Lange werkdagen zitten erop voor Pim Bouwman Tim Mitchell schrijft 32 editie van wielerronde 'Hier zijn de koersen net wat harder en is het dus een betere leerschool voor die jonge jongens.' 10 SPORT erg naar mijn zin." Tijdens de voorbereiding stak dat bevredigende gevoel iets min der vaak de kop op. „We hebben veel getraind", vertelt de oud-voet baller van RCS, NAC Breda en FC Inter Turku (Finland). „Omdat het hier op Cyprus zo warm is, was de ene training om zeven uur 's ochtends en de twee de om zeven uur 's avonds, 's Och tends was standaard een looptrai ning, maar ik kan niet goed uit mijn bed komen. Vaak liep ik dus maar op de automatische piloot, al kon ik de kantjes er zeker niet van af lopen met zo'n hartslagmeter om." Nieuwe gezichten Maandag is het weer tijd voor het echte werk, want dan debuteert hij namens EN Paralimni op het hoogste niveau. Als hij vooraf gaand aan de seizoensouverture te gen Ayia Napa in de kleedkamer om zich heen kijkt, ziet hij een hoop nieuwe gezichten. „Van de basiself van vorig jaar zijn nog maar drie of vier spelers over", rekent Bouwman voor. „De clubleiding wil niet meteen weer degraderen. De meeste basisspe lers van vorig seizoen waren al wat ouder, dus daar zijn goede spe lers voor teruggehaald." Ayia Napa, op zo'n vijf minu ten rijden van Bouwmans apparte ment gelegen, geldt als een van de mindere goden van de Cyprioti sche eerste divisie. De geboren Vlissinger kijkt uit naar de start van het seizoen, maar nog meer naar het treffen met clubs als Apoel Nicosia en Apollon Limas sol. „Topwedstrijden spelen tegen grote clubs, in grote stadions. Ik kan niet wachten." Bij wijze van experiment trok Mitchell, ploegleider van een Amerikaanse ploeg van renners onder de 23 jaar, begin augustus naar Europa. „Hier zijn de koer sen net wat harder en is het dus een betere leerschool voor die jonge jongens", vertelde de win naar nadien. Mitchell, zelf ook nog altijd fa natiek als wielrenner, nam vijf renners mee naar Europa. Samen met nog wat begeleiders bivak keert het gezelschap gedurende negen weken op een boerderij in Gent. „Vanuit daar kunnen we eenvoudig naar alle koersen afrei zen", legde Mitchell uit. 'Ik heb bijna alles gespeeld in de zes oefenwedstrijden. Ik ben in vorm.' Pim Bouwman haalde de laatste wedstrijd van het vorige, succes volle seizoen niet wegens een hamstringblessure. Bovendien zat er iets niet goed in zijn knie. „Maar er is niets aan de hand, ik heb een hoop aan krachttraining gedaan en heb geen klachten meer", stelt de 24-jarige midden velder van het Cypriotische EN Pa ralimni zijn volgers gerust. „Ik heb ook bijna alles gespeeld in de zes oefenwedstrijden die we we hebben gehad. Ik ben in vorm." Nieuw contract Dat gegeven werd onderkend door de clubleiding, die hem deze zomer na het kampioenschap in de tweede divisie een nieuw con tract tot medio 2017 aanbood. „Toen ik even in Nederland bij mijn ouders was, hoorde ik dat de club mijn contract wilde verlen gen. En ik heb geen reden om hier weg te gaan, want ik heb het hier Bochten De Amerikanen werkten al ze ven koersen af in België en één in Frankrijk. Een aardig verschil met de criteriums die ze in de Verenigde Staten rijden, zo vond Mitchell zelf. Hier gaan ze lang zamer de bochten in om vervol gens te versnellen op het rechte stuk. In de Verenigde Staten is dat juist andersom. Daar ga je vol gas de bochten in." Gisteravond maakten Mitchell en zijn ploeggenoten voor het eerst kennis met de Nederlandse wegen. „Het was in het begin las tig om een ritme te vinden", zei Mitchell. „Dat kwam vooral door al die bochten in het parkoers." Maar na tien ronden had Mitchell zijn draai gevonden in de straten van Zierikzee. „Toen groeide bij mij het zelfvertrou wen." Na ongeveer vijftig van de tachtig kilometer kwam de uit eindelijke winnaar samen met Daan Meijers, Thomas Rabou, Marco Brus, Tom Vermeer en IMMO DENIJS nniimutujtkoot 14 Er komen veertien ploegen uit in de hoogste klasse van de voetbalcompetitie op Cyprus. Aan het eind van de rit degraderen de onderste twee teams. door Mitchell Minnaard Amerikaan op door Arwin Willemsen ZIERIKZEE. De zin 'wat een mooie naam op de erelijst', klonk na af loop van de 32e wielerronde van Zierikzee vaker dan welke zin dan ook. Ook Emergo Group, de Ame rikaanse sponsor van de Schouw- se wielerronde, moet dat hebben gedacht, De eigenaar van die mooie naam is Tim Mitchell, een vriendelijke man van 36 jaar uit Boston, Massachusetts. Pim Bouwman, middenvelder PARALIMNI. „Ik ben blij dat de voor bereiding erop zit", slaakt Pim Bouwman een zucht van opluch ting. Voor de voetballer van EN Pa ralimni begint maandagavond zijn eerste seizoen op het hoogste ni veau op Cyprus. Er komt voor de in Vlissingen geboren middenvelder zo een einde aan een periode vol intensieve looptrainingen en lange werkdagen. Het is tijd voor het ech te werk. „Ik kan niet wachten." Tim Mitchell zegeviert in Zierikzee. foto Marieke Mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72