Parlement kapt reces af om hulp aan Athene Gevonden lichaam waarschijnlijk van vermiste vrouw OPVOUWBAAR TOT TROLLEY Alle kandidaten presenteren 8 NIEUWS molenaar Wie de komende jaren de VS wil leiden, moet nu al zijn slag slaan op een oer-Amerikaanse boerenmarkt. DEN HAAG. De hele Tweede Ka mer komt woensdag terug van zomervakantie voor een debat over Griekenland. Een verzoek van PW-leider Geert Wilders om alle Kamerleden terug te roe pen, heeft volgens Kamervoorzit ter Anouchka van Miltenburg de steun van in elk geval dertig andere Kamerleden van SP, CDA en Christenunie. Dat is voldoende om de hele Kamer te rug te roepen. Het parlement praat met pre mier Rutte en minister Dijssel- bloem van Financiën over de nieuwste miljardensteun aan Griekenland. Wilders had al aan gekondigd met een motie van wantrouwen te komen als er weer geld uit Nederland naar Athene gaat. Als zo'n motie wordt ingediend, moet de Ka mer er direct over stemmen. De eurogroeplanden werden het vrijdag eens over een derde steunpakket ter waarde van maximaal 86 miljard euro voor Griekenland. Dat geld komt uit het Europees noodfonds ESM, waar Nederland al eerder 4,6 miljard euro in heeft gestort. Dat de hele Kamer terugkomt van vakantie is zeldzaam. De laatste keer was op 22 oktober 2011. De politie wilde dat gisteren niet bevestigen, maar de plek waar het lichaam gevonden werd is de exac te locatie waar de afgelopen dagen al gezocht is naar haar. Tegelijk met het forensisch on derzoek rond de vindplaats, was de politie ook in het huis van de verdachte, de ex van Sandra, Silves ter L.. Het flatgebouw waar de man met hun kinderen, twee Het lichaam werd gevonden door zoekhonden van de Stichting Signi die op eigen initiatief aan het zoeken was meisjes van 4, woont staat pal aan de rivier de Vecht, op zo'n hon derd meter afstand van de bosjes waar het lichaam gevonden werd. Het lichaam werd gevonden door de zoekhonden van de Stich ting Signi. Die zocht op eigen ini tiatief op die plek. „De honden sloegen meteen aan bij het bosje. We zijn nog langs de Vecht gelo pen om te kijken wat ze daar zou den doen, maar we moesten bij het bosje zijn", zegt Jeanette Kruit die bij de zoektocht was. „We heb ben eerst in een sloot gezocht, maar even verderop zagen we een stukje bos dat duidelijk beroerd was. Bij het graven stuitten we op een stuk arm. Daarna hebben we de politie gealarmeerd." Sandra Garcia Geraldino werd voor het laatst gezien op 31 juli, toen ze op het consulaat van de Dominicaanse Republiek, haar va derland, was voor een gesprek over de voogdij over haar tweeling van 4 jaar. Die wonen bij hun va der Silvester L. aan het Vechtplant- soen in Utrecht. De twee waren al maanden uit elkaar, Sandra woon de inmiddels in Spanje. Ze be zocht de kinderen in de vakanties en kwam daarvoor met het vlieg tuig naar Nederland. Een oudere dochter van Sandra die bij haar in het Spaanse Saba- dell woont, sloeg alarm toen ze geen contact kreeg met haar moe der. Aanvankelijk leek er bij Silves ter L. thuis geen sprake van een verdachte situatie, maar later ver anderde de politie van gedachte en werd L. gearresteerd. De beste seoot/veobieü \Joo< op tew! Exclusief bij Molenaar: Quest scootmobiel anuub Ontdek onze ruime collectie scootmobielen. Van 399,- tot 7990,- www.nnolenaar.nl Politieke zieltjes win nen op de Iowa State Fair. In het geval van Hillary Clinton gaat dat ongeveer zo: ze knoopt een praatje aan, luistert aandachtig, knikt be grijpend en poseert gewillig voor een selfie. Weer twee stap pen en de volgende 'gewone mens' dient zich aan. En op nieuw: praatje, handje, selfie. De Democratische presidentskandi daat krijgt vaak kritiek dat ze door haar indrukwekkende car rière - presidentsvrouw, senator, minister van Buitenlandse Za ken - geen idee heeft van wat on der het gewone volk leeft. Dus moet Hillary zich onder het volk begeven, letterlijk tussen de koeienstront. Dat is in de praktijk nog be hoorlijk lastig. In een oogwenk is ze omgeven door een zwerm journalisten, cameramannen en fotografen, alsof ze een popster is. Van ongedwongenheid is al lang geen sprake meer. Breedgeschouderde mannen draaien overuren om de voorma lige First Lady af te schermen. Er wordt geduwd en getrokken. Hil lary blijft lachen. Ze oogt onge naakbaar in haar blauw-witte ruitjesblouse. Ze krijgt een beker limonade in haar hand geduwd, een gefrituurde homp vlees aan een stok voor in de andere hand. Ze drinkt een slok, neemt een hap, laat het zich allemaal welge vallen. Dichterbij de kiezer dan dit komt ze niet. Decor van dit politieke thea ter is de oer-Amerikaanse Iowa State Fair, die rr dagen duurt en goed is voor dagelijks bijna roo.ooo bezoekers. Het is de jaar markt der jaarmarkten. Op een terrein van 180 hectare komen boeren uit de wijde omgeving hun tractoren, koeien, paarden en schapen showen. Op het ter rein zijn honderden eettentjes waar vrijwel alles wordt gefri tuurd, van vlees tot Snickers. En de Budweiser vloeit rijkelijk. Dat niet alleen Clinton, maar ook presidentskandidaten als Bernie Sanders, Jeb Bush en Do nald Trump naar de Iowa State Fair afreisden is niet zonder re den. De kiezers in Iowa zijn op permachtig. Zij gaan op 1 februa ri 2016 als eersten naar de stem bus om hun favoriet aan te wij zen, zij zetten de toon voor het verloop van de voorverkiezingen en later de gewone presidentsver kiezingen. Wie nu de gunst van de kiezer in Iowa weet te krij gen, maakt grote kans over 15 maanden president van Amerika te worden. Eén handdruk kan al het verschil maken. „In 2007 schudde ik hier de hand van Ba- rack Obama. Eigenlijk wilde ik helemaal niet op hem stemmen, maar toen was ik verkocht," ver telt de gepensioneerde fabrieksar beider Mike Stumpter (64). Het is zaterdag even na twaal ven als de Clinton-parade kort stondig wordt onderbroken door het gebulder van een voorbijra zende helikopter. Het is die van Donald Trump, de recalcitrante Republikein die net als Clinton president van de VS wil worden. Bernie Sanders, de grootste concurrent van Clinton, kreeg ook al te maken met de helikop ter van Trump. Juist toen de 73-jarige senator uit Vermont een speech hield, kwam het ge vaarte overvliegen. 'In 2007 schudde ik hier de hand van Obama. Toen was ik verkocht' Trump maakte even later zijn opwachting bij de butter cow, dé attractie van de Iowa State Fair, 275 kilogram boter in de vorm van een koe. Duizenden mensen stromen toe om een glimp van The Donald op te vangen. Zo ook Dave (70) en Sue (66) Sergeant uit Ottumwa. „Die man is een fenomeen", zegt Da ve. „Of hij een goede president is, betwijfel ik. Die man maakt wat los. Door hem worden de verkiezingen levendiger. Maar op hem stemmen doe ik niet. Trump is geen politicus." Jeb Bush, de 'zoon en broer van', leek lange tijd de gedood verfde Republikeinse presidents kandidaat, totdat Trump zich in de strijd mengde en Bush betitel de als marionet van de lobbyis ten in Washington. Grootspraak waar Pat (67) en Norm (72) Hgal- maland geen boodschap aan heb ben. „Bush heeft inhoud", vin den zij. „Hij neemt ons echt se rieus, hij laat zien dat hij écht be trokken is", zegt Norm, een rechtgeaarde Republikein. door Laura Romanillos UTRECHT. Het lichaam dat gister middag gevonden werd in een bos je langs de Vecht in Utrecht is ver moedelijk van de al ruim twee we ken vermiste Sandra Garcia Geraldi- no (45). opvouwbaar u hoeft niet te tillen wendbaa BEL 0800-2740400 VOOR DE GRATIS BROCHURE De Quest is onze nieuwste scootmobiel en daar zijn we trots op. Deze scootmobiel is uniek in zijn soort en alleen bij Molenaar te verkrijgen. In slechts 3 klikken is hij opvouwbaar en daarna zelfs als een handige trolley mee te nemen. U rolt hem gewoon achter u aan. De Quest past in elke kofferbak en kan mee in de trein, bus ofvliegtuig. OFFICIEEL GESELECTEERD PARTNER VEILIG VERKEER M OPVOUWBAAR VASTE MODELLEN OVERDEKT MODEL OCCASSIONS In Iowa word j e president door Stijn Hustinx Mike Stumpter gepensioneerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 8