'Une belle chanson' op Film by the Sea Mosselen eten en varen toppers op Mosseldag Vlasdag Uitgaande Verkeerssituatie rondom hotel Mondragon moet opnieuw bekeken worden, stellen raadsfracties. 18 SCHOUWEN-DUIVELAND Duo 4-hands presenteert cd Concert Aart en Helma Kot Meulblok neemt de kijkers in een tijdsbestek van zeventig mi nuten mee op ontdekkingsreis langs het typisch Franse lied en varianten op dat genre in Neder land. Burghse filmmaker interviewde voor zijn docu muzikanten, kenners en radiomakers in Parijs en Nederland Wat maakt een liedje een chanson en hoe kijkt de huidige generatie naar deze muziek? Om een antwoord te krijgen op zijn vragen, zocht Meulblok deze zo mer muzikanten, kenners en ra diomakers in Parijs en eigen land op. Te zien zijn onder meer het aanstormde jonge Franse ta lent Hollydays, straatmuzikant Miquel Angel en de Nederlandse band Tess et les Moutons Magni fiques. Tess was recent nog te be wonderen bij een evenement in Zierikzee, ter gelegenheid van de finish van de Tour de Fran- ce-etappe op Neeltje Jans. De trailer van de documentai re belooft een mengelmoes aan interviews, gelardeerd met de sfeer van rode wijn en stok brood. Meulblok is content met het eindresultaat: „Ik ben erg kri tisch, maar zeker tevreden. De duur is veel langer geworden dan zou moeten, maar dat maakt het er in dit geval niet minder op. Flet is een totaal van goede meningen en gesprekken, afge wisseld met fijne muziek. Ik heb bewust gekozen voor een beetje cleane opzet qua montage. Infor merend, verkennend en vooral verdiepend, dat doel is er geluk kig mooi uitgekomen. Ik ben heel blij met de goede reacties van de mensen op de sneak pre view uit de montage." Meulblok is in gesprek met een aantal filmhuizen voor verde re vertoningen van Une belle chanson. Meulblok begint dit seizoen aan zijn laatste studiejaar film en televisiewetenschappen aan de Universiteit Utrecht. Hij is verder stemacteur (onder meer te horen in Michiel de Ruyter) en produceert onder de vlag van zijn eigen bedrijf'Hoedje van Pa pier Productie' korte films. Afgelopen zaterdag was het weer traditioneel druk, al had de braderie in de middag duidelijk veel last van de regen, 's Och tends kon je echter nog over de koppen lopen en gingen de bak ken met mosselen als zoete broodjes over de toonbank. Bij de kotters ontstonden al vroeg lange rijen wachtenden want wie mee wil varen moet er op tijd bij zijn. De traditie van de vlootschouw zou overigens wel eens eindig kunnen zijn, want steeds minder kotters doen mee. Door alle veranderingen in de sector hebben de kwekers het juist in deze tijd van het jaar heel erg druk. Ze zijn niet alleen bezig met de mosseloogst, maar ook de mzi's op het Wad moe ten nu het water uit. Diverse kwekers kozen er dan ook voor om de schepen in het Noorden te laten liggen en niet terug te varen voor de vloot schouw. Om dezelfde reden zul len komende zaterdag ook min der schepen deelnemen aan de vlootschouw in Zierikzee tijdens de traditionele Havendagen. In de regio Yoga op het strand Ouder en kind kun nen morgen van 9.30 tot 10.30 uur mee doen aan yoga op het strand bij Renesse. Verzamelen bij Restau rant Zeerust, Ramp- weg 1. Deelname kost 10 euro voor ouder en kind. Graag een ei gen handdoek meene men. Het duo '4 hands', bestaande uit Joost van Belzen en Peter Wilde man, geeft woensdag een zomer- concert in de Doopsgezinde kerk van Ouddorp. Zij presenteren hun nieuwe lustrum-cd 'Beauti ful'. Deze cd is opgenomen in Amsterdam, met The Amster dam Orchestra onder leiding van Robert Cekov. Daarnaast zal het Jong Dameskoor Shira optreden. Dit koor brengt zes nummers ten gehore, waaronder 'Hallelu- ja-Chorus' van G. F. Handel. Tij dens dit concert is er ook ruimte ingelast voor samenzang. Het concert begint om 19.30 uur. Toe gang kost 6,50 euro. SS Ly. j-'S r r ft Mijn dorp, mijn stad Markt, 10.00-17.00 uur: Zomermarkt; Port Greve, vanaf 11.00 uur ieder uur: Rondrit Boemeltrein tje; Brusea Visserijmu seum en Oudheids kamer, 14.00-17.00 uur: Expositie Schil derijen Annie Scheermeijer; Dorpshuis de Schut- se, 13.00 uur: Bridge; 18.30 uur: Harmonie+ leerlin genorkest; 19.00 uur: Tai-Chi; 20.00 uur: Handwerkcafé; Passagiersschip De Onrust, 11.00 uur: Fa- milierondvaart, 13.45 uur: Minicruise; Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Rien Poortvliet 'Het Brieschend Paard' en Textielwerken van Els Lemkes; Tref punt de Dorsvloer, 15.00 uur: Trommel- les Crescendo; Dorpshuis 't Zuudén- de, 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; Camping Boeren- rust, tussen 11.00 en 20.00 uur: Speuren in het maïsdoolhof; Port Zélande, 12.00 uur: Rondvaart Gre- velingen rederij De- nick; Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yo ga; 19.30-22.00 uur: Koor Rodonis; Wa tersnoodmuseum, 9.30 uur: Excursierit Delta Tourbus; Kerk, 13.00-17.00 uur: Openstelling kerk; Nieuwe Haven, 13.00 uur: Zeehondenrond- vaart met Frisia; Nieuwe Kerk, 10.30-16.30 uur: Zo- merexpositie; Sint Lievensmonstert- oren, 10.00-17.00 uur: Beklimming Dikke Toren en ten toonstelling Vloedla- gen in de zeereep, Expositie Silhouet ten tegen het licht; Pleingoed pop-up ar- chitectuurproj eet; ZIERIKZEE. De raadsfracties van Twee paar sokken had de landarbeider doorgaans. Om de week gedragen, vertellen de drie daags gekapte dames in grootmoeders washoekje, zater dag in Dreischor. Waren ze tus sendoor te smerig geworden, dan werd die sok simpelweg binnenste buiten gekeerd en Tess van der Zwet van de band 'Tess et les Moutons Magnifiques'; de fo to is een fragment uit de documentaire 'Unce belle chanson'. door Marcel Modde BURG-HAAMSTEDE De documen taire Une belle chanson van stu dent en filmmaker Matthijs Meul- blok uit Burgh-Haamstede gaat 13 september op het internationa le festival Film by the Sea in Vlis- singen in première. YERSEKE. Mosselen eten en een rondje varen op een kotter blij ven de topattracties van Mossel dag in Yerseke. RENESSE BURCH-HAAMSTEDE Zeelessen op strand Natuuravontuur geeft donderdag van 13.00-17.00 uur een Zeeles op het strand OUDDORP bij de trap van Wes- tenschouwen. Op maandag 24 augustus wordt dezelfde les aangeboden op het strand bij Ellemeet, ook van 13.00-17.00 uur. Tijdens de zeeles le ren kinderen via aller lei activiteiten over het voedselweb in zee, de dieren en plan ten die er leven, over zeemeermintranen en het gevaar van plastic soep. De les sluit af met een gezamenlijke 'trek' van het sleepnet door de branding en het bekijken van de vangst. Op 20 augus tus is het verzamel punt onder aan de trap bij paviljoen Duin- zigt; op 24 augustus is dat het parkeerterrein voor paviljoen De wij de Wereld. Deelname is gratis. Voor meer informatie: natuuravontuur.com BURGH-HAAMSTEDE. Aart en Helma Kot geven woensdag een concert in de Hervormde Kerk van Haamstede aan de Ring 1. Aart Kot studeer de kerkmuziek en is kerkorganist. Zijn voorkeur gaat vooral uit naar de Barok, maar ook een Romantisch werk schuwt hij niet. Hij geeft concer ten en inloopconcerten samen met zijn vrouw Helma. Zij is mezzoso praan en heeft een gevarieerd repertoire van Opera Aria's en Musi cal-nummers tot Licht Klassiek. De aanvang van het concert is 20.00 uur, toegang bedraagt 5 euro. tips? mail naar redactie@pzc.nl BROUWERSHAVEN BRUINISSE BURCH-HAAMSTEDE BURCHSLUIS DREISCHOR KERKWERVE NIEUWERKERK OUDDORP OUWERKERK SEROOSKERKE ZIERIKZEE Raad: door Marcel Modde Verschillende ambachtslieden verzorgden demonstraties voor een gretig publiek. door Marcel Modde DREISCHOR. „Met deze sokken deden ze met gemak vijf, zes jaar", zegt Marian Meijer op de jaarlijkse Vlasdag in Dreischor. Ondertussen frot ze er nog eens lustig op los, op het wasbord. „Gebreid met scheepjeswol. Dat was vroeger dé sokkenwol. Zo vind je ze niet meer."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50