de outfit Drees draagt met trots zijn eigen shirt Hoop op doorstart van biofabriek in Sluiskil 4 ZEEUWS-VLAANDEREN De Piraat keert terug bij de zee DREES- 'Het is al mooi dat er wat beweging in komt. Ik bekijk het altijd maar van de positieve kant' In de regio Shovel uitgebrand bij Verbrugge Terminals Voor achtste maal Bernardusfeest Zomerfeest met rommelmarkt Dorpsbarbecue voor kerk volgeboekt Mijn dorp, mijn stad Franse sferen aan Hulster Bierkaai Kap dreigt voor 1135 populieren Willy Chilly vervangt Gentse bluesband *4 door Sophie Stockman Kleurrijk, sober, lang, kort, opval lend of juist alledaags. De PZC vraagt wekelijks naar de redenen van iemands kledingkeuze. Vandaag ZomerOndernemer Drees Kerckhaert in Terneuzen. ZomerOndernemer Drees Kerckhaert (20) uit Terneuzen presen teerde gisteren zijn ei gen modecollectie in het stad huis van Terneuzen. Samen met twaalf jonge collega-onderne mers die ook een eigen bedrijf opstarten, liet hij zien waar hij de afgelopen weken met een coach aan heeft gewerkt. Model len lieten de T-shirts waar hij de print van ontwierp aan het pu bliek zien. Uiteraard droeg de ontwerper ook een eigen creatie. Wat heb je aan? „Een shirt met mijn eigen kader logo erop. Op de achterkant staat een verlaten station, een foto van een fotograaf die ik bewonder. Ik draag bewust een zwarte broek, zodat de focus ligt op het witte shirt. Al mijn shirts zijn wit en dat is bewust. Wit is strak, clean en basic. De schoenen die ik draag hebben een soort jungle print Ik heb ongeveer tien paar schoenen wat sommige mensen best veel vinden voor een man. Mijn klerenkast is niet heel groot en ik hoef nooit lang na te denken over wat ik 's ochtends aantrek, want ik ken de inhoud natuurlijk goed." Wat is er bijzonder aan je kleding? „Het merk Drees is bijzonder en uniek. Ik heb een aparte stijl en ben mijn merk. Daarnaast ben ik ook modeblogger en trend- Drees Kerckhaert in zijn eigen creatie, foto Ronald den Dekker watcher. Iedereen kan een shirt je maken maar ik wil dat men sen zich aan mijn merk binden. Ik ben daarom ook bezig met een webshop. Veel mensen noemen mij een hipster, maar dat vind ik mis plaatst." door Harmen van der Werf SLUISKIL. Bijna een halfjaar gele den gingen twee biogebaseerde fabrieken op het terrein van recy clingbedrijf Heros in Sluiskil-Oost failliet. Voor één van de twee, de biodieselfabriek van Electrawinds Greenfuel, gloort enige hoop aan de horizon. Hoe of wat weet Heros-directeur Arie de Bode niet precies, maar er is volgens hem een serieuze gegadigde voor het opnieuw in exploitatie nemen van het biodie- selbedrijf. Die fabriek ging overi gens niet failliet, maar wel haar exploitatiemaatschappij. Begin september komen men sen van Electrawinds Greenfuel en van de mogelijke overname kandidaat met De Bode praten over hun plannen. Heros is eige naar van de grond waarop de fa briek staat. De Bode vindt het alvast mooi dat 'er wat beweging in komt'. „Ik zie het altijd maar van de positieve kant", toont hij zich een optimist. Of er opnieuw bio diesel geproduceerd zal worden, maakt hem weinig uit. „De in stallaties zijn wellicht ook voor andere doeleinden te gebruiken. Dat geldt zeker voor de opslag tanks. In een havengebied is al tijd wel behoefte aan opslagcapa citeit." Electrawinds Greenfuel was overigens al de derde exploitant van de biodieselfabriek. Rosen- daal Energy bouwde de installa ties en begon najaar 2008 met produceren. Juli 2009 ging het be drijf al failliet, waarna het Britse Goes on Green in 20ir de produc tie opstartte. Vervolgens kwam het Belgische Electrawinds Greenfuel om de hoek kijken. Voor het tweede bedrijf op het Heros-terrein dat eerder dit jaar failliet ging, mestvergister annex electriciteitscentrale NPE- Sluiskil, is minder perspectief. Zelfs het onderhoud ligt stil. Arie de Bode, directeur Heros Sluiskil TERNEUZEN Bij havenbedrijf Verbrugge Termi nals aan de Zwedenweg in Ter neuzen is gistermiddag een sho vel uitgebrand. Bij aankomst van een blusploeg van de brandweer stond de grondverzetmachine al bijna helemaal in brand. Omdat er watertekort dreigde, is nog een waterwagen opgeroepen. Het bleek vergeefse moeite. De shovel liep zoveel schade op dat die verlo ren is. De oorzaak van de brand die om 24.20 uur werd gemeld, is niet bekendgemaakt. KLOOSTERZANDE De Hof te Zandekerk in Klooster- zande vormt zaterdag het cen trum van het achtste Bernardus feest. Zoals gebruikelijk zijn er de monstraties van oude ambachten en kan er gegeten en gedronken worden. Voor de kinderen treedt circus Reinardi uit Hulst op en is er een springkussen. Vrijwilligers van de Hof te Zandekerk geven in formatie over het herstel van de muur van de kerk. Tevens is het onlangs gerestaureerde Rouw- bord te bezichtigen. IJZENDIJKE Bij woonzorgcentrum Emmaus van ZorgSaam aan de Handboog straat 6 in IJzendijke is volgende week woensdag een Zomerfeest. Vanaf 23.00 uur kunnen bezoe kers op een grote rommelmarkt terecht. De lekkere trek kan wor den gestild met versgebakken wa fels. Live-muziek is er ook, van zanger Danny Brendo uit Eeklo. Hij vertolkt liedjes van dé stem van Vlaanderen, Will Tura, van wie Danny een groot fan is. KOEWACHT De dorpsbarbecue van de actie groep Kerkbelang Koewacht die zich met succes inzette voor be houd van de rooms-katholieke kerk in Koewacht, is volgeboekt. Op het plein voor de kerk komen zaterdag 98 mensen samen. Wie op de bonnefooi nog wil aanschui ven, vist achter het net. De barbe cue begint om 27.00 uur. Plaatselij ke slager Huiskes zorgt voor het vlees. Zaterdag wordt geen regen voorspeld. Voor de zekerheid wor den er wel tenten opgezet. HULST De Bierkaai in Hulst wordt zon dag omgetoverd in een heuse Pa- rij se kade. In de kraampjes aan de kaai worden Franse specialiteiten gepresenteerd als wijn en kaas. Ook is er een modeshow, zijn er typisch Franse auto's te zien en muziek- en toneelvoorstellingen. Verder is er een brocantemarkt. Jeu de boulen ontbreekt niet. Van af 13.00 uur wordt een jeu de boules-toernooi gespeeld. Bonjour Bierkaai begint om 12.00 uur en duurt tot 18.00 uur. ZAAMSLAC Voor 1135 populieren in met na me de polders ten noorden van Zaamslag zijn bij de gemeente Terneuzen kapvergunningen aan gevraagd. De meeste bomen, 504 stuks, zouden weg moeten aan de Oudendijk, die landinwaarts parallel loopt aan de Eendragt- weg-Westerscheldedijk. De ande re locaties zijn: Van Lijndendijk (322), Reuzenhoeksedijk-Drie- weg (216), Grote Huissenspolder- weg (69) en bij Axel de Provincia- leweg (21) en Rode Sluisweg (3). WESTDORPE Het kan zomaar gebeuren, als je als zanger in meerdere bands speelt. Ed De Smul van de Har bour Town Blues Revue bleek een dubbele boeking te hebben. De Gentse bluesband kan daarom aanstaande zaterdag niet naar 't Oude Raedthuys in Westdorpe komen. Stichting Polderblues laat het feestje toch doorgaan, met dank aan de ook uit België afkom stige bluesband Chilly Willy. De ze mannen - zanger en gitarist Werner Peeters, gitarist Alain 'AC' Counye, bassist Hans Hazen- bosch en drummer Walter Cuy- vers - timmeren al sinds 1992 aan de weg en hebben intussen meer dan vijfhonderd optredens op hun naam staan. Het concert in Westdorpe begint zaterdag om 21.00 uur, entree vijf euro. ao CADZAND-BAD Begin november werd strandpaviljoen De Piraat in Cad- zand-Bad afgebroken, omdat het moest wijken voor de stevigere zeewe ringen die het waterschap aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust aanlegt. De grootste werkzaamheden aan de laatste 'zwakke schakel' zijn nage noeg voorbij en daarom ging gisteren de eerste paal van het hernieuwde strandpaviljoen de grond in. Eigenaar Frank Dhaenens (met vlag) vierde dit met vrouw en mede-eigenaar Elona (3e van rechts) en andere betrok kenen. De Piraat wordt groter en Frank en Elona zijn er nu al trots op. „Het wordt een paviljoen van deze tijd", vertelde Frank enthousiast ter wijl er geproost werd met champagne. Ook Alex de Smet (3e van links) van Waterschap Scheldestromen proostte mee. „Het was geen kleinig heid om het paviljoen af te breken." foto Ronald den Dekker AXEL. Gregoriuscen- trum, 13.15 uur: Vrij kaarten, biljarten; De Halle, 13.30 uur: Bingo; BIERVLIET. Dorps huis, 11.00 uur: Qi gong; BRESKENS. Haven, 10.00 en 11.30 uur: Rondvaart met sleepnetvissen; Panoramaweg, 13.00-17.00 uur: Be zichtiging vuurto ren; CLINCE. Zaal Mal- pertuus, 13.00 uur: KBO biljarten; 13.30 uur: KBO prijskaarten, wan delen; GROEDE. De Twee Duiven, 19.30 uur: Jubileumconcert Adrie Oosterling; HULST. De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerkcnjn.oo uur: Frituur; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten; 9.30 uur: Well fair; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules, bridge; 'f Jagertje, 9.00 uur: Jeugdvakantie- week vrijdagspel voor alle kernen; Curamus Zoute- straat 28,14.00 uur: Schilderen; Molenbolwerk, 21.00 uur: Zomer- film 'Chel' met mi- ni-foodtruckfesti- val (18.00 uur); KLOOSTERZANDE. Dorpshuis Binnen deur, 13.30 uur: KBO biljarten; 13.30 uur: KBO bin go; SAS VAN GENT. Sint Albert, 13.00 uur: Kaarten; SINT JANSTEEN. Ca fé de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: KBO biljarten; TERNEUZEN. Haven informatiecentrum Portaal van Vlaan deren, 10.00-17.00 uur; rondleidingen 12.30,14.00 en 15.00 uur. Bij McDonald's, 16.30 en 19.30 uur: Circus Italiano; Rivierenhuis, 13.10 en 15.30 uur; Taiji; 14.20 uur: Qigong. Zanger Wer ner Peeters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68