Matig trio met goede pianiste KaaiLive gaat voor een spektakel op het water Zeeuwse ondernemers plots grootste optimisten Jonge ondernemers kregen steun en advies bij opzetten bedrijf ZEEUWS-VLAANDEREN 5 Dertien Zeeuwse jongeren namen deel aan het project ZomerOndernemer. Zes weken werken aan een eigen bedrijf. De toekomst moet uit wijzen of het zetje dat de jonge onderne mers de afgelopen zes weken kregen vol doende was. Giste ren werd in het Terneuzense stad huis het project ZomerOndernemer afgesloten. Pim Zuidijk (16) uit Goes heeft sa men met Izak de Heer (16) uit Tholen Fietsreclame Zuid-West Nederland opgezet. Voor vijf tientjes koop je een reclamebord bij het bedrijf en dan fietsen ze er een route van zo'n veer tien kilometer mee. De klant bepaalt welke route de fiets met reclame- bord-aanhanger rijdt. „Een groot voordeel: de reclamefiets kan in hart je stad rijden waar auto's niet meer mogen komen", verkoopt Pim zijn idee. Fietsreclame Zuid-West Neder land staat al ver op poten. „Zonder dit project zouden we er nooit aan be gonnen zijn", stelt Pim. Gijs Wouters besteedde zijn zes weken zomerondernemerschap met resultaat. Maart volgend jaar opent hij zijn Dutch Industrial Design (DID) winkel in de pop-upwinkel Ontpopt in Middelburg. Op zijn tafel liggen enkele van zijn ontwerpen. Een tot legerhelm omgebouwde in dustriële lamp en bouwtekeningen van zijn vlieglamp. Deze moet later met 3D-printing gemaakt worden. 'Zonder dit project zouden we er nooit aan begonnen zijn' Waar de Fietsreclame-onderne- ming zonder de hulp en adviezen van collega-ondernemers niet van de grond zou komen, daar komen ande re jongeren er op eigen kracht ook wel. Quinten Allaard (20) uit Schoon- dijke heeft feitelijk al jaren ervaring. Wat begon als meehelpen met een drive-in-show heeft zich ontwikkelt tot evenementenbedrijf Makkey. Voor het Terneuzense stadhuis wap peren twee grote opblaaspoppen met de armen. Een opblaas-Sarah en -Abraham te huur bij Makkey. Nu heeft hij nog maar één springkussen maar dat moeten er volgend jaar twaalf worden. Hoe? Door crowdsour- cing, slimme deals met campings in de omgeving misschien. Quinten heeft door wat zijn kracht is als jonge ondernemer. „Ik bied de mensen een laagste prijsgarantie", belooft hij tij dens zijn presentatie. „Dat is het voor deel, wij zijn nog jong", gaat hij la chend verder. „Wij wonen nog thuis, wij hebben geen kosten. Later kun nen we de prijs langzaam opvoeren." RECENSIE TRIO INEDITO Els Flement (fortepiano), Dirk Vandaele (viool) en Thomas Luks (cello) vor men het Trio Inedito. Om echt als trio te musiceren, moet er volledig in balans worden samen gespeeld: de drie musici moeten een eenheid vormen. In het volle kerkje van Retran- chement was dat woensdagavond jammer genoeg niet het geval. De violist had fikse intonatieproble men. Net zoals een goede maaltijd door te veel peper kan worden ver pest, waren bij het recital op een gegeven moment alleen nog valse tonen te horen. Het net onder de toon spelen van de violist was, ze ker voor een concertmeester, onbe grijpelijk. Ook ging het ten koste van de muzikale spanning. Trio Inedito is nog geen echte eenheid. Gelukkig maakte uitblinkende fortepianiste de valse noten goed. Het publiek genoot wel zicht baar van de muziek. De twee de len uit de Klaviersonate van Boc- cherini werden ook vlot gebracht. Ongecompliceerde muziek waar bij de strijkers de ondankbare taak hadden de orkestpartij te vertol ken. Dat pianiste Els Flement de beste muzikante is van het trio, be wees ze vooral in het Andante con variazioni voor klavier van Haydn. Flement speelde genuanceerd en levendig. Haar liefde voor muziek was voelbaar aanwezig. Zij over tuigde door verfijnde frasering. De afwisseling tussen hard en zacht was ook goed. De al jaren succesvolle serie Zo meravondconcerten aan Zee ein digt komende woensdag met een optreden van het blokfluitkwartet Brisk in Aardenburg. De stemming is volledig omge draaid, blijkt uit een vergelijking van conjunctuurenquêtes in het tweede en derde kwartaal van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek, de Kamer van Koophan del, MKB Nederland en werkge versorganisatie VNO-NCW. Die enquêtes geven een beeld van hoe ondernemers de ontwikke ling van de economie zien. Terugblikkend op de eerste drie maanden van 2015 waren Zeeuwse bedrijven met afstand de grootste zwartkijkers van het land. Bijna de helft van de onder nemer verwachtte geen of min der winst te maken. Ook qua om zetgroei bungelde Zeeland onder aan. Drie maanden later is het beeld duidelijk anders. In Zee land wordt het economisch kli maat positiever beoordeeld dan in veel andere provincies. Qua verwachte omzetgroei staat Zee land nu nummer één. Zo'n 63 procent van de bedrijven ziet de omzet stijgen. Ook de exportcij fers zijn gunstiger dan elders. In vesteringen nemen gestaag toe, het aantal vacatures blijft stijgen. Een groot verschil met eerdere kwartalen is het oordeel van on dernemers over de winstontwik keling. Die was zwaar negatief. Nu verwacht 65 procent weer danwel meer winst te maken. SLUIS. De pontons liggen al in het water en vandaag wordt daarop het drijvende podium gebouwd: KaaiLive is bijna klaar voor de eer ste editie zaterdag. „En het wordt gelukkig schitterend weer", zegt organisator Joost van Vliet. Het openluchtfestival aan de ka de in Sluis begint om 20.00 uur met de tribute band Queen Fore ver. De klanken van wijlen Freddy Mercury schallen over het water, terwijl de bezoekers op de kade staan. Om 22.15 uur speelt Arsenal een mix van dance, rock, hiphop en exotische ritmes. De populaire band speelde onlangs ook op Vest- rock, de Lokerse Feesten en Linker- woofer. Dj Regi (bekend van Milk Inc.) sluit het festival met zijn 'bouncende beats' af om midder nacht. Er zijn al 1800 kaarten verkocht en bezoekers van het afgelaste Weitjerock kunnen hun ticket tot vandaag nog inruilen bij Café La Porte d'Or in IJzendijke voor vijf euro korting op KaaiLive. „We ho pen nog over de tweeduizend be zoekers te gaan", zegt Joost van Vliet. Kaarten a 20 euro zijn nog verkrijgbaar via www.kaaili- ve.com. Ook kan er een dine&dance arrangement geboekt worden, met diner en aansluitend het festival. VRIJDAG 21 AUGUSTUS 2015 Nu op eigen benen door Guido van der Heijden Pim Zuidijk, Fietsreclame door Jeanette Vergouwen door Frank Balkenende MIDDELBURG. Zeeuwse bedrijven maken weer (meer) winst. Waren ze in het eerste kwartaal nog ui termate somber, in het tweede kwartaal zijn Zeeuwse onderne mers plots de optimisten van Ne derland. Het is een teken dat het herstel in Zeeland echt doorzet. Quinten Allaard uit Schoondijke begon door mee te lopen met een drive-in-disco en verhuurt nu onder meer zijn opblaas-Abraham en -Sarah met zijn ei gen evenementenbureau Makkey. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69