Tolhoek tussen toppers omhoog Deelnemende ploegen zijn lovend over organisatie jeugdtoernooi SPORT 15 Idumbo-Muzambo en Persyn van Club Brugge zijn de smaakmakers tijdens tweede editie Plus Lohmantoernooi. Club Brugge pakte gis teren in IJzendijke alle prijzen tijdens de tweede editie van het internationale Plus Lohmantoernooi voor eerstejaars C-junioren. In de finale werd FC Köln met 6-o geklopt. Franck Idumbo-Muzambo en Tibo Persyn eisten met elk drie doelpun ten een hoofdrol op. Brugge-trainer Birger van de Vel de vermoedde al dat de individuele prijzen binnen zijn ploeg zouden val len. Zo werd Idumbo-Muzambo be loond met de topscorersprijs (negen treffers), terwijl Persyn door de voet balkenners Henk Ottens en Frank Ne ve werd uitgeroepen tot de beste spe ler van het toernooi. Het duo was van grote meerwaarde in een team dat geen zwakke plekken kende. Van de Velde, die voor het derde jaar de Brugse jeugd U14 onder zijn hoede neemt, deed halverwege de fi nale bij de stand van 0-0 een tacti sche zet. Persyn verkaste van de rech terkant naar de positie kort achter de diepste spits. Dat bleek een gouden greep, want het werd vertaald in een half dozijn doelpunten. Idumbo-Mu zambo brak de wedstrijd open, waar na een zuivere hattrick van Persyn volgde. De laatste twee treffers kwa men weer op naam van de snelle spits. Idumbo-Muzambo genoot na op het hoofdveld van IJzendijke en liet zich graag op de foto zetten met zijn prijs. Persyn was niet minder blij met zijn trofee. De dertienjarige aanvaller droomt ervan om profvoetballer te worden. „Dat is mijn doel. Dat wil ik graag", zei hij vlak na de prijsuitrei king. Persyn speelde eerst bij Zulte Waregem. „Dit wordt mijn derde sei zoen bij Club." Het jonge talent werd voor rust te weinig in het spel betrokken. Köln bleef daardoor gemakkelijk overeind, maar kon aanvallend te weinig uit richten. Door de tactische wissel ging het lopen bij de Bruggelingen. Persyn troefde de Duitse verdedigers keer op keer af. Zelf speelt hij het liefst op nummer zeven aan de rechtkant. Volgens Van de Velde zijn het twee grote talenten binnen zijn selec tie, maar hij deed ook de andere spe lers niet tekort. „Verdedigend zat het ook prima in elkaar. We hebben slechts één doelpunt tegen gehad." De finalisten waren te sterk voor de rest. Brugge won alle wedstrijden met grote uitslagen. Het doelsaldo van 27-1 zegt alles. FC Köln won ook gemakkelijk alle poulewedstrijden. De Duitsers kregen in de kruisfinale 'Ik zou er graag een team bij hebben van de traditionele top drie van Nederland' EINDSTAND de meeste tegenstand (2-0-zege) van KAA Gent. Club Brugge verpletterde Zulte Waregem met 8-0. De Gentse jeugd won de strijd om de derde plaats met 4-0 van Zulte. De Engelse ploegen Tottenham Hotspur en Queens Park Rangers vie len enigszins tegen. Willem II gaf met 5-1 QPR geen schijn van kans en Tottenham werd zevende door het be ter nemen van strafschoppen, na een o-o-eindstand, dan de West-Zeeuws- Vlaamse selectie (winnaar van vorig jaar). „We wilden dit jaar Belgische top clubs en een Duitse club erbij. Het is de finale geworden", zei een glunde rende stichtingsvoorzitter Ad van de Sande. Vorig jaar zette het bestuur van voetbalvereniging IJzendijke het toernooi op de rails. Van de Sande: „We hebben wat kleine veranderin gen doorgevoerd. Zo werken we sa men met Mauritshof, die de catering verzorgen. Ook zit er meer pauze tus sen de wedstrijden en de teams ko men nu netjes in een rij het veld op." Er was een en al lof voor de organi satie. „We zijn fantastisch opgevan gen. We zaten in een heel goed ho tel", verzekerde Van de Velde. Alle teams lieten via de aanvoerders we ten volgend jaar graag terug te willen komen. Organisator Dwight van Hulle ziet een uitbreiding tot twaalf ploegen niet direct zitten. „Dan duren de wed strijden korter en zijn er te lange pau zes. Dat willen de clubs niet. Ik denk wel aan (nog) meer kwaliteit. Ik zou er graag een team bij hebben van de traditionele top drie van Nederland, dus PSV, Ajax of Feyenoord." Tolhoek, die officieel bij het Rabo bank Development Team rijdt, heeft in het noorden van Noorwe gen niet de kat uit de boom geke ken. De Bevelander profileerde zich meteen. In de vlakke etappes zorgde hij ervoor dat hij nauwe lijks tijd verloor en in de twee berg achtige ritten reed hij doodleuk mee omhoog tussen de toppers. Tolhoek verdiende zijn stage plek in juli tijdens twee trainings- weken in de Italiaanse bergen. Daar zag de leiding van Tinkoff- Saxo, één van de beste ploegen ter wereld, dat hij goed uit de voeten kan op sterk geaccidenteerd ter rein. In het glooiende Noorwegen bevestigde hij dat nog maar eens. Zelfs twee keer. Zaterdag kwam het na een rit over 175 kilometer aan op de slot klim naar Malselv. Toen het erom ging spannen, zat Tolhoek goed voorin. Hij verloor wel terrein, maar hoefde maar 42 tellen toe te geven op de Belgische winnaar Ben Hermans. Hij werd 21e. „Het is niet een resultaat waar we als team tevreden over kunnen zijn, maar voor Antwan is het be moedigend", zei ploegleider Sean Yates op de site van Tinkoff-Saxo. „Het is goed voor zo'n jonge jon gen, die pas zijn eerste profrace rijdt. Hij had het op te nemen te gen Tanel Kangert, Rein Taaramae en Mathias Frank, die in de top tien van de Tour de France eindig de. Antwan zat maar een paar se conden bij hen vandaan." Een etmaal later deed Tolhoek nog meer van zich spreken. In de etappe Narvik-Narvik zat hij voort durend in een achtervolgend groepje. En weer passeerde hij de meet op 42 seconden van de num mer één, de Zwitser Silvan Dillier. Maar deze keer was hij de num mer zes! Tolhoek heeft nog meer tijd om een contract te verdienen bij Tin koff-Saxo, maar het begin van zijn stage was alvast veelbelovend. Zijn volledige programma is nog niet bekend. Wel is al duidelijk dat hij in september de achtdaagse Ronde van Groot-Brittannië rijdt. 'Het is niet een resultaat waar we als team tevreden over kunnen zijn, maar voor Antwan is het bemoedigend' MAANDAG 17 AUGUSTUS 2015 Sterren in de dop stralen in IJzendijke door Aector Dooms Dwight van Hulle, organisator Eindstand tweede Plus Lohman toernooi voor C-junioren: 1. Club Brugge 2. FC Köln 3. KAA Gent 4. Zulte Waregem 5. Willem II 6. Queens Park Rangers 7. Tottenham Hotspur 8. West-Zeeuws- Vlaamse selectie. door Roeland van Vliet VLISSINGEN. Antwan Tolhoek had zich geen betere start van zijn sta ge bij de Tinkoff-Saxo kunnen wen sen. De 21-jarige Yersekenaar kon tijdens de Arctic Race of Norway met de besten mee en werd twaalf de in het eindklassement. Sean Yates ploegleider Een moment uit het duel van de West-Zeeuws-Vlaamse selectie (blauw tenue) met Tottenham Hotspur, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47