Renesse staat met twee reünies sentimentele herfst te wachten Toerist laat vooral bij zonnig weer Inspiratiecentrum Grevelingen links liggen WELKOM 4 SCHOUWEN-DUIVELAND Uitbaters van bezoekercentrum op de Brouwersdam niet ontevreden over de eerste drie maanden. HAARWERKEN Civieltechnisch opzichter WILLKOMMEN De oevers van de Gre velingen staan zoals gewoonlijk op een zomerdag afgeladen met campers en ca ravans van water sportliefhebbers. Over het pad van Port Zélande naar het strand en te rug lopen en fietsen talloze men sen; genietend van hun vakantie of vrije dag.Het Inspiratiecentrum Grevelingen vaart schijnbaar wel bij hun aanwezigheid, zo'n 25 men sen nemen een kijkje in het met riet beklede gebouw. Communicatiemedewerker Jor- ne Kap is niet ontevreden over de aandacht voor de nieuwe attractie op de Brouwersdam. „Het is moei lijk peil te trekken op de toerist, maar we merken wel dat wanneer het wat slechter weer is of als het een beetje betrekt, ze dat het meest ideale weer vinden om hier rond te kijken. Vooral later in de middag wordt het drukker." Bezoekersaantallen worden wel gemeten, maar Kap wil hier voor alsnog geen concrete uitspraken over doen. „Bovendien zijn we deels gratis te bezoeken, dus ieder een die hier zo in- en uitloopt, re gistreer je niet zo makkelijk." Het Inspiratie Centrum Greve lingen is nu zo'n drie maanden open en sinds de opening is er heel hard gewerkt om de bezoeker over de drempel te trekken. Vanaf Kapsalon de Jonge de weg is met grote letters op het raam te lezen 'open' en er zijn pic togrammen aangebracht die aan duiden dat men koffie kan drinken en dat er een uitkijkpunt is. „Eind juni is een betonnen trap aangelegd die zorgt dat mensen vanaf het pad over de N57 ook mak kelijk hierheen kunnen lopen. Ook hebben we er een speeltoestel bij- gekregen voor de kinderen en be gint onze agenda gevuld te raken met evenementen," somt Kap op. „We moeten het echt opbouwen. De toerist is nog lastig te bereiken. Mensen komen onwetend naar ons toe om uitleg te vragen. Die ge ven we natuurlijk, maar we moedi gen aan om het toch zelf te gaan ontdekken." Kap en haar collega's krijgen veel positieve reacties, voor al de bewoners uit de omgeving zijn enthousiast. „Nu in het hoog seizoen hebben we veel gedaan met het oog op de toerist, maar in het naseizoen verleggen we die fo cus naar de bewoners. Het Inspira tie Centrum moet het visitekaartje van de Brouwersdam worden." Voor de komende tijd staan er diverse grotere evenementen op de agenda. „Veel bedrijven die een netwerkevenement willen organi seren, zowel lokale organisaties als landelijke. En vanaf 5 september ook Zilte Zaterdag, een maande lijks terugkerende streekproducten- markt die mensen laat proeven van de zilte zaligheden hier uit de omgeving." 'We komen hier meestal ieder jaar op de camping bij Port Zélande. Nu moest ik toch eens even gaan kijken' 'Een leuke plek om rond te kijken. Naar boven durf ik niet Ik vond de keukentafel gesprekken wel leuk' „Je mag het gerust een sentimen tele herfst noemen", lacht Lenny Welbers, organisator van 'Reünie Renesse' in café Simpel. Met na me onder oud-personeel is de be langstelling voor een reünie groot, weet Welbers. „De meeste mensen die er tussen pakweg 2003 en 2010 hebben gewerkt, wo nen nog in de buurt. Ik krijg veel reacties en dan praten we over vroeger." Welbers heeft voor de avond vier oud-dj's weten vast te leg gen, van wie (boerin) Bertie Steur tegenwoordig de bekendste is. Zij draaide in de tijd van Cos ta. Andere dj's zijn Lenny, Mar den en Jasper Veenman. Bij mooi weer wordt er op het voorterrein gebarbecued en in de zaal loopt een slide-show van drieduizend foto's van 'vroegah'. „Het zou zo maar druk kunnen worden," voorspelt Welbers. „Als het een succes wordt, gaan we dit jaarlijks doen." De gratis toegankelijk reünie begint om 2r.oo uur. Aan de overkant van café Sim pel ligt Club Four. Daar wordt za terdag 14 november om 22.00 uur het evenement 'Remember 't Roefke' gehouden. Het plan voor de reünie is uitgezet op Face- book. Na 700 Tikes' is besloten het feest te organiseren. Ook Club Four laat oud-dj's aanrukken. In tegenstelling tot ca fé Simpel is de reünie van Club Four een eenmalige gebeurtenis. De broertjes Linus, Cregor en Friedrich Richter uit het Duitse Ulm vermaken zich prima in het inspiratiecentrum, foto's Marieke Mandemaker 'Regen is voor ons ideaal' door Mariska den Hartog Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl De gemeente Reimerswaal is op zoek naar een: (36 uur per week) Voor meer informatie over deze functie en je sollicitatie kijkje op www.reimerswaal.nl/vacatures Reimerswaal Nico Hol met kleinzoon Abel, uit Dordrecht Wat is dat nou voor ra re toren, dacht Nico Hol uit Dordrecht in eerste instantie toen hij het Inspiratie Cen trum voor het eerst zag. „We komen hier meestal ieder jaar op de camping bij Port Zélande. Nu moest ik toch eens even gaan kijken wat er te zien was. Samen met mijn zoon, stiefdochter en kleinzoon Abel heb ben we wat gedron ken en even rondgeke ken. Morgen ga ik op mijn gemakde toren in." Coby van den Tol, uit Ouddorp Coby van den Tol en haar vriend Mendé Scholten zijn op de fiets uit Ouddorp hier heen gereden. Ze ko men uit Dirksland. Mendé vindt het een fantastische plek. Coby: „Een leuke plek om rond te kijken. Naar boven durf ik niet, maar ik vond het wel leuk om de keu kentafelgesprekken te lezen. Ik zag nog een bekende, mijn buur vrouw heeft er aan meegedaan." door Ton van den Nouweland RENESSE. Voor ex-klanten en oud-personeel van café Simpel (eerder bekend als Costa, Cabanaz en Swing-lt) wordt zaterdag 12 september een reünie gehouden. Twee maanden later, zaterdag 14 november, treffen de gasten van discotheek 't Roefke elkaar weer in wat tegenwoordig Club Four heet. Facebook: Remember t Roefke Renesse Reünie Renesse Hogezoom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65