Fietshemel QlJiT Hond mee expositie en schildert landschappen ZOMER 21 De Turkse Ahmet Özgan is sinds twee dagen in Nederland. Hij brengt een bezoek aan zijn zus Ayse en haar man Behcet, die in middels vierenveertig jaar in Lewe- dorp wonen. Vandaag kijken ze rond in de binnenstad van Goes. Ahmet Özgan heeft een grote plas tic tas in zijn hand, met cadeautjes voor zijn kleinkinderen. Hij blijft hier in totaal tien dagen. „Ik ben nu voor de derde keer in Zeeland, het is erg mooi en rustgevend. Ook het weer is hier prettig. Op het moment is het in Turkije echt heel warm." Gisteren hebben ze een bezoek gebracht aan de klompenmakerij in Heinkenszand. Het mooiste plekje van Zeeland vindt hij Veere. „Het is oud, maar heel goed onder houden. Ook Neeltje Jans vond ik indrukwekkend. Al die techniek bij het water, echt heel knap." Hij vindt het fijn om door Zeeland te fietsen en doet dat hier dus ook ie dere dag minstens een uur. Meest al rond Lewedorp en hij probeert steeds een stuk verder te komen. „Het is hier een hemel voor fiet sers. In Ankara moet ik eerst met de auto de stad uit voor ik kan fiet sen. Hier zijn de fietspaden gewel dig. En ik vind het ook goed dat jullie zoveel voor het milieu doen, alles is overal zo schoon! 'Het is hier een hemel voor fietsers. In Ankara moet ik eerst met de auto de stad uit voor ik kan fietsen' Renesse is de mooiste plek van Zeeland," zeg gen Kim en Joelle Leuve ren beslist. „Daar uit gaan was het leukste dat we deze vakantie gedaan hebben. Het is wel jammer dat wij geen alcohol mogen bestellen, we zijn namelijk nog geen achttien. Niet dat we veel willen drinken, maar één drankje zou lekker zijn." Met hun ouders Ab en Ellie ver blijven ze twee weken op een cam ping in Renesse. Over een paar da gen gaan ze weer naar huis. Ellie: 'We komen vooral voor het strand en de meeste zonuren. Deze plek hebben we vooral gekozen voor de kinderen, er is hier veel te doen. Maar ik kom hier ook heel graag: dit is het twaalfde jaar dat we hier zijn." De meiden zijn vooral op het strand te vinden, hun ouders fiet sen veel. Dit jaar is hun hond Jes se voor het eerst met de familie mee op vakantie. Ellie Leuveren: „Dat is wel leuk, maar soms ook lastig. Hij kan niet overal mee naartoe. Maar meestal gaat hij mee, dat vindt hij leuk. We fiet sen graag, en als hij dan mee zou lopen, komen we niet zover. Daar om hebben we een kinderkar ge kocht voor achter de fiets. Daar zit hij dan in en rijdt hij met ons mee." 'We fietsen graag, en als de hond mee zou lopen, komen we niet ver. Daarom hebben we een kinderkar gekocht' en zijn vrouw iedere zomer op vakantie naar Burgh-Haamstede. Ze hadden nog geen auto en de familie had daar een vakantie huisje. De jaren erna brachten ze hun vakanties door in onder an dere Schotland en Engeland. Iedere week, ook in de vakan tie, trekt hij anderhalve dag uit om landschappen te schilderen. Daarbij heeft hij geen last van de toeristen die door de polders fiet sen en lopen. Hij maakt een foto van het te schilderen landschap en gaat er thuis mee aan de slag. „Vroeger ging ik wel eens ergens zitten om te werken, dan kwa men ze achter me staan om mee te kijken. Daar kan ik niet meer Iedere week, ook in zijn vakantie, trekt Adri Geelhoed anderhalve dag uit om landschappen te schilderen. tegen. Ik zit liever thuis, met mooie muziek op de achter grond." Maar soms kunnen toe risten wel handig zijn. „Laatst gingen we een dagje naar Goed ereede met de auto. Ik reed door Schouwen-Duiveland, maar raak te de weg kwijt. We stonden even stil om ons te oriënteren, toen er vanuit de tuin van een va kantiehuis iemand naar ons toe liep. Een Duitser. Hij vroeg of hij ons kon helpen en wees ons de weg. Dat vond ik wel erg sterk: in je eigen provincie de weg ge wezen worden door een toerist." MAANDAG 24 AUGUSTUS 2015 Meer agendanieuws op onze website de, witte en zwarte bessen, frambozen, bramen en nog veel meer (let op niet al le soorten fruit zijn tegelijk rijp!) De Zelf- plukkerij, Molenweg 3, Colijnspiaat. Tele foon 06 23167389. Meer informatie www.zelfplukkerij.nl Domburg Beach Yoga op het strand bij Watertoren Oost, van 9.30 tot 10.30 uur. Deelname: 8,- p.p. Als het echt slecht weer is, gaat de les door in het Badhotel; Seizoensmarkt. Weststraat, Markt, Oost straat, Stationsstraat, van 10.00 tot 21.00 uur. Middelburg Workshop collagekaarten maken. Soul- Collage is een creatief proces waarbij je in contact komt met je intuïtie en je ei gen zielskaarten laat ontstaan. Voor ie dereen toegankelijk! Simpelhuisstraat 7, van 09.00 tot 12.00 uur; Boeken en Verzamelmarkt. Markt, van 11.00 tot 17.00 uur. Noord-Beveland Amusefietstocht Noord-Beveland. De be doeling is om meerdere horecabedrijven te bezoeken, en hier uw amusebon in te leveren voor een heerlijk broodje, ijscou pe, salade. De kaart kost €19,50 per persoon. Di verse startlocaties, van 10.00 tot 18.00 uur. Terneuzen Beelden op de Scheldeboulevard. Inter nationale kunstexpositie in de openlucht op de Scheldeboulevard en in het Stad huis te Terneuzen. Gratis toegang. Wemeldinge Volleyballen. Elke maandagavond wordt er recreatief gevolleybald. Speel een re creatief potje volleybal mee in de tuin van Schoudee. Schoudeeweg 1, van 20.00 tot 22.00 uur. Zierikzee Beklimming Sint Lievensmonstertoren (Dikke Toren). De toren beheerst het stadssilhouet van Zierikzee en vanaf de toren heeft u een prachtig uitzicht over Zierikzee en de omgeving. Kerkplein, van 10.00 tot 17.00 uur. 0iN Ahmet Özgan (midden) met zus Ay- se en zwager Behcet. Moeder Ellie en dochters Joelle en Kim Leuveren (vlnr). kunstenaar niet Adri Geelhoed is bezig met de inrichting van de expositie 'Meeting Point' in de Grote Kerk. foto Marcelle Davidse In Colijnspiaat kan allerlei fruit worden geplukt, foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22