PZC gaat mee en doet verslag van eerste deel reis 8 SPORT Jürgen Locadia bestraft voor missen training Middelburgse voetbalvereniging reist voor de derde keer naar Indonesië en speelt daar vier oefenwedstrijden. Wielerploeg AC2R ontbindt contract Carlos Betancur Jürgen Locadia komt zaterdag niet in actie voor PSV in de uit wedstrijd tegen sc Heerenveen. De 21-jarige aanvaller kwam gis teren niet opdagen op de trai ning en verspeelde daarmee zijn plaats in de selectie van trainer Phillip Cocu. „Jürgen heeft van ochtend zonder aanwijsbare re den geen acte de présence gege ven op de training", zei Cocu. „Dat is vervelend, want daarmee benadeel je de club en je teamge noten. Dit zal dan ook conse quenties hebben die ik later met hem zal bespreken." Het is geen geheim dat Locadia Minnaard vijfde in bergklassement ontevreden is met zijn reserve rol bij PSV, maar de Eindhovena- ren willen hem niet kwijt. Op de spitspositie is Luuk de Jong de onbetwiste eerste keus van trai ner Phillip Cocu en in de compe titie maakte Locadia daarom in de eerste twee wedstrijden nog nauwelijks speelminuten. In het duel om de Johan Cruijff Schaal begon hij als vleugelaan valler, maar daar was de speler ook niet gelukkig over. „Ik ben spits. Ik wil me als spits ontwik kelen", reageerde hij destijds. Vorig jaar verlengde hij zijn con tract nog tot medio 2019. Van der Lijke rijdt Vattenfal Classic Marco Minnaard kan terugkij ken op een goed optreden in de etappekoers Tour du Limousin. De renner uit Wemeldinge werd vijfde in het bergklasse ment en vond zich in de strijd om de puntentrui terug op de zesde positie. Minnaard eindig de in het algemeen klassement op de 80e plaats, op 7.35 minu ten van eindwinnaar Sonny Col- brelli. In de laatste rit gisteren bezorg de Maurits Lammertink Team Roompot een prachtige over winning. Nick van der Lijke komt zondag aan het vertrek van de Vattenfal Cyclassics in Hamburg. De wiel renner uit Middelburg maakt deel uit van de ploeg LottoNL-Jumbo. Naast van der Lijke komen ook Jos van Emden, Rick Flens, Moreno Hofland, Tom Leezer, Paul Mar tens, Sep Vanmarcke en Robert Wagner in actie. Als ploegleider fungeert Jan Boven. De Vattenfall Cyclassics (World- Tour) is aan de 20e editie toe. Het parkoers is 221,3 kilometer lang. De start is in Kiel en de finish in Hamburg. De Colombiaanse wielrenner Carlos Betancur vertrekt per di rect bij zijn Franse ploeg AG2R. Het contract van de 25-jarige cou reur liep nog tot het einde van 2016 door, maar werd gisteren ontbonden. Betancur reed sinds 2013 voor AG2R en won dat jaar de witte trui in de Giro d'Italia. In het voorjaar van 2014 won hij Pa- rijs-Nice, maar daarna lukte er weinig meer. In de Vuelta viel hij vooral op door overgewicht en dit jaar won hij nog niets. „Na maanden waarin we tever geefs hebben geprobeerd om hem weer op zijn niveau van 2014 te krijgen hebben we met instemming van Carlos besloten om de samenwerking te beëindi gen", zei ploegleider Vincent La- venu. Betancur hoopt zijn loopbaan een herstart te geven bij een nieuwe ploeg. „We zijn tot de conclusie gekomen dat ik moet veranderen om mijn loopbaan voort te kunnen zetten." De Ronde van Spanje begint vandaag met een ploegentijdrit die niet meetelt voor het alge meen klassement. De organisatie kwam gisteren tot dat opmerke lijke besluit nadat veel renners zich al hadden beklaagd over het gevaarlijke parkoers, dat onder meer over zandwegen en vlon ders voert langs de kust nabij Marbella. sport kort Bevolkingsgroepen In 2005 speelde Jong Am- bon tegen zowel christenen als moslims. Pentury: „Dat bleek een goede zet, want die twee bevolkingsgroe pen zaten op de tribune door elkaar heen." Nu, tien jaar later, reist Jong Ambon op uitnodiging van burge meester Richard Louhena- pessy van Ambon-stad, dat het 440-jarig bestaan viert. „De festiviteiten gaan het hele jaar door. De burge meester vroeg of ik op het Pentury ieder jaar naar Ambon ge weest. Eerst vanwege de burger oorlog die daar in 1999 uitbrak, de strijd tussen moslims en christe nen. „Later ben ik vooral in het ka der van humanitaire hulpverle ning gegaan. Ik heb de verzoe ningsperiode meegemaakt en ga nu al een aantal jaren in het kader van duurzame voetbalontwikke ling." Dat laatste doet hij namens de foundation Mobilae Maluku, die verbroedering, emancipatie en par ticipatie door sport nastreeft. Met Jong Ambon reist hij nu voor de derde keer naar het eiland waar zijn roots liggen. „Toen we er in 2005 voor het eerst als club naar toe gingen, had dat een duidelijke reden. Na het conflict vroeg ik de burgemeester van Ambon-stad om in het kader van sportverbroe- dering met een team uit Neder land naar daar te komen. Dat was een fantastische ervaring. Drie jaar later, in 2008, zijn we op nieuw naar Ambon geweest om dat Jong Ambon vijftig jaar be stond. We haalden die zomer eerst een team van Ambon naar Nederland, dat was nog nooit gebeurd. Een paar we ken later vlogen we samen met dat team, met in totaal 125 mensen, naar Ambon." ry. „Eén voor allen en allen voor één. Met bersatu en bersama be doelen wij hetzelfde." Oom Jim, zoals hij door de jon gere generaties bij de Middelburg se voetbalclub wordt genoemd, was in zijn gloriejaren als voetbal ler bij Jong Ambon, Vlissingen en Oostkapelle een kuiten- bijter. Een type Jan Wouters. Als trai ner van het tweede van Jong Ambon brengt hij zijn ervaring nog altijd over. Zijn hart klopt voor het voetbal, maar nog veel harder voor de Mo- lukken. Sinds 2000 is Jim Het is een tafereel dat de komende weken ook in Jakarta en op Ambon te zien zal zijn. Schou der aan schouder staan ze, de ar men in elkaar geslagen, bij iedere wedstrijd. De spelers van de eerste selectie van Jong Ambon hebben voor de af trap en de start van de tweede helft altijd een moment samen. Bersa tu!, schreeu wen ze. Bersa ma! Jong Am- bon! Vrij ver taald: éénheid, gezamenlijk, Jong Ambon. „Net als de drie musketiers", zegt Jim Pentu- EINDHOVEN LIMOGES HAMBURG \ONG^AM6ov Het wordt een CHAMBERY Jim Pentury is één van de drij vende krachten achter de reis naar Jakarta en Ambon. NEWCASTLE Siem de Jong is weer volledig fit Newcastle United kan vandaag in de confron tatie met Manchester United op Old Traf- ford weer beschikken over Siem de Jong (fo to). De Nederlander miste vorige week de verloren uitwedstrijd tegen Swansea City (2-0) vanwege een scheenbeenblessure. Manager Steve McCla- ren kan in het duel met de ploeg van Louis van Gaal echter weer een beroep doen op zijn nummer tien, die bijna het hele vorige seizoen miste vanwege diverse bles sures. Daryl Janmaat ont breekt in de selectie vanwege een schor sing. Janmaat werd te gen Swansea met twee keer geel van het veld gestuurd. MANCHESTER Zabaleta lang uitgeschakeld Manchester City moet Pablo Zabaleta zeker een maand mis sen. De Argentijnse verdediger liep giste ren tijdens de trai ning een serieuze knieblessure op. „Het is voor het eerst in twaalf jaar als profvoet baller dat me dit overkomt. Een flinke tegenval ler zo vroeg in het het sei zoen", zei Zaba leta. Door de voorlopige uit schakeling van de Argentijn is Baca- ray Sagna nu de enige rechtsachter met ervaring in de selectie van City. Linksback Gael Cli- chy en middenvel der Fabian Delph hebben deze week de training hervat. door Barry van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60