Petanque aan Michiels voet Stichting haalde streefbedrag van vijftigduizend euro voor kankeronderzoek WALCHEREN 19 De allerlaatste Survivorsland in Middelburg was een groots feest. Geweldig, een gewel dig feest', roept Ruud Aerssen van Stichting Survivorsland zondag avond in het Middel burgse Schuttershof. Zijn streefbedrag is gehaald. In tien jaar tijd haalde de Stichting vijftigdui zend euro op voor kankeronderzoek. Zondag was de allerlaatste Survi vorsland. „Het is echt klaar. Ja, aan de ene kant wel jammer. Maar het is goed zo. We hebben tien prachtige ja ren gehad. De bedoeling in 2005 was was één groot festival. In Baskens- burg, op de atletiekbanen. Inderdaad heel groot. Maar uiteindelijk hebben we er toch bijna dertig gedaan. Schut tershof is daarbij ons vaste plekje ge worden." „Ik wilde die tien jaar zo graag af sluiten met een streefbedrag van vijf tigduizend euro in totaal." Juichend: „Dat hebben aan het begin van de avond al gehaald aan de hand van de kaartverkoop en donaties. Wat er ver der zondagavond nog binnenkomt, gaat daar bovenop." De Stichting Survivorsland wordt eind dit jaar ontbonden. Dan gaat de laatste donatie naar een door de stich ting uitgezocht kankeronderzoek. „We hebben zelf altijd de onderzoe ken uitgezocht en contacten gelegd met laboratoria en artsen." Zondagmiddag bijt Mutt Dog County het spits af, gevolgd door The Dead Flowers. In de tuin draait de vaste Survivorsland-DJ Hans Walra- ve. Hans lacht zijn gulle lach. „Ja; Hans, djh@anzjee of gewoon Animal. Roep maar." Hij draaide de laatste vijfjaar tijdens de festivals van Survi vorsland. De drummer is een beken- de in de Zeeuwse muziekscene. „Ik vind het fantastisch om zo iets bij te dragen aan kankeronderzoek. Dat voelt zo goed." Walrave verloor zijn vrouw Els aan kanker. „Het is voor mij al die jaren ook een beetje ter ere van Els geweest. Mooi was het." „Ik zal het festival missen straks. Het was altijd een feestje, met leuke bands, fijn publiek. Misschien ont staat hieruit iets nieuws." Hij neemt plaats achter zijn draai tafel. „Ik draai ouderwets, kondig de plaatjes ook aan", grinnikt hij. „Rock ja, ik ben gewoon een rockbeest." Paul Roodenburg van Schutters hof: „Ik zal ze missen, Ruud en de vrijwilligers. Door de jaren heen heb ben we een band opgebouwd. Ik ga eens bekijken of we volgend jaar iets kunnen doen. Dat zal niet makkelijk zin. Je moet eigenlijk een goede doe len-stichting hebben, zoals Ruud had. Dan gaat echt de volle honderd procent van de opbrengst naar het goede doel. Als je gewoon een bene fietconcert organiseert, zit je met af dracht aan belasting." Glimlachend: 'Het is echt klaar. We hebben tien prachtige jaren gehad' „Ieder jaar halen we vuilniszakken vol houtschaafsel om hier in de tuin te strooien. Een soort zandstrand waarop de tafels en stoelen staan." Als Coldplace het podium be treedt, begint het echt. De band werd door het Survivorslandpubliek tot fa voriete band gekozen. Coldplace staat voor de vijfde keer op het program ma van Survivorsland. „Geweldig", beaamt Ruud nog eens. „Mooi om het zo af te kunnen sluiten. Survivorsland was echt van mij. Mijn droom. Het is goed zo." Het Rondeel was zondag een van de locaties waar 'gewone' teams aan Petanque by the Sea konden deelnemen. Zaterdag was het de beurt aan de pro's. Acht nationali teiten verdeeld over 38 wedstrijd teams bestreden elkaar. Zondag was de publieksdag en maar liefst zeventig teams gaven acte de pre sence. Zij konden terecht op het Bellamypark, de Nieuwendijk, het de Ruyterplein en het Rondeel. De nieuwe baan op de Oude Markt viel echter niet zo in de smaak. 'Te veel zand, te rul. De bal ploft neer en blijft liggen', was al snel de conclusie van de deelne mers. Joop Denekamp van de orga nisatie: „Superleuk dat die baan er ligt. Een mooie plek ook. Ik hoop dat die blijft. Maar er moet dan wel goed gekeken worden naar de ondergrond. Het is zo niet lekker spelen." De vierde editie van Petanque by the Sea kende een grotere dee- name dan vorig jaar. „We groeien langzamerhand. Ik hoop dat die trend zich doorzet. We zitten nog niet in de top van Nederland, maar qua locatie staan we zeker bovenaan, vind ik. Mooier dan hier spelen kan niet. Dat weet ik zeker." Door een hevige bui vielen de laatste wedstrijden zondag aan het einde van de middag in het water. Denekamp: „Gelukkig was het toernooi al bijna uitgespeeld. Dus we hadden niet al te veel drijf natte deelnemers." MAANDAG 24 AUGUSTUS 2015 'Het waren tien prachtige jaren voor Survivorsland' door Annemarie Zevenbergen Rebelstar tijdens het festival Survivorsland in Schuttershof, foto Izaak Verkeste Ruud Aerssen, Stichting Survivorsland Het Rondeel vormt zondag een mooie locatie voor een van de banen tij dens Petanque by the Sea voor amateurs, foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN. Met een fraai uitzicht op zee petanque spelen. De teams die zondag de baan op het Vlissing- se Rondeel bespeelden, lieten zich door het zicht niet afleiden van het spel. Geconcentreerd wierpen zij hun boules over het zand. 8 38 professionele teams, met acht nationaliteiten, bestreden elkaar bij Petanque by the Sea Doublettes: 1 Tom van der Voort en Pascal Wijnstekers. Horecatoernooi: 1 Kilian van der Endt en Mario Hille- brand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20