TO©S PvdA-fractievoorzitter Annebeth Evertz stopt Voetbalwedstrijd gestaakt na kopstoot Grenssupermarkt op klaarlichte dag beroofd Anti-rookmagiërs 47% 53% 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Ouderen kunnen meer dan ze denken. Uw Mening Brand in keuken Evert de C. uitgeleverd De Jager bij FC Hvente ONEENS paul kusters donderdag Willem van Dam ~W" a hoor, daar zijn ze weer, de jl anti-rookmagiërs. Wie kent M hem nog, Robert Jasper Grootveld, provo van het eer- W ste uur die dwaze dansjes deed rond Het Lieverdje en uche, uche, uche riep als protest tegen de dood en verderf zaaien de tabaksindustrie. De geest van Robert Jasper Groot veld (1932-2009) is nog altijd on der ons. In cafés en restaurants mag niet meer worden gerookt. (De volgende mededeling is niet bestemd voor de anti-rookpoli- lk heb mijn vader aan longkanker zien sterven en dat was geen prettig gezicht tie: in mijn favoriete kroeg wordt soms een oogje dichtgeknepen, maar dat komt vooral doordat de kroegbaas zelf aan de Peter Stuy- vesant is verslaafd). Nu in de horeca een algeheel rookverbod van kracht is, gaan er stemmen op om het opsteken van een peuk of pijp op een ter ras te verbieden. En ook dat gaat de anti-rookmagiërs nog niet ver genoeg: in het ochtendblad las ik dat zij mij het roken willen ver bieden als ik in mijn eigen auto (ik herhaal: mijn eigen auto) de kleinkinderen naar balletschool of voetbalveld vervoer. Rupsjes Nooitgenoeg zijn het, die an ti-rookmagiërs. Begrijp me niet verkeerd: roken is ongezond, dat hoeft niemand mij te vertellen. Ik heb mijn va der, goed voor meer dan twintig sjekkies per dag, aan longkanker zien sterven en dat was geen pret tig gezicht. Zelfben ik rookvrij sinds ik mezelf een tijdje terug rochelend in de badkamer aan trof. Natuurlijk weet ieder welden kend mens, dat het van weinig wellevendheid getuigt om tij dens een etentje de dampen van een zware Van Nelle in het gelaat van disgenoten te blazen. Natuur lijk steek je geen saffie op als je over de wieg van een boreling ge bogen staat. Eigen verantwoorde lijkheid heet dat. Maar de regel neven en -nichten willen alles in wetten en wetjes vastleggen. Een beetje misselijk word ik daarvan. Net zo misselijk als een dertienja rig jochie dat zijn eerste trekje neemt. Zeeland loopt achter met het accepteren van homo's. k\ toosenhenk.nl El TOOS EN HENK 2IJN OP VAKANTIE In een woning aan de Schorpioen in Oostburg is gisteravond rond kwart voor negen brand uitgebro ken. Het vuur woedde in de keuken. De bewoners konden zich tijdig in veilig heid brengen. De brand weer kwam met twee blus- voertuigen, een hoogwer ker en een waterwagen ter plaatse en had het vuur snel onder controle. Salva ge is ingeschakeld om de schade af te handelen. Evert de C. uit IJzendijke, verdachte in de geruchtma kende Belgische 'kasteel- moord', is gisteren overge dragen aan de Belgische justitie. De man wordt in België verdacht van betrok kenheid bij de dood van kasteelheer Stijn Saelens, in januari 2012. De C. zou als tussenpersoon betrok ken zijn geweest bij de moord. Deze is volgens de Belgische justitie gepleegd door de inmiddels overle den Anton van B. Voetballer Ruben de Jager (18) uit Lewedorp heeft gis teren een contract voor twee jaar ondertekend bij FC Twente. De Zeeuwse aanvaller komt komend sei zoen uit voor Jong Twente of de Ai-junioren van de eredivisieclub uit Ensche de. „Ik ben op de bodem (de F'jes) bij Lewedorpse Boys begonnen en heb daarna steeds stapjes kun nen maken", zegt hij. Mensen Reactie of tips? redactie@pzc.nl Evertz schrijft aan het partijbe stuur dat ze haar werk als jurist bij de gemeente Bergen op Zoom niet meer kan combineren met haar politieke werk en haar gezin. Ze heeft bijna negen jaar in de Staten gezeten. De aankondiging van haar ver trek komt kort na de verkiezin gen voor Provinciale Staten in maart. „Dit was voor Annebeth niet te voorzien", reageert partij voorzitter Aty Harwijne. „Ze heeft zich in september 2014 kan didaat gesteld voor het fractie voorzitterschap. Toen was wat nu speelde nog niet in die mate aan de orde. De werkdruk is voor haar toegenomen. Ik geef het je maar te doen: een gezin, je werk en de Staten. Bestuur, fractie en gedeputeerde hebben respect voor haar besluit." De eerstvol gende op de kandidatenlijst, Bay ram Erbisim, heeft volgens Har wijne al ingestemd om de vacatu re in de fractie te vervullen. De fractie bestaat verder uit: Anita Pijpelink, Ralph van Hertum en Anton van Haperen. Van Hape ren en Erbisim hebben al eerder in de Staten gezeten. Wie de PvdA-fractie gaat leiden is een zaak van de fractie, benadrukt Harwijne. Dat met Pijpelink en Van Her tum veel nieuw bloed in de frac tie is gekomen, is volgens haar geen probleem. „Het is niet zo dat er mensen in de fractie zit ten die het politieke spel niet kennen. Ik ben ervan overtuigd dat alle fractieleden in staat zijn de fractie te leiden." De ontmoeting werd in de twee de helft gestaakt, nadat een spe ler van Hansweertse Boys een kopstoot had uitgedeeld aan een speler van Nieuwland. De scheidsrechter trok meteen rood en de wedstrijd werd gestaakt. Volgens betrokkenen was er tot het incident niets aan de hand geweest. Nieuwland leidde met 2-1, toen na een blessurebe handeling de vlam in de pan sloeg. Er werd over en weer wat geroepen, waarna een speler van Nieuwland een kopstoot kreeg. De speler moest zich onder dok tersbehandeling stellen. De diag nose was een gekneusde kaak, enkele losse tanden en een lichte hersenschudding. Trainer Steven Seedo van Hansweertse Boys zegt dat één van zijn spelers werd uitgeschol den. Verder zouden er ook discri minerende opmerkingen zijn ge bezigd. „Maar dat geeft je dan niet het recht om zo te handelen", zegt de oefenmeester. „We gaan met die jongen om de tafel en zullen passende maatregelen treffen. Dit kan niet." Het bestuur van Hansweertse Boys gaat contact opnemen met mensen van de voetbalvereni ging Nieuwland. Seedo: „Dit moet uit de wereld. We willen om de tafel en de kwestie uitpra ten." Of er aangifte bij de voetbal bond en de politie wordt gedaan, is niet bekend. 'We zullen passende maatregelen treffen. Dit kan niet' Twee mannen met bivakmutsen vielen de supermarkt binnen en bedreigden de eigenaar en zijn vrouw, op dat moment de enige aanwezigen, met vuurwapens. De daders maakten een onbe kend bedrag aan geld buit. De su permarkteigenaar en zijn vrouw bleven ongedeerd. In een kleine grijze Renault zijn de overvallers gevlucht richting België. De politie kwam met een groot aantal mensen in actie en schakelde direct ook Vlaamse col lega's in. De technische recher che verrichtte uitgebreid sporen onderzoek in en om de winkel, die de rest van de middag dicht bleef. De dieven waren gisteren nog spoorloos. 187 reacties OOSTBURG IJZENDIJKE ENSCHEDE Zeeland 12: Contract bij FC Twente - KAPELLE Kamerleden Christenunie bivakkeren in Zeeland De Tweede Kamerfractie van de Christenunie, onder aanvoering van Arie Slob (foto), is van maandag 24 tot woensdag 26 augustus op bezoek in de gemeente Kapelle. De partij houdt de ze fractiedagen ieder jaar als begin van het politieke seizoen. Op dinsdag ontvan gen de Tweede Kamerleden lokale ChristenUnie-politici, onder wie burgemeester An ton Stapelkamp (Kapelle). door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. Annebeth Evertz stopt per 25 september als fractie voorzitter van de PvdA en als lid van Provinciale Staten. Bayram Er- bisim gaat voor de PvdA de Sta ten in. Wie Evertz als fractievoor zitter opvolgt, besluit de fractie op 1 september. Annebeth Evertz HANSWEERT. De vriendschappelij ke voetbalwedstrijd tussen Hans- weertse Boys en Nieuwland heeft dinsdagavond het einde niet ge haald. Steven Seedo, Hansweertse Boys KAPELLEBRUG. Op supermarkt Kli- morama aan de Gentsevaart in Ka- pellebrug, vlak bij de grens, is gis teren aan het begin van de mid dag een gewapende overval ge pleegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2