Het mooiste KENTEKEN van Zeeland De dagen zijn lang in de noodopvang Heel Holland vaart op Sail Ook in Nederland viagra voor vrouwen? Goedkeuren van nieuwe leningen aan Griekenland valt slecht bij oppositie Premier heeft weinig weerwoord op de constatering van de oppositie dat hij zijn verkiezingsbelofte heeft gebroken. In Uit Thuis Regelmatig wordt hij gespot: een Audi A5 met het Oostenrijkse kenteken 'ZEEUW 67'. Geen toeval, want de eigenaar blijkt ook daadwerkelijk een Zeeuw te zijn: Goese- naar John Griep. „In Oostenrijk kun je zelf je kenteken kiezen, behalve de eerste letters van je district," zegt hij. „Van mijn district zijn dat de letters ZE. Het leek me als echte Zeeuw wel een leuke combina tie om daar EUW achter te plakken. En 67 is mijn geboortejaar." Telkens als hij even terug is in Zeeland, is zijn auto n het doelwit van fotogra- .;j fen. „De auto achter me komt dan dichterbij en vervolgens komt er een telefoon tevoorschijn. Sta ik ergens gepar keerd, dan is het nog gekker. Dan wordt het kenteken constant gefotografeerd." DEN HAAG. Minister-president Rut- te heeft van een krappe Kamer meerderheid steun gekregen voor nieuwe leningen aan Griekenland. De prijs die hij moest betalen was hoog: in een urenlang debat liep zijn geloofwaardigheid gisteren een flinke kras op. De Tweede Kamer kwam op ver zoek van de PVV eerder terug van zomervakantie om een oordeel uit te spreken over het derde pakket le ningen aan Athene, met een om vang van maximaal 86 miljard eu ro. Nederland staat deze keer voor 5 miljard euro garant. Vooraf was al duidelijk dat Rut- tes WD - zij het morrend - en partner PvdA zouden instemmen met het pakket, net als het Euro- pa-lievende D66. PW-leider Geert Wilders had juist aangekon digd een motie van wantrouwen tegen het kabinet in te dienen. Meteen opende de oppositie frontaal de aanval op de liberalen. Rutte zei namelijk in 2012 in aan loop naar de landelijke verkiezin gen, maar ook eerder dit jaar nog, dat er geen cent extra naar Grie kenland zou gaan. Die belofte moet hij breken en dat kwam hem op een storm aan kritiek te staan. D66-leider Alexander Pechtold beschuldigde Rutte van 'politieke flessentrekkerij', SP-voorman Emi- le Roemer constateerde dat de pre mier er zo niet geloofwaardiger op wordt en PW'er Geert Wilders zei dat Rutte zich met verkiezings beloftes 'het Torentje in heeft gelo gen'. De minister-president kon de kritiek niet goed pareren en rea geerde geïrriteerd op alle beschul digingen. Rutte betoogde dat je als premier verantwoordelijkheid moet nemen en moet doen wat in het belang van Nederland is. „Dan lopen dingen soms anders." ETij zei opnieuw dat hij het 'buitenge woon vervelend' vindt dat hij zijn verkiezingsbelofte heeft gebroken. Bij de stemming bleek er in de fractie van de WD ook nog een dissident rond te lopen: Kamerlid Premier Rutte zei in 2012 en ook dit jaar nog dat er geen cent extra naar Griekenland zou gaan Joost Taverne sprak zich zonder op gaaf van reden als enige van zijn fractie uit tegen het reddingspak ket. Een unicum, aangezien de libe ralen de rijen altijd uitermate goed gesloten houden. Rutte benadrukte dat het kabi net de steun van de Kamer offici eel niet nodig heeft, maar ook hij had er niet op gerekend dat CDA, GroenLinks en Christenunie alle drie dwars zouden liggen. ZEELAND 2 en 3 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 20 augustus 2015 Zomer laat 257e jaargang nr. 195 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 zichzien PAGINA 9 Grieken gered, Rutte gehavend door Edwin van der Aa pagina 3: Zwarte dag voor Rutte 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1