De winkels van Bijou zijn overal Een lijstje om op te eten 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Bankje wordt vernieuwd Vorig jaar begon Bijou met haar eerste tijdelijke winkel in Sluis en dat smaakte naar meer. „Voorheen werden mijn tassen en sieraden uit Ivoorkust in een galerie ver kocht, die ermee ging stoppen. Toen kreeg ik het idee voor een pop-up winkel. Eerst was het een hobby, nu een baan", vertelt ze. Bijou zit vol energie, ideeën en is de hele dag met haar winkels be zig. Ze reist veel op en neer tussen Knokke, Goes en Gent waar de pop-up shops nog een paar maan den zitten. De winkel in Sluis is er niet meer, en dat is ook het idee van een pop-up shop: het zit er tijde lijk. Om alles in banen te leiden, krijgt ze advies van Karlie van de Vijver van Ondernemersklank bord, een landelijk netwerk van oud-ondernemers die starters hel pen. Dat werpt zijn vruchten af en Bijou weet inmiddels goed hoe ze haar winkels moet runnen. „Ik geef nu zelfs andere ondernemers advies, dat ze hun prijs beter om hoog kunnen doen om winst te maken", lacht ze. Makelaars en ge meenten zien Bijou graag komen, want lege panden zijn een doorn in het oog in winkelstraten. Ze wordt zelfs gecontracteerd door makelaars. Per pop-up shop pro beert Bijou een tiental onderne mers uit het desbetreffende ge bied te vinden, die een stukje van de winkel willen huren. „Ik heb veel op beurzen gestaan en leer daar veel andere ondernemers ken nen." Om beurten staan de onder nemers in de winkel en Bijou maakt eigenhandig de roosters. Makelaars zien Bijou graag komen, want lege panden in winkel straten zijn menigeen een doorn in het oog. „Het is voor iedereen interessant want je product wordt verkocht en je betaalt weinig huur." Bijou is nog lang niet klaar, winkels in Middelburg, Hulst, Brugge en nog eens Sluis staan nog op haar wen senlijst je. In de regio Circus Italiano geeft zestien shows Het Italiaanse circus Italiano staat tot en met zondag 30 augus tus vlakbij McDonald's in Ter- neuzen. In elf dagen vinden zes tien voorstellingen plaats, te be ginnen vandaag, donderdag, om 19.30 uur. Op vrij- en zaterdagen zijn er shows om 16.30 en 19.30 uur, woensdag 26 augustus ook, op zondagen alleen om 15.00 uur en de andere dagen alleen om 19.30 uur. Italiano is een klassiek circus met jongleurs, trapezewer kers, clowns en veel dieren. Burenrommelmarkt in Van Foreeststraat De buren van de Van Foreest straat aan de rand van de Hulster Dullaertwijk pakken zaterdag weer uit met een gezamenlijke rommelmarkt. Er zijn niet alleen allerlei koopjes te vinden, maar er is ook muziek en kinderen kunnen zich laten schminken. De rommelmarkt die voor het vierde achtereenvolgende jaar wordt gehouden, is van 8.00 tot 13.00 uur. Dorpsbarbecue voor behoud van kerk De kerk van Koewacht mag zijn deuren openhouden, maar Kerk belang Koewacht blijft bezig om te laten zien dat de kerk ook be houden kan blijven. Naast de ge bruikelijke diensten worden er activiteiten gehouden om de kerkkas te spekken. Zo wordt er zaterdag een dorpsbarbecue ge houden op het Kerkplein. Belangstellenden kunnen vanaf 17.00 uur aanschuiven. Zaterdagmiddag spenderen met Bach De Bach-orgelmatinees in de Sint-Baafskerk in Aardenburg hebben afgelopen weken 450 be zoekers getrokken. De laatste twee voorstellingen zijn op 22 en 29 augustus. Zaterdag speelt de Belgische organist Nils Helle mans (22) werken van Bach. Het gratis concert begint om 14.30 uur. 'Zaterdagmiddag met Bach' is een initiatief van Stichting Bach Comité Aardenburg. Mijn dorp, mijn stad Over 245 kilometer van brug naar brug Ruud Audenaerd en Dirk Pee- ters gaan het nog eens doen: in één ruk fietsen van de brug van Sas van Gent naar de Tower Bridge in Londen. In 2013 legden ze met z'n tweeën al eens de 245 kilometer af Zaterdag 26 septem ber rijden er nog achttien mee. De Bridge2Bridge-rit start om 5.00 uur bij de brug van Sas van Gent. Audenaerd heeft daar dichtbij gewoond in Westdorpe. Inschrijven kan alvast voor 2016, op www.datgeloofjeniet.nl. Shanty- en korendag op zondagsmarkt Op de zondagsmarkt op het Spuiplein in Breskens strijden komende zondag van 14.00 tot 17.00 uur drie koren om de Ko rendag-bokaal, gemaakt door Kristin van Huffel. De drie ko ren zijn: shantykoor Strawberry Sailer Singers uit Zundert, shan tykoor Zuidwest 10 uit Terneu zen en het Oostburgse popkoor Xing. De zondagsmarkt is van 10.00 tot 23.00 uur. Gentse band opent nieuw bluesseizoen De Gentse bluesformatie Har bour Town Blues Revue treedt zaterdag op in café 't Oude Readthuys in Westdorpe. De band geeft daarmee de aftrap voor een nieuw seizoen blues muziekavonden van stichting Polderblues. Harbour Town Blues Revue is een viermansfor matie, bestaande uit zanger/har monicaspeler Ed De Smul, drum mer Johan Guidée, bassist Wal ter Stes en gitarist Nick Jury. De band is een bekende in Gent en speelde laatst ook op de Tieltse feesten. Het optreden in 't Oude Raedthuys begint om 21.00 uur; entree vijf euro. Polderblues te kent al ruim vijfjaar voor blues concerten in Westdorpe. AXEL. Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Vrij kaarten,biljar ten; BRESKENS. Haven, 10.00 en 11.00 uur: Rondvaart naar zeehondjes; Strandpaviljoen 't Halve Maentje, 10.00 uur: Snuffe len aan zee; jacht haven, 19.00 uur: Zomeravond zeil wedstrijden; Visse rijmuseum, 9.15 uur; Strandvissen met trekpaarden; CLINCE. Malper- tuus, 9.30 en 14.00 uur: Jeugdvakan- tieweek; 13.00 uur: KBO biljarten; CRAAUW. Voetbal veld, 9.30 en 14.00 uur: Jeugdvakan- tieweek; HEIKANT. 'tHeike, 13.15 uur: Kaarten; 9.30 en 14.00 uur: Jeugdvakantie- week; HENGSTDIJK, 't ja gershuis, 14.00 uur: Kaarten; HULST. Reynaertcol- lege Gildenstraat, 19.00 uur: Bewe gen en sporten voor (ex) hartpa tiënten; De Serre, 10.00 uur: Geheu gentraining; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Hand werken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 18.45 uur: Bingo; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, pedi cure; 13.00 Koers- bal, pedicure, bil jarten, handwer ken; 19.00 uur: Bridge; Curamus Zoutestraat 28, 13.45 uur: Gymnas tiek; 't jagertje, 9.30 en 14.15 uur: Jeugd- vakantieweek; KLOOSTERZANDE. Antonius, 10.30 uur: Weekdienst 14.00 uur: Zangers van Toen; LAMSWAARDE. Ca fé de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; NIEUW NAMEN. Voetbalveld, 9.30 en 14.00 uur: Jeugdvakantie- week; Warande, 13.00 uur: KBO biljar ten; Terrein bij gym zaal, 9.30 en 14.00 uur: Jeugdvakan- tieweek; Café Laza rus, 21.30 uur: Biki ni-party; SLUIS. Het Rondeel, 18.45 uur: Qigong; 19.45 uur: Taiji; TERNEUZEN. De Veste, 9.30 uur: Wandelgroep Ter- neuzen; 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwerken, sjoelen, soos; 19.00 uur: Bridge; Vlakbij de McDo nald's, 19.30 uur: Circus Italiano. Bijou in haar eerste pop-up winkel in Sluis, waarna het hard ging. Ook Bel gië is inmiddels veroverd door Pop-up Shop on the Move. foto Peter Nicolai door Sophie Stockman CADZAND. Bijou Diallo (36) uit Cad- zand laat een heel spoor van vrolij ke pop-up shops achter zich. Na Sluis en Goes heeft ze afgelopen jaar winkels geopend in Knokke en Gent. Vanaf 5 september strijkt Pop-up Shop on the Move ook neer in Antwerpen. Pop-Up Shop on the Move is vanaf 5 september te vinden in winkelcen trum Grand Bazar aan de Groenplaats in Antwerpen; de winkel is geopend van 10.00 tot 18.30 uur. WM TERNEUZEN. Een fotolijstje koop je niet in de winkel, maar maak je zelf. In het natuurspeelbos De Boomhut in Terneuzen sprokkelden kinderen gisteren hout en versieringen zoals blaadjes en nootjes bij elkaar om er een verant woord fotolijstje van te knutselen. Anja van der Giesen en Sylvia Krijgsman (I) van Natuur&Zo boden een helpende hand en gaven uitleg over wat er groeit in het bos. De zesjarige Liza (m) en haar vierjarige zusje Eva (r) gingen enthousiast aan de slag. Eva had wilde aardbeitjes geplukt om haar lijstje mee op te leuken maar de verleiding om ze op te smikkelen was te groot: „Jij eet al je versieringen op", riep haar moeder lachend uit. foto Ronald den Dekker TERNEUZEN HULST KOEWACHT AARDENBURC SAS VAN CENT BRESKENS WESTDORPE LAMSWAARDE. Begin september staat er een nieuw picknickbankje aan de Boudeloodijk bij Lamswaarde. Het oude bankje staat er al tien maanden troosteloos bij, nadat onverlaten het in de fik staken. Dorpe ling Piet van Troost ergert zich er groen en geel aan. Het bankje was populair bij (fïets)toeristen, die er op neerstreken om uit te rusten en van het uitzicht op de weel te genieten. De gemeente zou dus best wat kunnen voorschieten, liet Van Troost het college weten. Maar een woordvoerster van de gemeente Hulst meldde dat het bank je van de dorpsraad Lamswaarde is. Penningmeester Jean-Paul Mahu van die dorpsraad komt met goed nieuws. „We hebben net geld van de verzekering van de daders gekregen en hebben een nieuw bankje besteld. Binnen een paar weken staat het er." foto Piet van Troost DONDERDAG SINT JANSTEEN. De Blueszanger Ed De Smul

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67