Maaskant blijft selectie achter de broek zitten Ajax sprankelt niet, maar D Rotterdammers zoeken nog naar de juiste afstelling, maar de punten stromen binnen. 2 SPORT VOETBAL Feyenoord won net als een week eerder door twee treffers in het laatste kwartier. De trainer hamert op scherpte en hij houdt hen voor niet te denken dat ze er na één gewonnen wed strijd tegen 'die broekies' van Jong Ajax al zijn. „Morgen (vandaag dus, red.) komt FC Dordrecht naar Breda. Dat is een heel andere ploeg. Ook gedegradeerd." Als de trainer na deze laatste preek weg loopt bij de verzamelde elf basis spelers, blijft het even stil in het kamp van de mannen met de hes jes. De boodschap is aangekomen. Als Maaskant even later op het terras voor het Zundertse clubge bouw vooruitblikt naar de wed strijd tegen de Schapenkoppen, zegt hij zich minder zorgen te ma ken over de instelling van zijn spe lers dan het lijkt. „Ik denk dat ze uit zichzelf gretig genoeg zijn om ook tegen FC Dordrecht weer al les te geven. Daarvoor hoef ik ze niet scherp te houden." Dat een elftal na een belangrij ke zege de neiging heeft de eerst- volgende training wat losser te be naderen, is volgens hem normaal. „Net zo logisch als dat het mijn taak is om ze vervolgens bij de les te houden. Ik weet dat er elftallen zijn die slap kunnen trainen om er vervolgens in de wedstrijd weer gewoon te staan. Maar dat kun je van deze groep na één ge wonnen wedstrijd nog niet we ten." Daarnaast zit zijn elftal volgens hem nog volop in de opbouw. Te gen FC Dordrecht begint hij van daag met de winnende basis van afgelopen vrijdag. Dus met Joey Suk als rechtsback en met Kevin Brands als koppelgenoot van Sjoerd Ars. „Ik weet dat Joey hier eigenlijk al afgeschreven was door velen. Hij heeft het vrijdag goed gedaan, maar ook Dustley Mulder zit er op die plek aan te komen." De wedstrijd tegen Jong Ajax was binnen 45 minuten beslist. Dat de tweede helft een stuk min- 'Suk heeft het vrijdag goed gedaan, maar ook Mulder zit er op die plek aan te komen' Robert Maaskant Trainer NAC der was, zegt Maaskant geen zor gen te baren. „Natuurlijk hadden we ook na rust meer druk moeten zetten, maar gezien de hoogspan ning waaronder iedereen de afge lopen periode heeft geleefd en ge speeld, begrijp ik ook dat ze op de eerste plaats die voorsprong koes terden." Tegenstander FC Dordrecht kreeg de afgelopen weken ook het een en ander voor de kiezen. Trai ner Jan Everse stapte boos op en deed en passant een boekje open over manager Marco Boogers. Die werd weggezet als een dictator, die veel te vaak een intimiderende houding zou aannemen in de rich ting van de spelers. Everse pikte het niet dat Boogers na de neder laag bij Emmen boos de kleedka mer binnenstapte. Inmiddels is oudgediende Harry van den Ham aangetrokken als zijn opvolger en Boogers heeft beloofd zich voorlo pig niet meer in de kleedkamer te laten zien. Daarmee lijkt de rust weergekeerd in Dordrecht. Ook de vrijdag verloren wedstrijd tegen Volendam brengt daar geen veran dering in. FC Dordrecht is de club met de laagste begroting in de eer ste divisie. Het bereiken van de na- competitie is het doel en Van den Ham heeft zijn spelers al laten we ten dat vandaag in ieder geval van NAC gewonnen kan worden. Vrij dag hebben de Bredanaars volgens hem 'maar' gewonnen van een jong Jong Ajax. Zijn mannen zijn andere koek. „Als wij veel druk naar voren zetten en Sjoerd Ars uit de zestien houden, kunnen we zeker winnen in Breda." >91 M Kenneth Vermeer glunderde gisteren van oor tot oor. De doelman van Feye noord hoorde na de 2-o winst tegen Vit esse de simpele rekensom aan en schoot hardop in de lach. Als Feyenoord zondag óók in Eindho ven weet toe te slaan, slaan de Rotterdammers een gat van ze ven punten met de landskam pioen uit Eindhoven. „En dat is wel eens anders geweest," grin nikte Vermeer. „Maar ons in de ze fase van het seizoen rijk reke nen, zou natuurlijk onzin zijn. Feit blijft wel dat we wel ge woon drie overwinningen op rij hebben geboekt. Dat het voetbal lend allemaal nog beter moet, dat is de waarheid. Het is aan ons om de komende weken die stappen te zetten." Op basis van de ranglijst kan de vlag al bijna uit in de Kuip. De volle buit is een resultaat dat op basis van de vele investeringen die de afgelo pen weken werden gedaan, mis schien wel was te verwachten. Wederom bleek de brede bank van Feyenoord een ongekende luxe. Na de blessure van Rick Karsdorp bracht Van Bronck- horst zonder enige zorgen de er- 'Ons in deze fase van het seizoen rijk rekenen, zou natuurlijk onzin zijn' varen Braziliaan Eric Botteghin binnen de lijnen. De veelbesproken Colin Ka- zim-Richards had het wederom lastig, maar als de nieuwe pu bliekslieveling Michiel Kramer al leen al zijn hoofd uit de dug-out steekt ontploft de Kuip van en thousiasme. En de geplande in valbeurt van Eljero Elia was giste ren niet eens meer nodig. „Er ge beurt iets als er jongens inval len", zegt Van Bronckhorst. „De spelers zijn gretig, iedereen geeft gas." Dat zal zolang de transfer deadline nog niet is verstreken ook wel zo blijven. Het gevaar is wel dat er vanaf volgende maand een duidelijke pikorde zal zijn. Spelers die buiten de boot vallen kunnen dan ook weer snel het heilige vuur verliezen. Deze week zal technisch directeur Mar tin van Geel de selectie gaan in krimpen. Vier zelf opgeleide spe lers moeten hun heil elders gaan zoeken. Centrumverdediger Wes- sel Dammers praat vandaag met Cambuur Leeuwarden en zal dan waarschijnlijk richting Fries land gaan verhuizen. Elvis Manu, Joey Sleegers en waarschijnlijk Tonny Vilhena (Sampdoria wil hem graag binnenhengelen) zul len vermoedelijk verdwijnen. Van Bronckhorst zal dan moe ten zorgen dat de concurrentie strijd in zijn elftal in zijn ervaren selectie hevig blijft. Zo weet Bi- lal Basacikoglu natuurlijk ook wel dat Eljero Elia hem straks in ls een buitenlandse voet balfan naar de stand in de eredivisie kijkt, denkt hij waarschijnlijk: zo Ajax is weer op dreef. Want de cijfers kunnen bijna niet beter. Dat staat in schril contrast met het vertoonde spel. Het vak met Ajax-supporters werd er gistermiddag in het Gof- fertstadion maar cynisch van. Het semigrappige 'alle ballen op Cilles- sen' klonk wat lollig omdat de 0-2 overwinning op NEC toch al ze ker was. Maar het was niet voor niets dat de supporters heel sub tiel wat onvrede lieten doorklin ken. Er was applaus, maar wel met de toevoeging dat ze snel toch echt 'voetbal willen zien'. Het is precies het gevoel dat ook na de oersaaie zege in Nijme gen overheerst. De cijfers zijn pri ma, goed zelfs. De maximale ne gen punten uit drie wedstrijden, nog geen doelpunt tegen. En al vier punten voor op PSV, de kam pioen van vorig jaar. Maar tegelij kertijd wordt de angst voor een blauwdruk van het slechte afgelo pen seizoen steeds groter. Toen leidde het vaak slaapverwekken de, weinig creatieve voetbal tot een gigantische achterstand op PSV. Lasse Schóne snapt het gevoel bij de supporters wel. Althans, deels. „We weten allemaal dat het niet zo sprankelend en spec taculair is als we zouden wil len. Maar ja, kijk naar de cijfers hè." En tegen het povere NEC kwamen de Amsterdammers ook geen enkel moment echt in de problemen. Maar de pijn lijke conclusie is wel dat Ajax een verdedigend blok amper kan slechten. Parkeren Ook Schóne begon maar weer eens over het feit dat tegenstan ders 'de bus parkeren voor het eigen doel'. „Toen we in Europa tegen Red Bull Salzburg moeite hadden met de felle druk die zij gaven, ging de volgende te- door Ad Pertijs ZUNDERT. De eerste drie punten zijn binnen. „Maar één keer win nen is niet genoeg dit seizoen", schreeuwt Robert Maaskant over het trainingsveld van NAC. Aan slap trainen op de dag voor de wed strijd heeft iedere oefenmeester een broertje dood en dus zit ook Maaskant zijn selectie deze zondag morgen voortdurend achter de broek. \1 Joey Suk start vanavond opnieuw in de basis, foto Kay Int Veen/ProShots Van der Weg Verbeek Naah Pedro Brands Rouwe aar Dingsdag Seuntjens Aanvang: vanavond 20.00 uur Scheidsrechter: Björn Kuipers IoorsmchÏI Touré Fortes Lumu (g, Pk Gravenberch De Dreef Roorda Arias Daniëls Te Loeke Aktaou Trainer: Robert Maaskant Trainer: Harry van den Ham Bijzonderheid: Geblesseerd: Bijzonderheden: Beide clubs kwamen elkaar vorig jaar ook al tegen, maar dan NAC: - in de eredivisie dus. NAC-FC Dordrecht was op 11 april hét cruciale degradatieduel. NAC kwam voor met 2-0, maar liet de bezoekers na rust terugkomen tot 2-2. FC Dordrecht kon er de rechtstreekse degradatie niet meer mee ontlopen en voor NAC bleek het puntenverlies dé afslag naar de fatale nacompetitie te zijn geweest. FC Dordrecht: Noël Goossens NAC- FC Dordrecht: - Feyenoord als door Mikos Couka Kenneth Vermeer Feyenoord FEYENOORD VITESSE Scoreverloop: 77. Dirk Kuyt (pen.) 1-0, 79. Bilal Basacikoglu 2-0. Scheidsrechter: Gözübüyük. Toeschouwers: 47.500. Gele kaart: Kuyt en El Ahmadi (Feyenoord), Baker (Vitesse). Opstelling Feyenoord: Vermeer; Karsdorp (58. Botteghin), Van Beek, Van der Heijden, Kongolo; Vejinovic (84. Vilhena), Immers, El Ahmadi; Basacikoglu, Kazim-Ri- chards (67. Kramer), Kuyt. Opstelling Vitesse: Room; Diks, Kashia, Kruiswijk, Achenteh; Na- kamba, Baker, Qazaishvili; Rashi- ca (62. Ibarra), Dauda (79. Solan- ke), Brown (66. Nathan). door Daniël Dwarswaard Ai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35