GPC Vlissingen lijkt winst binnen te hebben, tot Arnemuiden weer scoort Zaamslag komt goed weg in finale Arnemuiden kaapt toernooizege voor GPC Vlissingen weg SPORT 13 Cup voor Breskens na ruime zege sprong door een treffer van Tom de Bonte. De assist komt op naam van Tim de Winter, een jonge middenvelder die indruk maakt met de snelheid van denken en handelen. Wat nog opvalt bij de speler die is overgekomen van JVOZ Ai: hij heeft geen babbels en concentreert zich op het voet bal. „Dat zie je dus vaker", consta teert organisator Peter de Vos. „Die jongens met een JVOZ-verle- den weten wel wat discipline is." Tijdens Vlissingen-Goes zijn er ook veel irritaties. Even natrappen, een paar harde overtreding en veel gemekker. Aanvoerder Josimar Pat- tinama steekt zijn ongenoegen tij dens de rust (ï-o voor Goes) niet onder stoelen of banken. „Net als donderdag gaven we veel te mak kelijk een doelpunt weg", zegt Pat- tinama later. „En in aanvallend op zicht lieten we niets zien." Toeval of niet: dat is na de woorden van Pattinama in de tweede helft anders, mede dank zij de hulp van Goes. Eerst glijdt Teun Rentmeester de 1-1 in eigen doel, daarna geeft doelman Niels Zoutewelle ook een goal weg. Pat tinama kan de bal binnen schui ven (2-1). In de slotfase stelt hij Saïd Bouzambou nog in staat om er 3-1 van te maken. Jan Poortvliet baalt van de tweede helft, met een sigaartje aan de mond. De spelers van de clubs in de Super Poule stappen op dat mo ment onder de douche. Voor veel voetballers is het een momentje om af te koelen. En ze kunnen de irritaties en het ongenoegen van zich afspoelen. De supporter van GPC had de telefoon al in zijn handen om de voorzit ter in te lichten. Zijn club had net Oostkapelle met 2-1 verslagen en leek de eindzege in de Sloepoort Cup binnen te hebben. Toch gebeurde dat zaterdag niet, omdat Arnemuiden in de slotse conden nog van HVV'24 won (2-1). Yanick Scha- ier benutte een straf schop, waardoor hij het totaal van zijn ploeg op zes punten bracht. GPC werd tweede, voor HW'24 en Oostkapelle. De vraag die vaak terug kwam in Nieuwdorp: waarom speelt de win naar van de eerste wed strijd tegen de verliezer van het andere duel? Het zou toch logischer zijn om de twee winnaars van de eerste duels een echte finale te laten spe len? „Op deze manier houden we langer span ning in de poule", legde Peter de Vos uit. „Anders zijn de ploegen die de eerste wedstrijd verlie zen meteen uitgescha keld." De organisatie kreeg het gelijk aan haar zijde. GPC stond na één duel op twee punten (één voor de 0-0 tegen HW'24, één voor de ge wonnen strafschoppen- serie) en kwam door de winst tegen Oostkapelle op een totaal van vijf. Arnemuiden stond op 1-1 tegen HW'24 en had dus vier punten. Dat werden er zes door de benutte strafschop van Schaier, die daarmee de toernooizege veiligstel de voor de derdeklasser. HW'24 was op papier fa voriet, maar kon amper een elftal op de been brengen. Trainer Ralph Zegers miste liefst veer tien spelers van zijn 27 leden tellende selectie. FC Dauwendaele werd vijfde, voor RCS, Nieuw dorp en Walcheren, 's Middags was er veel pu bliek in Nieuwdorp, 's avonds viel het tegen. Philippine kwam voor rust ver diend op een i-o-voorsprong door een doelpunt van Joris Corijn, na dat de ploeg de paal en lat meerde re keren geraakt had. „We speel den voor rust niet goed. Philippi ne had kunnen uitlopen naar een grotere voorsprong", zei Van den Hemel. Zaamslag stelde na rust orde op zaken. De ex-Terneuzen-spelers Jarno Waebeke (lob) en Mare Ver wei scoorden. Na de 3-1 van Niek Luime was Philippine niet bij machte om de wedstrijd nog span nend te maken. In het duel met Terneuzen kreeg Terneuzense Boys-doelman Doelman Terneuzense Boys mag ondanks een rode kaart blijven staan. Als-ie dan maar wel een vrije trap doorlaat Dennis Rijnberg na zeven minu ten een rode kaart van scheids rechter Harold van de Ketterij, na dat hij opzettelijk hands maakte buiten het strafschopgebied. Na overleg tussen Terneuzen-trainer Michel Leonhart en zijn collega Diederik Hiensch van Terneuzen se Boys werd overeengekomen dat Rijnberg bleef staan, mits hij geen vinger uitstak naar de vrije trap van Robin de Pagter (0-1). De zon dag-derdeklasser koesterde de voorsprong, die door De Pagter tot 0-2 werd uitgebouwd. Maar binnen twee minuten strafte de zaterdag-tweedeklasser fouten af in de Terneuzen-verdediging. Het werd gelijk via een eigen doelpunt van Steven Visser en een treffer van Ruud Hoogesteger. Na rust was Terneuzense Boys de bovenliggende partij. Maarten van Hecke scoorde op aangeven van uitblinker Evert-Jan van Op- dorp en bij de 4-2 waren de rollen omgekeerd. Robin de Pagter, die nog uitviel, was topscorer van het toernooi met drie doelpunten. SCHOONDIJKE. De eerste Verha- ge-Lemahieu cup is gistermid dag in Schoondijke gewonnen door Breskens. De ploeg van trainer Arjan Human was in de finale veel te sterk (5-0) voor Oostburg. Joey Walhout was trefzeker met drie doel punten. Kika Menu schoot twee keer. In de strijd om de vijfde plaats won Groede met 4-2 van Sluis. Schoondijke werd zevende na de 2-1-overwinning op Hoofd plaat. Vandaag wordt er nog in Cad- zand het duel tussen Cadzand en Aardenburg gespeeld met als inzet de derde plaats. MAANDAG 17 AUGUSTUS 2015 -•?: y. Goes-speler Tim de Winter (rechts) zet druk op Vlissinger Da niel Jansen, foto Johan van der Heijden door Aector Dooms TERNEUZEN. Zaamslag heeft zater dag het eerste ING-toernooi van de voetbalvereniging Terneuzense Boys gewonnen. De ploeg van trai ner Hubert van den Hemel klopte Philippine met 3-1, hetgeen vol doende was voor de toernooizege. In de strijd om de derde plaats ver sloeg Terneuzense Boys met 4-2. Uitslagen overige oefenwedstrijden: BSC-De Meeuwen 4-1, FC Axel-AA Gent onder 19 jaar 7-8, Seroosker- ke-Duiveland 4-5, Domburg-VC Vlissin gen (zat) 2-2, Veere-Biervliet 0-2, Soest-Tholense Boys 5-3, DBGC- MZVC 4-0, Patrijzen-VCK 3-3, Bruse Boys 2-SKNWK 1-0, Melissant- ZSC'62 5-0, Krabbendijke-De Noor mannen 9-1, WHS-Kruiningen 5-2, Spui-Sluiskil 1-4, Bevelanders-SSV'62 2 2-3, Apollo'69-JVOZ A1 1-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56