Middelburg smult van Culikaravaan Gezocht man/vrouw die toerisme stimuleert Jaap Bouman (73) fietst Parijs-Brest-Parijs Mosselen 18 BEVELANDEN en THOLEN Deel bos Schotsman gedund Evil Activities naar Watch Out De Mosseldag in Yerseke trok veel bezoekers, maar had 's middags toch wat te lijden van het mindere weer. Drie dagen duurde het eerste foodtruckfestival van Zeeland. Het is een doorslaand succes ge- worden.Algemeen oordeel, ook van Burger en Kasfiki: „Boven verwachting." Kasfiki: „Wij zijn zelf ook on der de indruk van de hoeveel heid mensen. Het was ongeloof lijk druk én er was een groot ver scheidenheid: jong, oud, hip." Burger: „Het tofste vond ik dat er zo veel Middelburgers wa ren. We hadden meer toeristen verwacht, maar zijn blij dat het lokaal is gebleven." Burger: Donderdagavond heb ben we om half negen het veld ontruimd, het was niet verant woord met die bliksem. Maar vrijdag en zaterdag trok nie mand zich iets aan van de re gen." Burger: „Dat komt ook wel omdat het nieuw is, maar ook omdat bij andere festivals de fo cus veel meer ligt op het culture le programma. Daar staat de mu ziek ook harder. Bij ons stond de muziek zachter en ging alle aan dacht uit naar het eten. Burger, met een grijns: „Beter voor onszelf zorgen." Kasfiki: „We hebben zelf am per iets geproefd van al dat eten!"" 'Het was ontzettend druk en er was een grote verscheidenheid aan bezoekers: jong, oud, hip' Om dat te realiseren wordt een freelancer gezocht. De func tie is een uitvloeisel van het Toe ristisch Actieplan dat de gemeen teraad onlangs heeft vastgesteld. „We hebben in Borsele niet een hele zware trekker. We hebben wel de Vlindertuin in Kwaden- damme met veel bezoek, we heb ben de Stoomtrein en het Bevrij dingsmuseum gaat ook heel goed lopen, maar de echte zware trekker ontbreekt", zegt Schenk. Toch is het gemeente niet te doen om een grote trekker bin nen te halen. „We willen als ge meente meer in beeld komen, maar wel kleinschalig." De nieu we man of vrouw moet de be staande activiteiten aan elkaar verbinden. De relatie tussen de toeristische bedrijven, de VVV en de gemeente verstevigen. „De contacten zijn al prima, maar het wordt de kunst om de contacten op een hoger plan te tillen. We willen meer bezoekers, meer sa menwerking en meer beleving." Borsele wil met het actieplan de economische betekenis van de sector verstevigen. GOES De 73-jarige Jaap Bouman uit Goes is gisteren begonnen aan de langeafstandsfietstocht Parijs-Brest-Parijs. Een tocht over 1230 kilometer die hij in maximaal 90 uur moet volbren gen. „Het is de uitdaging", zegt Bouman vanuit Parijs. „Het is een oefening in afzien en lijden waardoor je extra geniet, zoals na een nacht doorfietsen de zon sopkomst zien. Het is ook de ver kenning van grenzen, van wat ik aan kan, het risico op teleurstel lingen en zelfs de kans op het ul tieme risico: de dood." Bouman is goed getraind aan de start verschenen. Hij heeft meer dan 4000 kilometer in de benen. Het is bovendien niet de eerste keer dat hij het doet. „Ik heb ook Londen-Edinburgh-Lon- den gedaan." Aan de tocht doen ruim 6100 deelnemers mee uit meer dan 50 landen. De tocht werd in 1891 voor het eerst verreden, maar stond toen alleen open voor pro fessionals. Vanaf 1971 bestaat de tocht voor langeafstandsfietsers in de huidige vorm en wordt eens per vier jaar gehouden. Als alles tijdens de tocht naar wens gaat, zal Jaap Bouman don derdagochtend weer finishen in Parijs. In de regio SummerSchool voor jongeren Jongeren die aan de slag willen met pop muziek maken, kun nen terecht bij de eerste Summer School van Po- dium-Z op Walche ren. Twee dagen in augus tus gaan beginners en al meer gevorder den samen aan eigen en bestaande num mers werken. Dat ge beurt onder begelei ding van zes profes sionele muziek- coaches. De Summer- school is op dinsdag 25 en woensdag 26 augustus en bedoeld voor jongeren tus- sen tien en twintig jaar. Het evenement van Podium-Z is op een bijzondere loca tie in de gemeente Veere; bij Krommen- hoeke in Biggekerke. Deelname aan beide dagen, inclusief drankjes en hapjes en gebruik instru menten kost 75 euro. De eerste dag duurt van 10.00 tot 17.00 uur en de tweede van 10.00 tot 21.00 uur. Die tweede dag krijgen deelnemers ook een muzikale kookworkshop aan geboden. Podium-Z is een pro ject voor jonge, nieu we Zeeuwse bands. Ze krijgen de kans podiumervaring op te doen. Sinds twee seizoenen zijn er ook workshops aan het project gekop peld om jongeren op een nieuwe en voor al speelse manier sa men muziek te laten maken. Daaruit zijn inmiddels enkele nieuwe popacts ont staan. Aanmelden kan via j.damen® welzijnveere.nl. Vanaf half augustus wordt in op dracht van Staatsbosbeheer een dunning uitgevoerd in het weste lijke deel van het bos op De Schotsman bij Kamperland. Er wordt een groot aantal bo men verwijderd om ruimte te maken voor de groei van 'buur- bomen', die blijven staan en ouder kunnen worden. In de ont stane ruimte zullen bovendien nieuwe, jonge bomen opschie ten, waardoor er meer variatie in leeftijd komt. Afhankelijk van de weersomstan digheden zal er naar verwach ting vier weken gewerkt wor den. Door de werkzaamheden zullen delen van het bos zo nu en dan niet toegankelijk zijn. Mijn dorp, mijn stad Visserijweg 1,17.00 uur - Sportvissen op de Oosterschelde Troelstralaan 160, Restaurant Het Eras- muspark, 10.30-17.00 uur - Tentoonstel ling Ida Priester de Schipper Zuidelijke voorha ven, 10.00,12.00 en 17.00 uur - Vertrek veerdienst naar Perk- polder Hoefbladstraat 1, 13.30 -14.30 uur - Ac tiviteiten in beweeg- tuin (inlooptraining met begeleiding) Veerdam 3, 11.30-15.30 uur - Boot tocht naar Veere Nieuwdorp Covra, Spanjeweg 1, 08.30-17.00 uur - Tentoonstelling 'Uit-Straling' Voormalig korfbal- veld Bonzijweg, Overdag - Kinderva kantieweek 'Rom meldam'; Sluispla- teau, 11.30 en 16.30 uur - Vertrek veer pont naar Goris- hoek; Schoudeeweg 1, 20.00-22.00 uur - Recreatief Volleybal Restaurant De Meer koet, Schelphoek- weg, 11.00-15.30 uur - Rondvaart met een boot en bezoek aan Veere Molhoekseweg 1, 9.00-17.00 uur - Huif kartocht; Haven, 09.30 en 14.30 uur - Vertrek veerpont naar Gorishoek Zijn het de gekookte mosselen die je voor een habbekrats kan krijgen of is de vloot- schouw het onbetwiste hoogte punt? Het zal er om spannen, want beide elementen van de Mosseldag bleken zaterdag weer behoorlijk populair. „Oef oef, c'est chaud!" Een vrouw zoekt geagiteerd een plekje om haar twee bakken mosselen neer te zetten. Ze blaast over haar vingers en moppert als manlief haar maant verder te lopen. De mos selen komen zó uit het koken de water. Tijd om iets af te koe len is er niet. Maar dat is ook niet de bedoeling, vertelt Uwo Meulman, de 'chef van de mos selkokers. „We hebben het tem po juist iets naar beneden ge schroefd, want ze mogen niet koud worden." Alle kokers zijn Belgen, vertelt Meulman. „Ik doe het zelf al dertig jaar." Hij door Maurits Sep MIDDELBURG. De Culikaravaan par keert volgend jaar weer bij de Seismolen in Middelburg. En ook alleen daar, benadrukken organi satoren Willem Burger en Nina Kasfiki. En net zo knus en intiem. Dat zegt vooral iets over het niveau van de verwachtingen. Tante Tortil la, de Saté-Man en Kreeft Co ga ven toe dat ze met heel lage ver wachtingen kwamen. Jullie ook? Daarna hebben jullie wel pech ge had. Donderdagavond onweer, vrij dagavond regen, zaterdag regen. Eén van de Saté-Mannen zei ook: 'Ik hoor hier niemand klagen als ze een half uur moeten wachten'. Wat moet er volgend jaar anders? Nina Kasfiki, organisator door Melita Lanting HEINKENSZAND. De gemeente Bor- sele zoekt een toeristisch mana ger. Iemand die het recreatief be zoek kan opkrikken. „Het toeris me moet op een hoger plan ko men", zegt wethouder Ad Schenk. door Melita Lanting BIGGEKERKE KAMPERLAND YERSEKE. Festival Watch Out in Yerseke is toe aan zijn jubileumeditie: vrijdag 28 augustus wordt het hardcorefeest voor de tiende keer ge houden op het parkeerterrein van het bungalowpark in het dorp. De grote publiekstrekker is Evil Activities, die de dag zal afsluiten. Kaarten in de voorverkoop kosten 10 euro en aan de kassa 15 euro. Info: www.watchout-events.nl foto: Stijn Vercauteren COLIJNSPLAAT GOES HANSWEERT HEINKENSZAND KORTGENE WEMELDINGE WOLPHAARTSDIJK YERSEKE Druk, door Melita Lanting De vlootschouw in Yerseke. Maar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60