In liefüevolle herinnering ZEELAND 13 Ze kon praten als de beste, maar zeker ook zo goed luisteren. Beppie Bruinooge was er voor iedereen. men. Hield de hele familie ook samen. Dat leek allemaal opeens weg." Beppie was de biologische moe der van Lesley en de stiefmoeder van Daniëlle. Va der Daan had twee huwelijken achter de rug voor Beppie in zijn leven kwam. Lachend zegt Lesley: „Al die vrouwen heet ten Beppie. Ja, dat verzin je toch niet? Dat was ook wel de grap in Vlissin- gen. Vroegen ze ons 'van welke Beppie ben jij er één?' Ik wist trou wens tot mijn acht ste of zo niet eens dat de namen van moeder Lamberta Hilda waren. Ze is altijd Beppie genoemd." Daniëlle: „Ik had niet zulke positie ve moederervaringen. Toen mijn va der Beppie in ons leven haalde, was ik daar in eerste instantie niet blij mee. Ik was een puber en dacht o, nee hè. Niet weer. Ik heb haar voor het eerst gezien tijdens een etentje. En ja, ik was meteen verkocht. Het klikte gelijk. Haar uitstraling, haar woorden. Er was direct een gevoel van warmte, van vriendschap ook. Als ik nu terugkijk, is zij zoals ik me een moeder voorstel. Warm, stijlvol. Ze heeft nooit gezegd 'je moet me moeder noemen', maar ik zie haar als mijn moeder. Je kon altijd bij haar te recht. Altijd met haar praten. Over van alles." „Ja", grinnikt Lesley, „praten kon ze. Als de beste. Overal met iedereen ook. Stond je bijvoorbeeld even met haar in het Kruidvat, ontstonden er direct gesprekken. Met mensen die Beppie Bruinooge 13-07-1953 15-11-2007 ze soms helemaal niet kende. Ieder een vertelde ook al heel snel alles aan haar. Heel persoonlijke dingen ook." Daniëlle stoot haar broer lachend aan; „Nou joh, jij kan er ook wat van hoor. Praten, praten.... Dat heb je echt van haar." „Ze hield van mensen", vertelt Daniëlle. „Ja," beaamt Lesley pein zend. „Zo was Beppie. Dat vat alles kort samen. Ze hield van mensen." Lesley: „Zij onderhield ook de so ciale contacten. Met familie en ande ren. Ik herinner me dat er veel vrou wen over de vloer kwamen. Het was altijd gezellig. Daar zorgde zij voor." Kleindochter Nadia schuift aan. Daniëlles jongste dochter herinnert zich oma ook. „Haar verhalen, dat weet ik nog. Ze kon zo mooi verha len vertellen. O ja, en friet bij Meijers." Glimlachend vertelt Daniëlle, „soms had ze 's avonds op eens zin in friet. Dan gingen we sa men naar de frietboer. Gelijk ook even bijkletsen. Ik mis haar nog steeds. Ik heb haar ook zo gemist bij de opvoeding van mijn kinderen. Beppie had iets waardoor ze je kon corrigeren zonder je een negatief ge voel te geven. Maar ze kreeg je toch waar je moest zijn. In de goede rich ting. Nee, ik weet niet hoe ze dat deed." Glimlachend: „Wist ik het maar, dan had ik dat bij mijn meiden ook kunnen gebruiken. Lesley: „Ze hield van mooie kle ren. Een wit mantelpakje en een glan zend goudbruine huid. Zo zie ik haar nog voor me. Ze ging nooit onver zorgd de deur uit. Als ik m'n ogen dicht doe, zie ik haar gezicht zo dui delijk. Ik hoor haar stem, haar lach ook nog steeds. Ik ben nu weer goed op weg, voel ik. Beter in balans. Ik heb mezelf teruggevonden. Na haar dood ben ik gitaar gaan spelen. Dat had ik haar zo graag willen laten ho ren. Dat zou ze geweldig vinden. Ze hield van muziek. Haar invloed er vaar ik nog steeds. Respect voor ande ren hebben. Niet te snel oordelen. Ie dereen is gelijk. Daar probeer ik ook naar te leven." Daniëlle: „Ik heb alleen maar een warm gevoel als ik aan haar terug denk. Dat neem ik mee in mijn le ven. Het positieve. Oprecht geïnteres seerd zijn in anderen. Het is een mooi gevoel. Dat koester ik." „Lekker eten, daar genieten we ook nog steeds van. Beppie kon heer lijk koken. Ik zie ze nog in de keuken bezig. Beppie en mijn vader; wijntje erbij, sigaretje, eindeloos pratend ko ken. Aan de keukentafel werd ook veel politiek bedreven. Daar werden heel wat plannetjes gesmeed." Beppie was PvdA-raadslid in Vlis- singen en bestuurslid van de PvdA Zeeland. Daan was gedeputeerde en wethouder. Hij overleed in 2010. Ze hadden beiden echt 'een rood hart' zeggen de kinderen. Danielle: „Bep pie hield van praten, dat was in de po litiek heel handig. Ze hield van dis cussiëren, het debat aangaan. Ze was heel gedreven, gaf echt om mensen. Ze werkte ook voor het Huiskamer Project Drugsgebruikers (HKPD) in Vlissingen. Dat paste bij haar." Lesley: „Ze is nog steeds in ons le ven. In ons hart. Het voelt alsof ze ons nog steeds stuurt en steunt." Haar verhalen, haar warm te; dat schiet Lesley en Daniëlle Bruinooge als eer ste te binnen als ze terug denken aan Beppie Bruinooge. De vrouw van hun vader Daan. Zijn grote liefde, zeggen ze. Na Bep- pies dood in 2007 stierf pa ook een beetje, herinneren ze zich. Beppie: Moeder, stiefmoeder, oma, politica. Maar vooral een warm mens, schetst het tweetal. Een vrouw die hield van mensen. Een vrouw die respect had voor iedereen. En dat ook van haar kinderen verlangde. Direc teur of arbeider, dat was niet belang rijk. De mens, daar ging het om. Zij stierf thuis op 54-jarige leef tijd. „Dat was voor ons zo'n schok, zo onverwacht", vertelt Daniëlle. „Ze was ziek. Zeker nadat er complicaties waren bij een galoperatie. Maar niet zo ziek dat we dit zagen aankomen. De laatste jaren voor haar dood ging haar conditie wel langzaam achteruit. Maar ze deed toch haar dingen. Ik woonde toen in Griekenland, daar had ik mijn man en kinderen. Ik wist niet goed wat er aan de hand was met Beppie." Lesley: „We zagen dat ze achteruit ging. Maar ze wilde niet naar een dok ter. Ze praatte er gewoon niet over. Wij hebben nooit geweten wat er nu echt aan de hand was. Ik heb nu wel keihard geleerd; luister altijd naar je lichaam. Dat is zo belangrijk." Verloren zijn de prille wegen Om te ontkomen aan den tijd Altijd november, altijd regen Altijd dit lege hart, altijd J. C. Bloem 'Wij blijven roerloos achter', ver woordt haar achtergebleven gezin de schok en het verdriet in de overlij densadvertentie. Daniëlle: „Die tekst van Bloem gaf ons gevoel weer. Het was alsof alles uit elkaar viel. Alsof de balans weg was. Beppie hield ons sa- ZATERDAG 22 AUGUSTUS 2015 'Beppie hield van mensen' In deze rubriek praten mensen over verlies, rouw en hoe het leven verder gaat. door Annemarie Zevenbergen Beppie Bruinooge met twee van haar kleinkinderen Miriam (links) en Nadia. De twee dochters van Danielle. Hebt u ook mooie herinneringen aan een dierbare die is overleden? We willen uw verhaal graag delen in onze rubriek 'In liefdevolle herinnering'. U kunt contact opnemen met Ab van der Sluis: 0118-434003, chefnieuws@pzc.nl. Beppie met haar man Daan Bruinooge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45