe lers die hij nog aan wil trekken. Bij AZ demonstreerde Willem II dat een balvaste spits dringend ge wenst is. Ook de komst van bui tenspelers is meer dan gewenst. Als coach stapte Streppel met het punt tevreden de spelersbus in. Maar als voetballiefhebber bloed de zijn hart. Dit was niet de ma nier waarop hij zich met Willem II graag wil presteren. Vorig sei zoen kreeg bijna geen wedstrijd waarbij de Tilburgers betrokken waren het stempel 'saai'. De com plimenten van toen smaken naar meer. „Ik had daarna moeite om mijn tijd door te brengen in Amster dam", liet de 21-jarige spits van Heracles Almelo zaterdag na zijn spetterende optreden te gen SC Cambuur (1-6) weten. „Ik zat vroeger nooit in het krachthonk. Maar vanaf die schorsing was ik er heel vaak te vinden. Fysiek ben ik daardoor nu veel sterker", zei de trefzeke re Marrokaan, die in Friesland vier keer scoorde in de eerste helft. Ook in mentaal opzicht is hij flink gegroeid, mede dank zij de hulp van een persoonlij ke coach, Joost Leenders, die ook Memphis Depay bij PSV be geleidde op weg naar de top. „We hebben samen in de jeugd nog met elkaar gevoetbald. Nee, zo ver als hij nu is, ben ik nog niet. Ik blijf daarom voorlopig lekker bij Heracles." Tannane reageerde ingeto gen op zijn zeer doeltreffende optreden. „Ik had het geluk aan mijn zijde. Ik raakte de ballen goed, maar we hebben het hier natuurlijk als team uitstekend gedaan." COLUMN Hugo Borst Laten we het over gekte hebben. Gekte kan on schuldig zijn. Cristiano Ronaldo gaf zijn zaak waarnemer een Grieks eiland cadeau en Karim Benzema liet voor een kwart miljoen een bal maken met 72.000 diamanten. Gekte kan nóg onschuldiger van aard zijn: Oussama Tannane (21 pas en al oud-speler van Ajax, FC Utrecht, PSV en Heerenveen) sloeg vorig seizoen bij Heracles een ploeggenoot op zijn bakkes. Die buitensporige agressie was niet de eerste keer. Omdat dat niet hoort werd hij naar de man gestuurd die Memphis Depay had weten te temmen. Elders in deze krant vertelt Oussa ma hoe hij gered is. De psycho loog gooide iets op de grond en zei tegen Oussama dat hij dat moest oprapen. Oussama weiger de. 'Pak op!' riep de psycholoog. Oussama wilde hem slaan, maar hij begreep het, dit was een cur sus woedebeheersing en hij buk te en toen hij had dat had gedaan kreeg hij zijn diploma woedebe- lemand zou Oussama moeten voorhouden dat het niet om hem draait heersing. Trots zegt Oussama na de vier goals die hij zaterdaga vond in Leeuwarden maakte te gen de pers: 'Je ziet. Het heeft echt geholpen.' Zo simpel is het. Zo had Ajax Kishna kunnen red den. En PSV Locadia. En Feye- noord Kazim. Je gooit iets op de grond en schreeuwt dat ze het moeten oprapen. 'Tijdens mijn schorsing,' vertelt Oussama Tannane in deze krant, 'ben ik aan de slag gegaan met een psycholoog.' Ik las die zin nog eens goed. Een voetballer redeneert altijd eerst vanuit zichzelf. Oussama heeft werkelijk geen idee dat het andersom is: de psycholoog is met hem aan de slag gegaan. Iemand zou dat Oussama eens moeten voorhouden. Dat het niet om hem draait. Nee, ik niet. Ik denk dat hij dan gaat slaan, ik denk dat die hele woedebeheer sing geen standhoudt. MAANDAG 24 AUGUSTUS 2015 door Rik Elfrink Jurgen Streppel Trainer Willem II LEEUWARDEN. Waar een langdu rige schorsing al niet goed voor kan zijn. Oussama Tannane werd in februari dit jaar na herhaald wangedrag uit de selectie gezet bij Heracles. Heerenveen- middenvelder Branco van den Boomen (links) probeert een schot van Adam Maher te pareren, foto Jasper Ruhe/ Pro Shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38