Ruiters gaan in Rio voor trilogie Max Mania is aanwezig in de Vader Ernst Schippers deelt jeugdfoto's van dochter Dafne 4 SPORT Dafne Schippers is in Peking de hoop op de eerste Nederlandse WK-medaille op een individueel sprintnummer. De Europees kampioene op de 100 en 200 meter was als kind al snel, zo blijkt uit oude foto's. Vader Ernst Schippers selecteerde wat jeugdkiekjes van zijn rappe dochter. „Lange afstanden vond ze meteen al niks." De concurrentie is, zo bleek gister avond weer, echter zwaar. Eén be langrijk feit staat wel vast, geen van de winnende paarden zal tot Rio de Janerio worden verkocht. De equipe van bondscoach Rob Ehrens begon met een kleine ach terstand op Frankrijk aan de laat ste dag van de landenwedstrijd. In tegenstelling tot een aantal collega's bleven de Nederlanders en hun paarden in een volgepakt en lawaaierig stadion koel. Jeroen Dubbeldam met Zenith en Maikel van der Vleuten met Verdi gingen foutloos rond, Jur Vrieling met Zi- rocco Blue volgde hun voorbeeld, maar pakte door een net te langza me ronde wel een strafpunt. Na een afgeworpen balk van de derde Duitser, Daniel Deusser, was Ne derland echter zeker van de titel. Individueel Het resultaat van Gerco Schroder deed er toen zelfs niet meer toe. Waarschijnlijk daarom viel de prestatie van de Twent met Cog nac Champblanc behoorlijk tegen, liefst veertien strafpunten. Het kostte Schroder zijn plek in de strijd om het individuele goud. Daar wisten de drie andere Neder landers zich wel voor te kwalifice ren. Dubbeldam is na zijn sterke optreden bij de landenwedstrijd zeker kanshebber om morgen na de wereldtitel ook de beste ruiter van Europa te worden. Hij staat derde in het tussenklassement. Voor de Duitsers was de over winning van de Nederlanders een grote deceptie. De thuisploeg had bij de EK zijn zinnen gezet op het landengoud in de dressuur en het springen. Beide keren ging de titel naar de buren. In potentie is hij Nederlands vol gende wereldster. Verstappen (17) heeft de vooruitgesnelde roem in zijn debuutjaar in de Formule 1, bij Red Bulls opleidingsteam Toro Rosso, halverwege het seizoen al waargemaakt met de vierde plaats in Hongarije. De hype rond de Limburgse tiener heeft, zeker in ei gen land, grootse vormen aangeno men. Net zoals in een lichtgrijs verleden al het geval was met va der Jos, nog altijd Nederlands suc cesvolste Formule 1-coureur. Bij zijn officiële fandag in Zand- voort lokte Max Verstappen met een demonstratie zo'n 40.000 fans naar Circuit Park Zandvoort, onlangs bij de Gamma Racing Day bijna 90.000 naar het TT Cir cuit in Assen. Meer dan een uur stonden de liefhebbers soms op de Drentse hei in de rij voor een handtekening van de jongste For- mulei-coureur ooit. „Waar Max komt is het feest, zou ik bijna zeg gen", vertelt zijn manager Ray mond Vermeulen. „Hij is nog goed benaderbaar, je kunt met hem op de foto of een handteke ning krijgen." Ook in de Ardennen puilt Verstap pens agenda uit. Het is voor hem en zijn grote schare fans op ruim een half uur van Maastricht een thuiswedstrijd. Dat blijkt ook wel uit de voorverkoop in Nederland. „Je kunt echt spreken van Max Ma nia", beweert Benny de Raad van GP Tours. Vlam in de pan Zijn firma verkocht bijna vierdui zend kaarten voor het Belgische nummer (een keer zoveel als in voorgaande jaren), de collega's van sportstadion.nl zo'n zesdui zend. „De vlam is dankzij Verstap pen in de pan geslagen", stelt De Raad. „Dat begon vorig jaar al, na dat bekend was geworden dat hij Formule 1 ging rijden. Op staan plaatsen na is alles drie dagen lang door Hans Klippus AKEN. Twee titels hebben de Neder landse springruiters al binnen, na het wereldkampioenschap van vo rig jaar volgde in Aken het Europe se goud. De derde, en belangrijk ste, hoofdprijs moet volgend jaar bij de Olympische Spelen worden gewonnen. De trilogie lonkt. Het verhaal van Dafne Schippers begon zoals het zo vaak begint: rennend op straat, hier in februari 2003, als 10-jarige in haar eigen Oog in Al in Utrecht. „Hier zie je al dat typische sprintloopje, dat strekken voorover", vertelt vader Ernst Schippers. „Van haar zevende tot negende zat Dafne op tennis, tot ze tijdens een sponsorloopje veruit de snelste was. Toen werd het atletiek, om daar in haar eerste wedstrijd al tweede te worden." Het duurde niet lang voor de medailles goud werden, zoals hier in mei 2003 bij een thuiswedstrijdje bij Hellas, vanaf dag één haar atletiekvereniging. Lachend met de medaille om haar nek. Een kampioentje in de dop. Max Verstappen is van plan vanavond een kijkje te gaan nemen op een oranje camping, foto Getty Images door Andre Venema SPA-FRANCORCHAMPS. Er is bijna geen tribunekaart meer te krijgen, de toeloop vanuit Nederland is de laatste tien jaar nooit zo groot ge weest. De Belgische Grand Prix op Spa-Francorchamps kleurt dankzij Max Verstappen 72 uur oranje. T Dafne na afloop van een indoorrace in Zuidbroek, poserend met een flesje AA Drink in de handen, jaren later haar persoonlijke sponsor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56