Silhouet boerin Bertie siert Stadhuismuseum Slapeloos door werk op werf 4 SCHOUWEN-DUIVELAND Hi Mossels om mee te beginnen In de regio Eetcafé Vers en Heerlijk in Visstraat Zangvereniging VZOS zoekt leden Steltlopers spotten in Schouwse natuur Mijn dorp, mijn stad Poëziekamer Denkend aan Hol land... ledereen die de ze regel kan aanvul len, is op dinsdag 25 augustus welkom op plein bij de Dikke To ren in Zierikzee. De Poëziekamer Schou wen-Duiveland houdt daar van 15.00 tot 16.30 uur een bijeen komst waarbij ieder die wil, een gedicht kan zeggen dat hem of haar in het hoofd zit. 17:00 TOT 19:30 en 19:30 TOT 22:00 Beursplein 11 RESERVEREN 4381 CA Vlissingen 0118 430 401 info@restaurantdebeurs.nl Bertie Steur op de poseerstoel in het Stadhuismuseum van Zierikzee. foto Marieke Mandemaker ZIERIKZEE. Ze kwam gisteren zelf september te zien is. Uit elke naar Zierikzee om haar silhouet- Schouwse woonkern wordt ie- foto op te hangen in het Stad- mand gevraagd te poseren, huismuseum. Bertie Steur uit Steur, bekend van 'Boer zoekt Renesse is de veertiende 'kleur- Vrouw', vertegenwoordigt rijke' Schouwen-Duivelander die Noordwelle omdat daar haar be is opgenomen in de tentoonstel- drijf is gevestigd. „Promotie van ling van voornamelijk achttien- Schouwen-Duiveland is de be de- en negentiende-eeuwse sil- doeling en daar werk ik graag houetten, die nog tot en met 6 aan mee", verklaart de boerin. HANSWEERT. Ondanks her haaldelijke verzoeken om op treden en handhavingsver- zoeken hebben Marga en Rob Linssen uit Hansweert nog steeds slapeloze nach ten. Het werk aan schepen bij Scheepswerf Reimers- waal aan de werf houdt hen uit de slaap. Inmiddels is door hun advocaat een der de handhavingsverzoek inge diend. Daarop is nog geen reactie binnen. De klachten zijn er al een jaar of zes, maar de bewo ners van de huizen aan de Kruiningse kant van het slui- zencomplex staan nog steeds met lege handen. Volgens woordvoerder Daniel Rouw van het RUD (de organisatie die controle en handhaving doet namens de provincie Zeeland) wordt sinds januari continu geme ten. „Maar er zijn geen over tredingen geconstateerd." De scheepswerf zal eind 2016 verhuizen. Er is inmid dels een nieuwe locatie ge vonden aan de Quarlesha- ven in Vlissingen-Oost. ZIERIKZEE In de Visstraat in Zierikzee ope nen Leon en Lianne Volwerk van daag hun eetcafé Vers en Heerlijk. In het pand waren eerder café De Zeeuwse Taverne en café Visslop gevestigd. De familie Volwerk heeft het pand flink ruimer en lichter gemaakt. Het was de be doeling met de Zierikzeese Ha vendagen te openen. Het café ser veert eenvoudige, vers bereide ge rechten. De feestzaal boven het ca fé is nog niet klaar. Die gaat pas komende winter open. OOSTERLAND De Christelijk gemengde zang vereniging VZOS uit Ooster- land is op zoek naar nieuwe zangers en zangeressen. Maan dag begint de zangvereniging weer met de wekelijkse repeti ties. Iedereen is uitgenodigd voor een proefrepetitie. Met na me bassen en tenoren zijn wel kom. De komende periode wordt er aan nieuw repertoire gewerkt. Het bestaande repertoire wordt opgefrist. De vaste repetitie avond is maandag om 20.00 uur in dorpshuis Oosterhof aan de St. Joostdijk 27 in Ooster- land. De repetitieavond duurt tot 22.00 uur. Tussendoor is er een korte pauze. www.vzos.net BURGH-HAAMSTEDE Altijd al ontspannen steltlopers willen spotten? Dat kan. De Stelt- loperskelterroute brengt liefheb bers morgen langs de meest vogel- rijke gebieden van Schouwen- Duiveland. In de Westenschou- wense en Koudekerkse inlagen krioelt het van de steltlopers. Ook kunnen kluut, wulp en grutto ge spot worden, net als bergeenden, scholeksters en meeuwen. Voor meer informatie zie: www.jantrampoline.nl. BROUWERSHAVEN Grote of Sint Nico- laaskerk, 13.00- 16.00 uur: Exposi tie diverse kunstui tingen; BRUINISSE Brusea Visserijmu seum en Oudheids kamer, 14.00-17.00 uur: Expositie Schilderijen Annie Scheermeijer; BURGH-HAAMSTEDE Bewaerschole, 14.00-17.00 uur: Tentoonstelling Drogerij; Dorps huis de Schutse, 16.00-18.00 uur: He rensociëteit; 20.00- 23.00 uur: Klaver- jasvereniging; Mu seum de Burghse Schoole, 13.00- 16.00 uur: Scheeps modellen en attri buten van oud- Westenschouwen; Trampolinecen trum Westerschou- wen, vanaf 11.00 uur: Op safari door het grootste bos van Zeeland; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Familierondvaart, 13.45 uur: Natuur- rondvaart; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstel ling Rien Poort vliet 'Het Brie- schend Paard' en uur: Speuren in het maïsdoolhof; Ons Dorpshuis, 20.00 uur: Darten; OUDDORP Beachclub 't Gors- je, 10.00 uur: Strandyoga; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 11.00-17.00 uur: Zo- merexpositie; Cen trum en Nieuwe Haven, 18.30 uur: Wielerronde; Ha venplein, 16.00 uur: Dikke Banden race; Nieuwe Ha ven en omgeving, vanaf 16.00 uur: Ha vendagen; Nieuwe Haven, 14.00 uur: Zeiltocht meezei len met een zeil- klipper; Oude Ha ven, 13.00-16.00 uur: Tentoonstel ling Noordhaven poort; Sint Lievens- monstertoren: 10.00-17.00 uur: Expositie Silhouet ten tegen het licht en beklimming van de toren, Expo sitie Vloedlagen in de zeereep, Plein- goed pop-up archi tectuurproject Fi- zi, De Weverij, 20.00 uur: Journal d'une femme de chambre; ZONNEMAIRE Camping de Zon- nehoeve, 10.00 uur: Yoga in de na tuur door Marian ne Haak. Textielwerken van Els Lemkes; ELLEMEET Dorpshuis, 16.00 uur: Café Avond; KERKWERVE Recreatieboerderij van Langeraad, 9.00-14.00 uur: Kof ferbakverkoop; NIEUWERKERK Camping Boeren- rust, vanaf 11.00 ZIERIKZEE BROUWERSHAVEN Laatste orgelconcert Het vierhandig orgel duo Jan Peter Teeuw en Marien Stouten (fo to) geeft dinsdag een orgelconcert in de Grote Kerk in Brou wershaven. Het be treft het laatste dins dagavondconcert van de serie. Op het programma staan veel bekende thema's, zoals het Alle gro Molto uit de 40e symfonie van Mozart. Uniek is de uitvoering van de Dierenoptocht, diverse kinderliedjes over dieren zijn muzi kaal uitgebeeld door Jan Peter Teeuw. De beide organisten spe len ook solowerk, zo als het Caprice van Jos Laus en de Suite Ca- racteristique van Mar- greeth de Jong. Bijzon der wordt de orgelver sie van het inmiddels wereldberoemde 'Ri ver Flows in You' van Yiruma. De verrichtin gen van de organisten zijn te volgen via vi deoprojectie op de muur. Het concert begint om 20.00 uur. De toe gang bedraagt 7,50 euro voor volwasse nen, onder de 12 jaar gratis. Meer informa tie op www.grotekerk- brouwershaven.nl De grote finale van de orgelconcertserie is op zaterdag 12 sep tember, dan speelt huisorganist Marien Stouten samen met de twaalf blazers van het Zeeuws Kopercol lectief. ZIERIKZEE. Hoewel barbecue het thema is, valt er op de Engelse Kade in Zierikzee de komende dagen van veel culinaire capriolen te genieten. Mossels, met pepers en knoflook uit de wok (foto) is daarbij niet het minste gerecht. Ondernemers-kookclub Klein Kroatje zong, zoals de tra ditie vereist, het Zeeuws volkslied en burgemeester Rabelink roemde de samenwerking van Zierikzeese ondernemers. Even later gingen aan de Nieuwe Haven tientallen atleten van start voor de Havenloop. Dat alles kan maar één ding betekenen: de Zierikzeese Havendagen zijn begon nen. Tot en met zaterdagnacht zijn er optredens, puilen de kroegen uit en worden er tonnen mossels verorberd. Hoogtepunt is het inhalen zater dagmiddag van Neptunus op de Roggeplaat. Meevaren mag om 13.00 uur op de mosselkotters aan de Nieuwe Haven, foto Marieke Mandemaker UwGroeneVakwinkel De Tuin Kamer Weihoek 14 4416 PX, Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58