TO©S 1 U Zeeuw wint prijs voor beste paardensportfoto Beruchte alg wederom in Ouwerkerkse Kreek De jeugd van tegenwoordig 39% 61% i 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Ik durf het bos niet meer in. Uw Mening Mike F. blijft in cel Lange files na ongeval Drankdief in beeld paul kusters fiós y MAGISCHE LEES- LUISTERBOEKJES maandag Ernst Jan Rozendaal Er komt een moment dat een jongere generatie jou meer leert dan jij hen. Ik heb de afgelo pen dagen veel bijge leerd. We hadden een familie weekend in Avenhorn. Met vier entwintig mensen, van zes tot zes entachtig, logeerden we in een huis met tien slaapkamers. Het weer was prachtig, we liepen bin nen en buiten op blote voeten, van het poolbiljart naar het volley balnet. Voor de biertap hadden we een Met vierentwintig mensen, van zes tot zesentachtig, in een huis met tien slaapkamers fust van twintig liter besteld. Dat moest toch genoeg zijn. Vrijdag avond was het al op. 's Nachts, bij het kampvuur, vertelden de jonge ren over hun vakantie. Ze waren naar Lissabon geweest en voor vertrek hadden ze een thermos fles gevuld met koffie. Een van hen had de dop zo strak aange draaid, dat die er de hele vakantie niet meer af ging. „Maar toen we na twee weken thuiskwamen, was de koffie nog warm." Er stonden twee blockrockers in het gras, forse geluidsboxen die via blue tooth de muziek uit hun mobiele telefoons afspeelden. 'Kijk, ik wil niet zeggen dat de Bijlmer als New York is, maar heel veel van die mensen die doen net of het een dorp israpten ze gierend van de lach mee met Ali B. en Yes-R. Dat ze ook Lange Frans niet serieus namen, bleek uit de manier waar op ze zijn koniejinnedag napraat ten. De Jeugd van Tegenwoordig is de kennelijk wel dé shit, getui ge het enthousiasme waarmee de teksten van die rapgroep al jeu-de-boulend werden opge dreund. Overigens nadat ze tij dens het grootste deel van de Pen- taquemarathon zo attent waren geweest een Spotify-lijst met Franse chansons af te spelen. De mooiste worpen zag ik in slow motion voorbij komen op vi deo's die werden gedeeld in de what'sapp-groep van de familie. Daarin werd ook de groepsfoto ge deeld die was genomen met een telefoon op een selfiestick. Niks mis met die jeugd van tegen woordig. Ik heb van ze genoten. Het einde van de PVV is nabij. toosenhenk.nl O VAKANTIEGEVOEL HOUoT Y Mike F. uit Oostburg blijft nog minstens drie maanden in de cel op verdenking van de moord op zijn ex-vrien din in Zeebrugge. De Brugse raadkamer heeft dat bepaald. F. (6i) ont kent dat hij Daisy Ver grote juli vorig jaar heeft gewurgd. In de nek van het slachtoffer werd wel het DNA van de van oorsprong Egyp tische F. aangetroffen. Hij had haar daarvoor meerdere keren be dreigd. Haar lichaam werd op het strand van Zeebrugge aangetroffen. Recreatieverkeer en een ongeval zorgden zater dag voor lange files op de A58. Vanwege een aanrijding moest de Vla- ketunnel enige tijd wor den afgesloten. Ook na dat die was vrijgegeven, groeide de rij auto's. De uittocht van vakan tiegasten en recreanten leidde gisteren aan het eind van de dag weder om tot vertragingen op onder meer de A58, de N59 en de Deltaweg. Slijterij De Vuurtoren in Sluis is de dupe ge worden van een wissel truc en heeft de beelden op internet gezet. Een Franstalige man deed vrijdag een whisky van 200 euro in de koker van een whisky van 40 euro en omgekeerd. Ver volgens rekende hij de goedkopere soort af. Mensen Reactie of tips? redactie@pzc.nl Aan deze prestigieuze, internatio nale prijs is behalve de Zilveren Camera zelf een bedrag van 2500 euro verbonden. De uitslag werd bekendgemaakt tijdens de Europe se kampioenschappen in Aken. Er waren 114 foto's voor de com petitie ingezonden. De Koster won de prijs voor zijn inzending Wall of shadows, een foto van de Zeeuwse amazone Dinja van Liere op haar paard Duval's Capri Son ne Jr. tijdens Jumping Amster dam. „Toen ik het zonlicht door de ramen op het zwarte doek zag vallen, had ik dit beeld meteen in mijn hoofd. Toen ik het had, voel de ik wel dat het bijzondere foto was." De Koster zegt 'superblij' te zijn met de Zilveren Camera. „Dit is eer van je werk. Het is de eerste keer dat ik meedoe aan een wed strijd en het is meteen prijs. Ik denk dat ik nu ook ga inzenden voor de algemene Zilveren Came ra." In het water zijn opnieuw ver hoogde concentraties van de alg alexandrium ostenfeldii (een speci fieke soort van de dinoflagellaat) aangetroffen. De alg vormt op zich geen gevaar voor de volksge zondheid, maar kan giftige stoffen produceren als deze tot bloei komt en afsterft. Waterschap Scheldestromen heeft waarschuwingsborden neer gezet. „Vanaf het voorjaar meten we elke week de waterkwaliteit", zegt een woordvoerster. „Bij ver hoogde aantallen van de alg vin den we het onze verantwoordelijk heid ervoor te waarschuwen dat mens en dier contact met het wa ter moeten vermijden." Ook parti culieren en instanties in de omge ving zijn ingelicht. De alg kwam in 2012 in de Ou werkerkse Kreek tot bloei en zorg de daardoor voor riskante situa ties. Sindsdien houdt het water schap de situatie goed in de gaten. Ook heeft het een aantal maatrege len genomen om de waterkwali teit te verbeteren, zoals het zorgen voor meer doorstroming in de kreek. BESTEL SNEL OP PZC.NL/DISNEY X 773 reacties 00STBURC YERSEKE SLUIS Bekijk de video op www.pzc.nl MIDDELBURG Priesterjubileum levert geld op voor goed doel Het 50-jarige priesterjubi leum van de Walcherse pastoor Paul de Maat (75) heeft ruim 8500 eu ro aan giften opgeleverd. Dit bedrag wordt be steed aan het opknap pen van huizen in de oude binnenstad van Bethlehem, een project van Holy Land Eucumeni- cal Foundation. De winnende foto: Dinja van Liere met haar paard Duval's Capri Sonne Jr. tijdens de warming-up van Jumping Amsterdam, foto Leanjo de Koster/Digishots door Rolf Bosboom YERSEKE. Leanjo de Koster uit Yer- seke heeft zaterdagavond de Zilve ren Camera voor de beste paarden sportfoto gewonnen. door Rolf Bosboom OUWERKERK. Mensen en dieren moeten voorlopig het water in het oostelijke deel van de Ouwerkerk se Kreek vermijden. AaLEEN u00 4fi0lV/V££s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2