Ouders ontdekken lol van baby-bootcamp Langzaam wordt duidelijk welke chemicaliën lagen opgeslagen in fabriek De onrust stijgt onder de inwoners Tianjin over de gevolgen van de verwoestende explosie. 6 NIEUWS TIANJIN. De wind is gedraaid. Gifti ge stoffen in de lucht waaien niet meer naar zee maar recht de ha venstad in. Met luidsprekers roept de poli tie bewoners van Tianjin op hun spullen te pakken. „Draag een broek en kleding met lange mou wen. En doe een mondkapje voor", klinkt het. Rond 6.300 omwonenden van de plek waar woensdag een opslag plaats voor chemicaliën de lucht in ging zijn inmiddels elders on dergebracht. Nog altijd zijn er ex plosies te horen. Mensen maken zich zorgen om hun gezondheid en eisen schadevergoedingen. „De overheid zegt dat de gevol gen zullen meevallen maar ik ben daar niet zo zeker van", zegt Zhang Yinbao, die in de chemi sche industrie werkt en een appar tement had op slechts 800 meter van de rampplek. Nog worden bijna honderd mensen vermist. Het betreft voor al brandweerlieden. Hun families zijn kwaad omdat de overheid lan ge tijd geheimzinnig deed over welke chemicaliën er precies la gen opgeslagen. Zelfs de brandweer wist aan vankelijk niet wat precies in brand stond en probeerde de vlam men met water te doven. Het leid de er juist toe dat het vuur zich uitbreidde. De brandweer trok zich terug, waarna de enorme ex plosie plaatsvond. Later werd duidelijk dat in de loodsen calciumcarbide, kalium nitraat en natriumnitraat waren opgeslagen. Gisteren bevestigde voor het eerst iemand met een ho ge publieke functie dat er ook na triumcyanide tussen zat. Legerlei der Shi Luze zei dat verspreid over twee locaties 'enkele honderden tonnen' van het spul lag. Bij verhitting of contact met water of andere chemicaliën vormt de stof het zogenoemde blauwzuur, dat zeer giftig is. De ramp heeft aan zeker 112 mensen het leven gekost. Van de ruim 700 gewonden die er vielen, ligt een flink deel met zeer ernsti ge wonden in het ziekenhuis. ~W ~y elk dier wil je A zijn, Daniël?' 1 vraagt sportin- V w structrice Shan- na. „Een leeuw!" roept de kleuter enthousiast. En dus gaat hij met zijn moeder Josine Grafe en ande re ouders met kinderen op han den en voeten door het gras. Om vervolgens als kikkers weer terug te springen. En nog een keer over te steken als vlinders. Elke week is De Energiebrigade met ouders en kinderen in het Amsterdamse Amstelpark te vin den voor een work-out. „Ouders die veel werken en op hun vrije dag willen sporten, vinden het niet leuk om hun kind wéér weg te brengen. Ze vinden het ontzet tend leuk om samen te sporten", vertelt Grafe, oprichter van De Energiebrigade. Normaal staat ze zelf als trainer voor de groep, maar de instructrice is hoogzwan ger. En dus doet ze deze keer sa men met haar 4-jarige zoon Da niël mee als leerling. Ze tilt hem in de lucht, neemt hem op de rug om squats (hurkbeweging om de billen en bovenbenen te trainen) te doen, zet hem op schoot voor een andere biloefening. In de Verenigde Staten en Groot-Brittannië worden boot- camps voor ouders en kinderen al jaren aangeboden. Langzaamaan krijgt het fenomeen voet aan de 'Als mijn kind mee kan naar sportles, heeft het thuisfront ook een beetje lucht' grond in Nederland. Naast zoge noemde baby-bootcamps zijn er de buggy-bootcamps. Ouders jog gen achter wagens, doen been spieroefeningen achter de buggy's en trainen de buikspieren met de benen om de kar geklemd. „Wij zijn hier echt een attrac tie hoor", zegt Rhiannon Karre- man, die buggy-bootcamps geeft in het Haagse Bos, lachend. „Men sen in het park maken soms zelfs foto's van ons." „Ik wil graag fit blijven. Als ik een van onze drie kinderen kan meenemen naar de sportles, heeft het thuisfront ook een beetje lucht", verklaart Roos Buitenhuis, die samen met haar 4-jarige doch ter Anna meedoet aan de boot- camp in het Amstelpark. Iets verderop ligt de vier maan den oude baby Pim te slapen bij zijn moeder, Carrie ten Napel. Niet veel later opent de baby zijn ogen. Liggend op de benen van zijn moeder vliegt hij heen en weer. Dat bevalt hem wel. Op zijn gezicht prijkt een brede lach. Een rokend zwart gat markeert het centrum van de rampplek, foto EPA Zorg over gif op rampplek door Cerben van 't Hof 6.300 Rond 6.300 omwonenden van de plek waar woensdag een opslagplaats de lucht in ging zijn inmiddels elders ondergebracht. Workout met je kind op de rug. foto Pim Ras door Ellen van Gaaien AMSTERDAM. Je kunt ze in de lucht houden, op je voeten zetten om de buikspieren te trainen, ze op de rug nemen om paardje te rijden. Wat is er nu een beter fitnessappa raat dan: een kind? Roos Buitenhuis moeder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6