Van de Spiegelstraat is gevaarlijk voor fietsers Goesenaar Bouman (73) staakt Franse fietstocht fff MIR-TOIHO 6 BEVELANDEN en THOLEN Kindervakantieweken verspreid door de gemeente Goes Nog een dagje Kameienrace Griep behoort zelf ook tot de slachtoffers. Eind vorig jaar ging ze onderuit op de weg waaraan de Zeeuwse Muziekschool grenst. „Het was die dag regenachtig", herinnert ze zich. „Ik moest uit wijken, omdat iedereen daar mid den op de weg loopt en fietst. Ik kwam in het gootje terecht en kon er niet meer uit. Vervolgens klapte de fiets onder me vandaan en lag ik op de grond." Buiten een flink 'ei' op haar hoofd, hield ze er een vleeswond en kapotte bril aan over. „De wond op m'n been moest gehecht worden. Ik was helemaal geha vend. Het leek wel of ik mishan deld was. Ik heb het daarom aange kaart bij de gemeente. Maar mijn verzoek om iets aan de weg te doen werd afgewezen." Nadat Griep vorige maand hoor de dat er een mevrouw op dezelf de plek onderuit was gegaan, be sloot ze Adri van Oosten, bestuurs lid van de Fietsersbond, in te lich ten. Hij herkende direct het pro bleem. „Mijn vrouw is daar ook ge vallen." Toch heeft niet iedereen last van de glibberige goot meent Van Oosten. „Mijn kleindochter fietst er altijd doorheen. Ik heb haar al een aantal keer gewaarschuwd, omdat oma er gevallen is. Maar ze fietst moeiteloos door het gootje." Chris Reijnierse van de Fietsers bond heeft daar een verklaring voor. „Het heeft met oplettend heid en stuurvastheid te maken. Je moet een flinke ruk aan je stuur geven om uit het gootje te komen. Vooral oudere mensen hebben daar problemen mee." Desondanks waren de valpartij en reden genoeg voor de Fietsers bond om het probleem aan te kaar ten bij de gemeente. „We hebben gevraagd of er iets aan de goot ge daan kon worden." Een woordvoerster van de ge meente Goes stelt dat de gemeen te zich bewust is van de risico's van de weg. „We houden er bij de aanleg van nieuwe wegen reke ning mee. Het is echter op dit mo ment te kostbaar om heel de weg op de schop te gooien. Andere we gen hebben op dit moment meer prioriteit." De gemeente Goes is zich bewust van gevaren die de goot met zich mee brengt, maar de aanpak heeft geen prioriteit. GOES Jaap Bouman uit Goes heeft zijn poging om de monstertocht Parijs-Brest-Parijs binnen de tijds limiet uit te fietsen moeten sta ken. De 73-jarige Bouman haalde de tijdslimiet in Brest (op de helft van de tocht) niet. Hij had last van een beknelde zenuw in zijn pols en uitputtingsverschijnselen. Bouman moest de tocht over 1230 kilometer binnen de 90 uur volbrengen. Daarvoor moet hij ook in de nachtelijke uren door- fietsen. Dat bleek uiteindelijk niet haalbaar, ondanks de vele trainingskilometers. Bouman laat vanuit Frankrijk weten dat hij on danks de tegenslag een voldaan ge voel heeft. Aan de tocht Parijs-Brest-Parijs doen ruim 6100 deelnemers mee uit meer dan 50 landen. De tocht werd in 1891 voor het eerst verre den, maar stond toen alleen open voor professionals. Vanaf 1971 be staat de tocht voor langeafstands- fietsers in de huidige vorm en wordt eens per vier jaar gehou den. Voor hij van start ging noemde Bouman de tocht al 'een oefening in afzien en lijden'. SIKAGARD 703 gevelimpregneer voor het waterafstotend maken van gevels! Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 7.30 - 17.00 uur BOUWMATERIALEN Het adres voor de aannemer, zzp-er, zelfbouwer en particulier!!! In de regio Cornells den Ouden geeft zomerconcert Cornelis den Ouden (foto) geeft zaterdag 22 augustus het zestien de zomerconcert op het Van Dam orgel in de Grote of Onze Lieve Vrouwekerk van Tholen. Van 14.30 tot 15.00 uur kunnen belangstellenden luisteren naar werken van Denis Bédard, Felix Mendelssohn en Marcel Dupré. Den Ouden is sinds 2013 orga nist in de Dorpskerk in Poort vliet. Op 28 juni won hij de der de prijs op het Govert van Wijn Orgelconcours in Maassluis. Den Ouden speelde daar als vrij werk Variations sur un Noël van Mar cel Dupré. Dit werk staat ook nu op het programma. De toegang is gratis. Gaslek ontdekt langs polderweg In een gasleiding langs de Aarde- bolleweg in de polder ten noor den van Wolphaartsdijk is gister ochtend een 'lekje' ontdekt. Me dewerkers van Delta Netwerk- groep stuitten erop bij metingen voor een routinecontrole, zegt de bewoner van de nabijgelegen boerderij. Er begonnen meteen graafwerk zaamheden om het lek te lokali seren en te dichten. „Het kan te maken hebben met grondzet- ting, na graafwerkzaamheden die vaak al geruimte tijd geleden plaatsvonden", oppert de woord voerster van Delta. Volgens de omwonende zijn enkele jaren ge leden bij het vernieuwen van de weg nieuwe leidingen gelegd. Landschapsbeheer zoekt wilde pruimen Landschapsbeheer Zeeland roept Zeeuwen op te melden waar in hun omgeving wilde pruimenbo men staan. Op deze manier hoopt Landschapsbeheer Zee land meer te weten te komen over (wilde) pruimenbomen in Zeeland. Bijzondere ontdekkin gen wil de organisatie in een la ter stadium eventueel vermeer deren. Een melding maken kan door de straat en locatie zo exact mogelijk door te geven aan Land schapsbeheer Zeeland. Mijn dorp, mijn stad Lunchconcert Quatre-mainsgroep Zeeland geeft zondag een lunchconcert in restaurant De Kleine Toren in Baarland. Tijdens het pianospel wordt een driegangen lunchmenu geser veerd van 29,50 euro, maar ook a la carte is mogelijk. Aanvang lunch en concert is 13.00 uur. De entree is gratis. In de week van 24 tot 29 augus tus zijn er weer verschillende kindervakantieweken in de ge meente Goes. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar kunnen in hun eigen wijk of dorp deelne men aan allerlei activiteiten, van hutten bouwen tot vossenjacht en nog veel meer. De kinderva kantieweek 2015 vindt plaats in a de volgende wijken en dorpen: Goese Polder, Goes-Zuid, Goes-Oost, Kloetinge, 's-Heer Hendrikskinderen, Wilhelmina dorp, 's-Heer Arendskerke en Wolphaartsdijk. Iedere wijk of dorp heeft zijn eigen thema en daarbij horende activiteiten. Aan melden kan op maandag 24 au gustus op de diverse locaties. Molenweg 3, 10.00-12.00 uur - Workshop Jam ko ken, vooraf aan melden; Voorstraat 66, 11.30-15.30 uur - Cultuurhisto rische rondleiding 'Verrassend Co- lijnsplaat' Grote Markt, 12.00-24.00 uur - Kermis; Grote Kerk, 13.00-16.00 uur - Zomerexpo- sitie 'Meeting Point' Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 uur - Expositie Bert Hoogerheijde Veerweg 15, 11.00-18.00 uur - Zomermarkt; Sophiaboulevard, 11.00 uur - Boot tocht naar Zierik- zee met om 17.30 uur - Terugkomst boot in Kamper land Katse Groeneweg 3,10.00-17.00 uur - Expositie Rozen tuin Molendijk 1, 11.00-16.00 uur - Bezichtiging Mo len de Koren bloem Molhoekseweg 1, 9.00-17.00 uur - Huifkartocht Voormalig korfbal- veld Bonzijweg, Overdag en 's avonds - Kinderva kantieweek 'Rom meldam'; Sluisplateau, 11.30 en 16.30 uur - Ver trek veerpont naar Gorishoek; Dieren winkel, 16.00-18.00 uur - Reptielen voede ren, vasthouden Wilhelminahuis, 13.30 uur - Fiets tocht voor 55-plus door Len Wolters GOES. Nog niet zo lang geleden trok Ans Griep (59) aan de bel bij de gemeente Goes en later bij de Fietsersbond. Ze las op het inter net dat een fietsster met een ambu lance naar het ziekenhuis was ge bracht na een val in de Van de Spie gelstraat in Goes. „Hoeveel onge lukken moeten daar nog gebeuren, voordat de gemeente in actie komt?" door Melita Lanting Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4632 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 www.jagertolhoek.nl Livingstoneweg 40 4462 GL Goes Tel: 0113-246 690 THOLEN WOLPH AARTSDIJK GOES BAARLAND GOES Nieuwe expositie Kunstuitleen de Beve- landen begint zater dag om 12.00 uur met de nieuwe exposi tie 'Gekleurd!'. Vijf il lustratoren laten hun werk zien en houden atelier in de Kunstuit leen. De exposanten zijn Richard Ver- GOES schraagen, 'Bart en Trix', Ruth Hengeveld, Gerard Weezepoel en Raimond van Soest (foto). De Kunstuit leen is aan de West- wal 45 in Goes en is woensdag tot en met vrijdag open van 13.00-17.00 uur, op zaterdag van 12.00- 16.00 uur en de eer ste zondag van de maand van 12.00- 16.00 uur. WILHELMINADORP Fietstocht 55-plus Het Goese ouderen werk houdt vanmid dag een fietstocht voor 55-plussers. De start is om 13.30 uur bij het Wilhelminahuis aan de Brugstraat 4 in Wilhelminadorp. De route van 25 kilome ter voert de deelne mers langs de Ooster- schelde. Deelname is gratis en vooraf aan melden niet nodig. VLISSINGEN Trouwlocatie Mensen die willen trouwen in Vlissingen, kunnen dat vanaf nu ook in de Timmerfa briek op het Schelde- kwartier en bij ho tel-restaurant De Bel gische Loodsensocië- teit op boulevard de Ruyter. Daarmee komt het aantal trouwlocaties in de ge meente op zeventien. GOES. Nog één dagje en dan verdwijnt de Kameienrace uit de Zuster straat, draait de machtige Booster niet meer naast de kerken en is de Goese Markt weer de Markt. De kermis zit er bijna op en daarom was er gisteravond de traditionele vuurwerkshow. Vanaf de Westwal werd een kleurrijke show de lucht in geschoten, foto Johan van der Heijden COLIJNSPLAAT GOES HEINKENSZAND KAMPERLAND. KATS KORTGENE YERSEKE WEMELDINGE WILHELMINADORP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64