Goedkope pingels prooi voor Kuyt wint wel bij NEC SPORT 3 zijn nek zal hijgen. De aanvaller speelde erg ongelukkig gisteren, maar was wel de maker van de be vrijdende 2-0. Kramer jaagt op het moment dat hij Kazim-Richards mag aflos sen, terwijl de gepasseerde Jens Toornstra inmiddels in de achter volging moet bij de in het elftal te ruggekeerde Lex Immers. Keeper Kenneth Vermeer hoeft daarente gen voorlopig niet te vrezen voor Warner Hahn. „Er was afgelopen discussie over mij, maar volgens mij was dat vooral iets dat is ge creëerd", zei Vermeer gisteren toen hem werd gevraagd naar zijn positie. „Voor mij voelde het in elk geval niet zo en ik heb er ook niet met de trainer over gespro ken. Bovendien ben ik niet anders gewend. Het is ook juist de kracht van elftal dat wil meedoen om de prijzen. Een brede selectie waar spelers elkaar kunnen vervan gen." Vorig seizoen pakte Feyenoord vijf punten uit vijf de eerste wed strijden en riepen ze in de Kuip dat de competitie pas net was be gonnen. Nu staat de teller al op negen punten na drie wedstrij den en roept juist de concurrentie dat het seizoen nog lang is. „Dat is een verschil", zegt Vermeer. „En dat voelt wel lekker." 'Als ik wekelijks een penalty cadeau krijg, graag' In de openingswedstrijd tegen FC Utrecht was de ingreep van Yan- nick Cortie bij Bilal Basacikoglu op de bal, maar toch kende Kevin Blom een strafschop toe. Erik Bakker van Cambuur zag vorige week tegen Feyenoord tot zijn verbazing Pol van Boekei naar de stip wijzen nadat hij een bal met zijn hoofd had geraakt. Van Boekei zag er een handsbal in. En gisteren maakte Guram Kas- hia weliswaar een overtreding op Terence Kongolo, maar de verdedi ger van Feyenoord zou uit buiten spelpositie zijn teruggekeerd na een duel met Renato Ibarra. „Ik verschuil mij er niet achter. Wij speelden niet goed, maar had den toch de controle. Dan is het heel vervelend om op zo'n manier toch te verliezen", zei Peter Bosz na afloop. „Maar volgens mij stond Kongolo buitenspel. De grensrechter had dat moeten zien. Maar hier speelt absoluut de kracht van De Kuip mee. En de overtreding kort voor rust van Karsdorp op Isaiah Brown was in mijn ogen wel een strafschop. Was dat aan de andere kant ge beurd, dan had hij een strafschop gegeven. Dat weet ik honderd pro cent zeker. En dan was het ook een rode kaart geweest. Maar nu durfde hij het niet. Wat denk jij Giovanni?" Van Bronckhorst hield zich op de vlakte, zich ook realiserend dat de serie strafschoppen een meeval ler zijn voor Feyenoord. „Als ik we kelijks een penalty cadeau krijg, graag", lachte hij. „Karsdorp had bij die situatie met die nummer zeven (Isaiah Brown, red.) nooit een sliding moeten maken." Overigens weet Dirk Kuyt wel raad met de buitenkansjes. De er varen aanvaller, dit keer als linker spits opgesteld, benutte zijn derde penalty op rij. „En in de laatste oe fenwedstrijd tegen Olympiakos ook," zei Kuyt. „Ik neem die bal len puur op gevoel. De tegenstan ders kijken ook naar FOX, dus moet ik creatief blijven." 'Hier speelt absoluut de kracht van De Kuip mee' genstander ons ook direct onder druk zetten", weet de Deen nog. „Nu gebeurt het tegenoverge stelde: ploegen graven zich in." Maar daar moet Ajax toch mee om kunnen gaan? „Bij Ajax weet je dat het altijd beter moet. Daar moet je mee omgaan. Dat is niet altijd makkelijk, maar deze ploeg kan dat wel." Dat Schone tegen zijn oude ploeg in de basis stond, was voor al te danken aan het feit dat Daley 'We weten allemaal dat het niet zo sprankelend is als we zouden willen' Sinkgraven rust kreeg van Frank de Boer. De Deen, in de laatste kampioensjaren van Ajax met zijn multifunctionaliteit toch een be langrijke kracht in de ploeg, valt voorlopig buiten de boot. Hij zit in dezelfde situatie als Ricardo van Rhijn, die voorbij gestreefd is door Kenny Tete. Ook Van Rhijn mocht gisteren weer een keer mee doen. Maar ook Schone was gisteren niet de speler die Ajax naar een ho ger niveau tilde. Al was hij wel be langrijk met een assist op Arek Mi- lik. „Natuurlijk wil je in mijn si tuatie juist nu iets laten zien", al dus Schone. „Ik kan vandaag niet honderd procent tevreden zijn, maar het gaat ook om rendement. Dat lukte met die pass op Milik MAANDAG 24 AUGUSTUS 2015 koploper naar Eindhoven ;Cr* Net als in zijn eerste twee duels voor Feyenoord wist Dirk Kuyt ook in zijn derde wedstrijd voor Feyenoord een strafschop te benutten. Het was de 1 -0 in de uiteindelijk met 2-0 gewonnen wedstrijd tegen Vitesse, foto Olaf Kraak/ANP Giovanni van Bronckhorst Trainer Feyenoord door Mikos Gouka ROTTERDAM. In alle competitiewed strijden kreeg Feyenoord dit sei zoen een strafschop en in alle ge vallen was er flinke discussie over het toegekende buitenkansje. Peter Bosz Trainer Vitesse Lasse Schone :<j' Arek Milik (links) schiet de 0-1 voor Ajax tegen de touwen. NEC-verdediger Todd Kane is te laat. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36