Martens is in vorm, maar verliest eindstrijd Klap bewijst dat je met een Fries best dressuur kunt rijden Belg Sleeckx wint wederom 14 SPORT tl- Van der Lijke viermaal in top vijftien Oreel op meet geklopt Boehlé loopt eindzege mis Soberon pakte in de eerste set een 3-1-voorsprong, maar de Zeeuws-Vlaamse student bewe gingswetenschappen aan de VU in Amsterdam kwam sterk terug. Met de uiteindelijke nederlaag in drie sets kon de Koewachtenaar le ven. Zeker in het licht van zijn ne derlaag met twee keer 6-1 in de competitie tegen Soberon. Martens stond in de halve fina le met 7-6 1-0 achter toen Domini que Coene moest opgeven wegens een verdraaide knie. Soberon had in de halve eindstrijd weinig moei te met de Athanasios Manekas. In de 3-categorie ging de Griek, die enkele weken bij familie in Sy- sele op vakantie is, wel met de eer ste prijs aan de haal. De zestienja rige Manekas versloeg in de finale de 32-jarige Routinier Steven Raes uit Blankenberge met 6-3 6-0. Manekas en Raes hadden in de De Belgische tennisleraar Yuri Soberon (foto) is in Aardenburg te sterk voor Ruud Martens. halve finales in straight sets afgere kend met twee exponenten van Tennisvereniging Schiedam Noord (TSN), Ingmar van der Wiel en Hans van den Hoek. „TSN komt al een jaar of acht met een groep van dertig tennissers naar Aardenburg. Die doen mee in alle categorieën. Het geeft extra sfeer aan het toernooi", aldus wed strijdleider Christiaan Trapman. In het 5-schema bij de vrou wen zegevierde de Vlaamse Anne de Maeyer in drie sets over Carla Paridaen van de organiserende ver eniging. De jeugdige Romy van den Abeele klopte in de 6-finale na een zware strijd toeriste Pauli ne Boontjes: 4-6 6-2 7-5. In de mixed-4 maakten Claire van Damme uit Hulst en John de Waele uit Breskens hun favorie- tenrol waar ten koste van het kop pel Manon van der Stok/Jasper Schuurman. In het dubbel-4 wa ren Christophe van Hecke en Gui- do Tolhoek in de eindstrijd te sterk voor de jeugdige Hulste naren Bram Donze en Maxime van Eenennaam: 6-4 4-1. Het was voor routinier Tolhoek een revan che voor zijn nederlaag in het en kelspel tegen Van Eenennaam. Philippine Ellen Moens en Mike van Hee waren ook in het veertiende Mos- selkrauwertoernooi van TV Phil- ten in Philippine succesvol. De aanvallende combinatie van het Sasse TC Drive won overtuigend de mixed-6 finale met 6-1 6-3 van Alita Wieland en voorzitter Hen- ny Verschoor van TV Zaamslag. In de halve finale hadden Moens en Van Hee met 6-4 7-5 af gerekend met het echtpaar Franca en Bob Hamelink. In het vrouwendubbel-6 waren Franca Hamelink en Alita Wie- land goed voor de eindzege na een 6-2 7-6-score in de finale tegen Emmy Buursma en Miranda van der Schelling. Bij de mannen-6 ze gevierden Stefan Krijn en Arthur van Hoeve van TC Animo. De jeugdige Floor Houg won de pou le in het enkel-6. Wielrenner Nick van der Lijke heeft zaterdag een sterk optreden in de Tour de l'Ain afgesloten met een dertiende plaats in het eindklassement. De 23-jari- ge Middelburger die in dienst rijdt van LottoNL- Jumbo, kwam in de laatste etappe naar Lelex-Mont Ju ra als veertiende over de meet. Het was de vierde dag op rij dat hij in de top vijftien finishte bij de Fran se etappekoers. In het algemeen klasse ment had de Walchenaar 2.20 minuten achterstand op de Franse winnaar Alexandre Geniez. Goesenaar Lars Oreel is gis teren bij een nieuwelingen wedstrijd in het Belgische Oosterzele tweede gewor den. De Bevelandse wiel renner, die voor het Moer Cyclingteam uitkomt, werd na zeventig kilome ter nipt geklopt. Wielrenster Britt de Gra ve uit Tholen reed zaterdag een jeugdwedstrijd in het Belgische Merchtem. Zo wel de tijdrit als de weg wedstrijd werd door haar gewonnen. Beachvolleyballer Dirk Boehlé is gisteren tijdens het eredivisietoernooi van Huizen tweede geworden. Samen met Steven van de Velde, sinds een maand zijn nieuwe partner, ver loor de Hulstenaar nipt de finale. De partij tegen Tim Oude Elferink en Sven Vis- mans eindigde in 21-17 21-19. Timko Lokerse uit Dishoek werd samen met Rick Wig- gers vijfde. „Hier ben ik super blij mee", was de eerste reactie van Klap. „Rixst gaf mij bij het losrijden al een goed gevoel. Bijna alles klop te vandaag. De uitgestrekte ga lop moet nog beter. Dan neemt ze van die gigantisch sprongen en kan ik haar niet voldoende ge sloten houden." Met haar prestatie logenstraf te Klap de heersende mening dat een Fries niet geschikt is voor de dressuur. „Een Fries wordt niet gefokt voor de dres suur, maar je kunt er wel dres suur mee rijden", zei Klap. „Ik begrijp overigens de aversie wel. Toen mijn vader tegen mij zei dat hij een Fries voor mij had ge kocht, zei ik: daar ga ik nooit op rijden. Maar het kan verkeren. We hebben nu een stal vol met Friezen. Maar als er bij ons ie mand komt om een dressuur- paard te kopen, zeg ik nog steeds: daarvoor moet je niet bij ons zijn." In de eerste proef was de Domburgse Marcelle de Kam 'Een Fries wordt niet gefokt voor de dressuur' met de ruin Belly met 63,82 pro cent de beste. Anja Oppeneer uit Axel eindigde met de ruin Zen in beide proeven op de tweede plaats. Met twee afgetekende over winningen zetten Vincent Bol en de ruin De Kroo's Baltimore hun opmars naar promotie naar het ZZ-Licht in 'uitgestrekte ga lop' voort. De ruiter uit Nieuw en Sint loosland stuurde de Johnson-zoon naar respectieve lijk 66,47 en 68,52 procent. „We gingen vandaag echt als een speer. Alles klopte. Toen we de ring binnen reden, was er de ontspanning waardoor ik er van af de eerste pas aan kon rijden. De uitgestrekte draf was altijd moeilijk, maar Baltimore is ster ker geworden en het gaat steeds beter. Dit is voor hem pas zijn derde wedstrijd op dit niveau en hij maakt enorm veel progressie. Ik ben tevreden", vertelde Vin cent Bol. Springen In het springen was Elvera Boogaard bijzonder succesvol. Na haar overwinning met de merrie Atrichta in de klasse B was de Middelburgse met de Heartbreaker-zoon Veersedam's Unique ook de beste in het eer ste parcours van L. De overwin ning in het tweede parcours was een prooi voor Marlou Hamelink uit Heinkenszand met de ruin Zi- dane. Hella van der Horst heeft blijk baar de juiste knoppen bij de weerbarstige Exicon blijkbaar ge vonden. De amazone uit Koude- kerke stuurde de vosruin in L foutloos naar een verdienstelijke tweede en derde plaats. 'We gingen vandaag echt als een speer. Alles klopte' WEMELDINCE. Mountainbiker Tim van Dijke uit Wissenkerke was zaterdag in Wemeldinge bij de vierde wedstrijd van de ATB Zomercup op weg naar een podiumplek. Hij leek zelfs nummer twee Dick van den Berg te gaan bedrei gen. Maar juist op het moment dat Van Dijke wilde aansluiten, moest hij afha ken. Veel last van kramp in zijn vingers noopte hem de strijd te staken. De zege ging naar de nog steeds ongenaakbare Belg Danny Sleeckx, die met een vanuit het startschot wegreed. Dirk Verstraate won bij de veteranen door Franky Taelman in de spurt te kloppen en Simone Cornelissen was op nieuw oppermachtig bij de vrouwen, foto Johan van der Heijden door Henk van de Voorde AARDENBURC. Net als in Terneuzen stond de twintigjarige Ruud Mar tens in Aardenburg in de 2-finale. Het laat zien dat hij in goede vorm is. Er is echter altijd baas boven baas. In het druk bezochte Kikker- toernooi van TC Sjef bewees de ge routineerde Yuri Soberon (39) een klasse apart te zijn. Hij won met 4-6 6-2 6-2. LELEX-MONT JURA OOSTERZELE HUIZEN door Lucien Roelandt VLISSINGEN. Dressuuramazone De- nise Klap uit Serooskerke en haar Friese merrie Stal PD Rixst heb ben zaterdag, tijdens het Alfonds concours hippique van de ruiter- dub Scheldestad in Vlissingen, hun debuut in Z1 opgeluisterd met een overwinning. Na een der de plaats in de warmloopronde (62,94 procent) sloeg ze in de her kansing haar slag. Ze liep op de fraaie grasmat van Park Westduin met de veel schwung in haar lichaam en mooi bergopwaarts door de baan gaande Rixst met 59,70 procent naar de zege. Denise Klap Vincent Bol UITSLAGEN PAARDENSPORT Vlissingen. Alfonds Concours Hippique RSV Scheldestad. Dressuur Paarden klasse Z2:1 Vincent Bol, De Kroo's Baltimore (Walcheren) 226; 2. Evelien Westdijk, Bonaire van het Kroonhof (Haringr.) 205. Z1: 1. Marcelle de Kam, Belly (Oranjezon) 217; 2. Anja Oppe neer, Zen (Oranjer.) 215; 3. Denise Klap, Stal PD's Rixst (Gouwe Reijers) 214. M2:1Valeska Nastaly, Fareosa (Sé-Ros) 185; 2. Margot van Lare, Alisp (Weelr.) 168; 3. Amy Zoutendijk, Vilnius (Scheldestad) 167. M1: 1. Samantha Miltenburg, Final (Walcheren) 203; 2. Petra Verschueren, Canddrini (Hulst) 185. L2: 1. Romy Oudshoorn, Patriska (Schouwse R.) 180; 2. Petra Verschueren, Golden Girl, 273; 3. Han- ka Jongman, Carlos (Oranjer.) 169. L1: 1. Es ther Hendriks, Ferron (Sé-Ros) 202; 2. Mar leen de Hullu, Noirice (Sé-Ros) 190; 3. Brenda Steijvers, Elischia (Scheldestad) 187. Pony's klasse Z1 cat. CDE: 1Madeion Baas, Donna BR (Kleppertjes) 190. M2 cat CDE: 1. Robin de Haas, High Flown's Indiana (Klepper tjes) 186. M2cat.AB: 1Anna Breunesse, Flo- rio (Scheldestad) 186. M1 cat. CDE: 1. Miquel Broodman, Yoyo (Hulst) 182. L2 cat. CDE: 1. Manon Dingemanse, Haren Hoeve's Amigo (Scheldestad) 191. L1 cat. CDE: 1. Anna Breu nesse, Guus, 188. Tweede proef. Paarden klasse Z2: 1. Vincent Bol, De Kroo's Baltimore, 233; 2. Evelien West- dijk, Bonaire van het Kroonhof, 220. Z1:1. De nise Klap, Stal PD's Rixst, 203; 2. Anja Oppe neer, Zen, 199; 3. Tannie de Pagter, Tassaro (Scheldestad) 193. M2: 1. Valeska Nastaly, Fareosa, 185; 2. Amy Zoutendijk, Vilnius, 176; 3. Margot van Lare, Aliso, 170. L2: 1. Romy Oudshoorn, Patriska, 177; 2. Petra Verschue ren, Golden Girl, 174; 3. Kelly de Jong, Wldro- se (Sé-Ros) 173. L1: 1. Esther Hendriks, Fer ron, 188; 2. Brenda Steijvers, Elischia, 185; 3. Marleen de Hullu, Noirice, 178. Pony's klasse Z1 cat. CDE: 1. Manon Baas, Donna BR, 201. M2 cat. CDE: 1. Robin de Haas, High Flown's Indiana, 177. M2 cat. AB: 1. Anna Breunesse, Florio, 173. M1 cat. CDE; 1. Miquel Broodman, Yoyo, 167. L2 cat. CDE: 1. Manon Dingemanse, Haren Hoeve's Amigo, 185. L1 cat. CDE: 1. Anna Breunesse, Guus, 191. Springen paarden klasse M: 1. Martin de Kroo, Troela Bella K (Walcheren) 0/0/39.02; 2. Robert van de Velde, De Hooge Meets Tonaka (Schouwse R.) 0/4/34.80; 3. Bastiaan Broekse- ma, Lady Dy (Gouwe Reijers) 4/72.77. L: 1. El vera Boogaard, Veersedam's Unique (Sé-Ros) 0/0/44.01; 2. Jaimy Briquet, Wisper (Hulst) 0/4/37.60; 3. Hella van der Horst, Exicon (Weelr.) 0/4/39.83. Tweede parcours Paar den M: 1. Robert van de Velde, De Hooge Meets Tonaka, 0/73.18; 2. 2.Bastiaan Broek- semaa, Lady Dy, 4/69.70; 3. Martin de Kroo, Troela Bella K, 7/94.18. L: 1. Marlou Hame link, Zidane (Weelr.) 0/0/40.04; 2. Hella van der Horst, Exicon, 0/0/44.20; 3. Marit Huige, Fhyterma (Weelr.) 0/4/38.61. Pony's klasse M cat. CDE: 1. Lindsy van der Slikke, Keybir (Eendrachtr.) 4/76.25. L cat. CDE: 1Britt van den Eynden, Haasendonck's Wandra (Prins Auvergne) 0/67.99. WIELRENNEN Wemeldinge. Vierde wedstrijd ATB Zomer cup. Senioren: 1. Danny Sleeckx (B), 2. Dick van den Berg (Gapinge), 3. Mick van Dijke (Wissenkerke), 4. Ikoy Cosse (Breda), 5. Edzard van Ewijk (Wolphaartsdijk). Vrouwen: 1. Simo ne Cornelisse (Middelburg), 2. Marquerite de Neve (Middelburg), 3. Rieke Vermue (Nisse), 4. Birgit Lavrijssen (Wemeldinge), 5. Marjolein Gemier (Kattendijke). Veteranen: 1. Dirk Ver straate (Middelburg), 2. Franky Taelman (B), 3. Kees Reijnhout (Wolphaartsdijk), 4. Mark Van- acker (B), 5. Peter van de Vreede (Middel burg). Nieuwelingen: 1. Jarmo Visser (Hein kenszand), 2. Marijn Vermue (Nisse), 3. Koen Reijnhout (Wolphaartsdijk).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46