Vijf tips Thuis eten ze gewoon brood met de lunch' Adri Geelhoed organiseert in zijn vakantie een 20 ZOMER Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Elke dag geeft een thuisblijver tips. Wandelen over het strand van Westen- schouwen. Fietsen door de Zak van Zuid-Beveland en zelf bramen pluk ken. De synagoge in Mid delburg bezoeken. Het Fruitteeltmu seum in Kapelle, leuk voor leergierige (klein)kinderen. De Zomerexpo van de Zeeuwse Kunst kring in de Grote Kerk in Goes. GOES. „Als we op vakantie een dag je weggaan, nemen we eigenlijk nooit onze eigen boterhammen mee," zegt Dion Bastiaansen. Met haar vriend Thijs van der Bruggen en hun zoontjes Teun en Daan zit ze op een terras in Goes en geniet van broodjes en pannenkoeken. Ergens wat eten vinden ze ge zellig, vertelt Thijs. „Op vakantie gaan we best vaak uit eten. Geluk kig zijn onze kinderen makkelijk, ze zitten niet de hele tijd te hui len. Als dat zo zou zijn, zouden we waarschijnlijk wél boterham men meenemen." Het viertal komt uit Tilburg en blijft nog twee dagen op de cam ping in Baarland. Moeder Dion vertelt dat de maaltijden thuis wel anders zijn dan die op de vakan tie. „Thuis krijgen de kinderen geen pannenkoeken met de lunch, dan eten ze gewoon brood, 's Avonds eten we dan vaak groen te en aardappelen. Op vakantie let ik daar wat minder op, dan doen we lekker makkelijk." 'Op vakantie gaan we best vaak uit eten. Gelukkig zijn onze kinderen makkelijk, ze zitten niet de hele tijd te huilen' De dag begint altijd met verse broodjes, daarna volgt vaak een uitgebreide lunch. Bij de koffie eten ze graag een gebakje, maar verder wordt er tussen de maaltij den door niet gesnackt. „We hou den gewoon niet zo van toastjes en chips." Het avondeten houdt Dion simpel. „Vanavond maak ik pasta, gisteren aten we gebakken aardappeltjes. We lusten eigenlijk alles wel, maar viseters zijn we niet. Ik zit nu wel aan een broodje zalm, dat vind ik dan wel weer lek ker. Met mosselen maak je ons ook niet zo blij. Dus wat dat be treft zijn we hier misschien niet helemaal in de goede provincie," lacht de Tilburgse. 'We lusten eigenlijk alles wel, maar viseters zijn we niet(...) Dus wat dat betreft zijn we hier misschien niet helemaal in de goede provincie' Het is absoluut niet saai om thuis te blijven, maar je komt nooit helemaal los van alles. Je blijft bijvoorbeeld toch je mail checken," zegt docent en beel dend kunstenaar Adri Geelhoed uit 's-Heer Hendrikskinderen. Hij en zijn vrouw Annet kunnen niet op vakantie dit jaar. Geel hoed organiseert namelijk de ex positie 'Meeting Point' van de Zeeuwse Kunstkring in de Grote Kerk in Goes. „Leuk om te doen, maar hierdoor is het onmogelijk om op vakantie te gaan. Ik moet bereikbaar zijn, alles regelen en ben nu bezig met opbouwen. We hebben al afgesproken dat we volgend jaar sowieso weg gaan." Ondanks dat hij thuisblijft, heeft Geelhoed wel een vakantie gevoel. „Al gaan we niet weg, we hebben wel vakantie. 'Vakantie is verandering van werk,' zei mijn vader altijd. Daar kan ik me in vinden. Zo heb ik in een week een kippenhok gebouwd. De week erna kwamen mijn klein kinderen logeren. Dat is iets wat iedere vakantie terugkomt. Met hen ben ik kippen gaan kopen, hebben we stukken gefietst en zijn we naar het Fruitteeltmu seum in Kapelle geweest." Op vrije dagen gaat Geelhoed graag naar oude stadjes of een tentoon stelling bekijken. „Of een eind fietsen. Dan staan de Zak van Zuid-Beveland en de polders in Nisse hoog op mijn lijstje." Al schildert de beeldend kun stenaar vooral uitgestrekte pol ders en strakke, lange landschap pen, hij kan ook van andere uit zichten. „Als ik zelf de natuur in ga, zijn bijvoorbeeld de kromme en hobbelige polders bij Nisse ook interessant om naar te kij ken." Een strandmens is Geelhoed niet, zegt hij. „Iedereen die bui ten Zeeland woont, denkt dat wij altijd aan het strand zitten. Maar ik ben er nooit langer dan een uur. En ik kom er uitslui tend om te wandelen, ik zit lie ver op de dijk bij de schapen. Ik ben meer een landmens." Hij heeft nog een week vakan tie, daarna moet hij weer aan de slag als docent tekenen en ckv (culturele en kunstzinnige vor ming) op het Calvijn College. „De eerste dag ga ik altijd met lichte tegenzin terug, maar na een dag zit ik er weer helemaal in." Dat toeristen Zeeland als va kantiebestemming kiezen, snapt Geelhoed goed. De eerste twaalf jaar van hun huwelijk gingen hij Agenda imt—iimii im ui i mi iiTiiiiiiBiniiitilBBIltliMminima^lri^itt'*^6^ Bij Moio Beach in Cadzand-Bad kun je onder meer leren suppen. foto ANP door Joanne Karkdijk Oion Bastiaansen luncht met haar vriend Thijs van der Bruggen en hun zoontjes Teun en Daan op een terras in Goes, foto Marcelle Davidse Toeristen deren door Joanne Karkdijk Breskens Krabbenvaart. Speciale vaartocht voor kinderen. Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens. Deelname: Kinderen t/m 12 jaar€ 9,00 per persoon, vanaf 13 jaar 12,00 per persoon. Aanmelden via het reserverings formulier op de website www.defes- tijn.nl of op 06-53225401. Keerdam 1, van 09.30 tot 11.00 uur. Brouwershaven Zomer weekmarkt. Er rijdt ook een boe- meltrein van Park Port Greve in Den Os- se naar Brouwershaven en terug. Voor de kinderen is er zweefmolen. De Markt, 10.00 tot 17.00 uur. Burghsluis Mini cruise. Rondje Pontje tussen Burgh sluis Colijnsplaat en Zierikzee. We varen van Burghsluis naar Colijnsplaat,vervol gens naar Zierikzee en dan weer terug naar Burghsluis. We varen door een dy namische wereld van water wind en getij met slikken en zandplaten. U kunt naar een van de aanlegplaatsen fietsen en een stuk meevaren met het schip. U kunt vanuit Burghsluis ook de gehele vaart mee maken. We starten in Burgh sluis om 13.45 uur. De oversteek naar Colijnsplaat duurt 90 minuten. Van Co lijnsplaat doen we er 45 minuten over om in Zierikzee te komen. Vertrek in Co lijnsplaat is om 15.30 uur. Zierikzee is de laatste opstapplaats. Van hier gaan we weer naar Burghsluis (75 minuten). Vertrek in Zierikzee is om 16.30 uur. Re serveren is niet nodig, maar bij wind kracht 6 en meer vaart de veerdienst niet. Tijdens de vaart is de kombuis geo pend. Tarief. Volwassene en kind (4-12) Burghsluis-Colijnsplaat 13,50 9,50 Colijnsplaat- Burghsluis 13,50 9,50 Burghsluis- Zierikzee 13,50 9,50 Zierikzee- Burghsluis 13,50 9,50 Colijnsplaat -Zierikzee 9,00 7,50 Retour €22,50 €16,50 Burghsluis, Nieuwe Havenweg. Cadzand-Bad Informatiecentrum CADZAND-Maritiem. Kom eens langs in het informatiecen trum CADZAND-Maritiem. U kunt er het ontwerp, planningen en de film van het project te bekijken. Er ligt foldermateri aal, er staan maquettes en een medewer ker van Combinatie Cadzand-Bad is aan wezig om vragen te beantwoorden. Noordzeestraat Duinovergang 4 (ooste lijk van het gemaal in Cadzand-Bad), van 09.00 tot 16.00 uur; Golfsurfen&SUP en Skim- Bodyboar- den. Start activiteiten om 13.00 uur, 14.15 uur, 15.30 uur. Meer info: w- ww.moio.nl. Moio Beach, Vlamingpolder weg 3a (Duinovergang 9). Cadzand-Dorp Eindseizoen-expositie Dorpskerk Cad- zand. Prinsestraat 17, van 14.00 tot 17.00 uur. Colijnsplaat Sportvissen met Sportvisserij Zoeteweij v.o.f. Afvaart zowel overdag als 's avonds met groepen of individueel. Hengels en aas op bestelling verkrijgbaar. Aan boord is een kantine, waar u iets kunt eten en/of drinken. Reserveren gewenst. Via www.zoetewey.nl of 0113-695462. Visse- rijweg 1, van 08.00 tot 16.00 uur; O penstelling Nehalenniatempel. Visserij- weg 2, van 10.00 tot 20.00 uur; Zelfplukkerij: zelf zomerfruit plukken. Geopend tussen 13.00 en 17.00. Kom zelf het lekkerste zomerfruit plukken. Ro-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21