eten en boten kijken blijven populair op jaarlijkse Mosseldag in Yerseke BEVELANDEN en THOLEN 19 VAN DE VOOR PAGINA verwacht tussen de 7000 en 7500 kilo mosselen te koken, maar als er meer worden verkocht is het geen probleem: er is dit jaar meer dan voldoende voorraad. Conny Blaazer en Sandy Frie- zer hebben twee bakken gekocht en peuzelen ze leeg op een rustig plekje. „We zijn vanochtend om 8 uur op de trein gestapt in Maas tricht. Een reis van drie uur en een kwartier. Maar het is de moei te waard", zeggen ze. Tegen enen vormen zich al de eerste rijen voor de kotters die vanaf twee uur gaan varen. Wie mee wil, moet op tijd zijn. En dus zijn Tymo, Esmay en hun ouders er al vroeg. „Het is de tweede keer dat we mee gaan. Het mooiste? Dat je op zee kijkt en de reddings boot die je voorbij scheurt", zeg gen Tymo en Esmay. Het insche pen begint al snel en als iedereen aan boord is, kunnen de schepen vertrekken... alleen vaart op dat moment een Belgische cruise schip de haven in. Als het schip eenmaal ligt, vertrekken de kot ters alsnog. En dat kan maar zo een van de laatste keren zijn ge weest. Het aantal deelnemende sche pen is beperkt als gevolg van de 'Wij spelen al vanaf kwart over elf vanochtend' veranderingen in de sector. Veel mosselkwekers zitten nu volop in het werk. Naast de mosseloogst wordt nu ook de mzi-oogst bin nengehaald. Veel kwekers kiezen er daarom voor om op het Wad te blijven met het schip. Inmiddels begint het serieus te regenen en de vooruitzichten zijn niet goed. Voor sommige stand houders van Mosselwereld het sein om in te pakken. Dit jaar werd Mosselwereld (waarin alles over mosselen kweken werd uitge legd) voor het eerst gehouden. Bij de stand van het Nioz zijn ze te vreden over de belangstelling, maar de vrouwen van de stand met broodjes en snacks pakken in. „Het heeft niet zo mogen zijn", zeggen ze. „Het was te rustig aan deze kant van de haven." Goede zaken deed wel de man op de braderie die warme vesten verkocht. „Ik heb geen grote ma ten meer." Hij hoopt ook nog de laatste voorraad te verkopen, al wordt het wel steeds stiller. Nou ja, op de muziek van de jongeren op de Ye 84 na dan. Zij vieren feest met bier en harde muziek, maar als een boa ook hen het zwij gen oplegt, wordt het al vroeg let terlijk rustig op de haven. MAANDAG 17 AUGUSTUS 2015 maar het weer werkt niet mee weinig mensen trotseerden de wind en nattigheid en gingen kijken op de dijk. foto's Johan van der Heijden Voor aanvang van de Vlootschouw was het nog erg druk in de haven. Voor de schepen vormden zich lange rijen. Bakken vol mosselen werden zaterdag verorberd. De voorraad mosselen was dit jaar geen enkel probleem; er was meer dan voldoende beschikbaar. De organisatie rekende er op zo'n 7000 kilo te verkopen. De mosselen werden ter plekke in grote ketels gekookt. Blaoskapel Dikke Mik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61