PvdA wil toch geen opvolger Verboom CDA mort over geld Orionis Tropisch Moluks Midzomerfeest Kenniswerf losser geworden bij verlenen onderdak 4 WALCHEREN Europese subsidie voor Kenniswerf Vlissingen is afgelopen en dus zijn ook de voorwaarden verdwenen. HAARWERKEN Kapsalon de Jonge Civieltechnisch opzichter VLISSINGEN. De PvdA-fractie in Vlissingen wil geen vierde wet houder nu Dick Verboom zijn taken als collegelid neerlegt per 1 september. In een verklaring vraagt de partij om raadsdiscussie: „Met een wethouder minder kunnen we veel kosten besparen. Vlissin gen zit in een bijzondere situa tie, dat vraagt om bijzondere maatregelen." Wethouder Albert Vader (PSR) zei in juli dat hij opstapt als de raad een kleiner college overweegt. Hij vindt de taken voor zijn portefeuille zorg en welzijn te complex en onuit voerbaar als het college een per soon missen moet. Verboom's partij D66 voerde drie wethou ders in haar programma, maar zoekt toch een opvolger om de Agenda voor Herstel voor Vlis singen te helpen uitvoeren. MIDDELBURG. Middelburg moet niet meer geld voor bijstandsuitke ringen aan Orionis betalen dan no dig is voor de uitkeringen van de eigen inwoners. Dat vindt het CDA in Middelburg. Uit cijfers die de partij opvroeg over de bijdragen die de gemeen ten Vlissingen, Veere en Middel burg leveren aan de gemeenschap pelijke regeling Orionis, blijkt dat Middelburg in de voorgaande drie jaar bijna drie miljoen euro voor bijstandslasten voor zijn rekening heeft genomen die Vlissingen te kort kwam op de rijksbijdrage Wet Werk en Bijstand. In schriftelijke vragen wil het CDA weten wanneer de Middel burgse raad daar mee akkoord is gegaan. Ook wil de partij dat de verdeelsleutel van de kosten voor Orionis wordt herzien. Nu de Europese subsi die voor de Kennis werf in Vlissingen is gestopt, kan de orga nisatie het begrip 'creatief eindelijk zo breed ne men als ze wil: tot de technische en creatieve starters is een taarten bakster toegetreden. Marloes van Belzen bakt taar ten, met name voor bruiloften. Haar bedrijf Zoet Goed Taarten werd te groot voor thuis en Van Belzen vond onderdak in een van de gerestaureerde loodsen aan de Voltaweg, waar Leds Progress zat met zijn innovatieve verlichting. „Je zou mij misschien niet ver wachten op de Kenniswerf, maar toch zijn er onderling al leuke sa menwerkingen ontstaan. En bij vergaderingen kan ik zorgen voor gebak met het bedrijfslogo." Het taartenbedrijf is een grens geval, geeft Martin de Klerk van de Kenniswerf toe. Het gebied is eigenlijk alleen bedoeld voor tech nische en creatieve starters. „Maar ja, wat is creatief? Je moet er ook als mens passen en dat doet Mar loes. Bovendien heeft ze een eet- printer. Dat is innovatief. Daar naast hebben wij plannen voor veldlaboratoria en één daarvan is om voedsel te testen. Daar past Marloes perfect tussen." Een gewoon bedrijventerrein zal de Kenniswerf nooit worden, beweert De Klerk. „Fabrieken ko men er niet. Maar we zijn wel wat losser geworden. De Europese sub sidie, die we afgelopen vier jaar kregen, is gestopt." Voorwaarde was aanvankelijk nog dat enkel technostarters onderdak kregen. Dat was niet altijd even makke lijk. „Maar soms, als iemand uit de creatieve sector ook te maken had met technische aspecten, konden we die richting Europa voor tech nostarter door laten gaan. Dat hoeft nu niet meer. De subsidie wordt ondervangen door sponso ren: 27 bedrijven en overheidsin stellingen en die zijn niet zo strikt als in Brussel." Concurrentievervalsing? geen sprake van, zegt De Klerk. „Het is een misvatting dat je starters hier weinig huur betalen. Ze komen hier voor het concept. Huren kan elders in Zeeland goedkoper." OOST-SOUBURG. Bij tropische temperaturen is in de Molukse wijk in Oost-Souburg het Midzo merfeest in volle gang. Samen met de Molukse wijken in Mid delburg en Koudekerke heeft Mae Uku een driedaagse program ma in elkaar gezet onder het mot to 'Mari Besatu', vertaald: laten we één zijn. Donderdag was er al een muziekprogramma en talen tenjacht, vandaag begon de pasar malam met Molukse lekkernijen. De kramen staan er vandaag ook aan de Prins Hendrikstraat. Van af 10.00 uur kunnen kinderen knutselen, stoeien en knoeien op het Kinderplein. Er zijn tot mid dernacht doorlopend optredens van bands, dansgroepen en dj's met om 15.00 uur en om 21.00 uur Mae Uku's Band'stafette. ut Taartenbakster Marloes van Belzen. foto Ruben Oreel Taartenbakster werkt tussen technostarters door Wendy Wagenmakers Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl De gemeente Reimerswaal is op zoek naar een: (36 uur per week) ;;r Houte Voor meer informatie over deze functie en je sollicitatie kijkje op www.reimerswaal.nl/vacatures Reimerswaal Heerlijke hapjes bij de pasar malam, de lekkernijenmarkt op het Midzo merfeest van de Molukse gemeenschappen op Walcheren, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36